خودکفایی ایران در تولید رادیو دارو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

خودکفایی ایران در تولید رادیو دارو

پست توسط CAPTAIN PILOT » پنج شنبه 2 مهر 1388, 5:16 pm

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

تبریز - خبرگزاری مهر: دبیر علمی نخستین کنگره بین المللی پزشکی هسته ای و تصویربرداری مولکولی ایران از خودکفایی کشور در تولید رادیودارو خبر داد.

شهرام دبیری اسکویی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم گشایش این کنگره اظهار داشت: پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در حوزه پزشکی هسته ای، کشورمان را در تولید رادیوداروها از وابستگی به خارج نجات داده است.

وی با بیان اینکه مهمترین چالش ایران در حوزه طب هسته ای نبود دستگاه های پیشرفته ای موسوم به "پت" است، ‌اظهار داشت: در صورت راه اندازی این دستگاه ها در کشور، تشخیص زودهنگام سرطان و بسیاری دیگر از بیماری ها در مراحل ابتدایی و درمان به موقع، امکان پذیر خواهد شد.

به گفته دبیری، این دستگاه ها از سطوح مولکولی و فعل و انفعالات شیمیایی بدن تصویربرداری کرده و به عنوان یک روش تشخیصی مهم به کار گرفته می شود. دبیر علمی کنگره بین المللی پزشکی هسته ای و طب مولکولی افزود: از مجموع 75 مقاله ارسال شده به دبیرخانه این کنگره، 52 عنوان برای ارائه به صورت سخنرانی و پوستر انتخاب شده است.

وی در تشریح اهداف برگزاری این کنگره گفت: ارائه آخرین یافته های طب هسته ای، تبادل اطلاعات و آشنایی متخصصان داخلی و خارجی با روشهای نوین از جمله این اهداف است.

وی ابراز امیدواری کرد که برگزاری این کنگره بستری مناسب برای تبادل نظر بین متخصصان و صاحب نظران رشته های مختلف پزشکی هسته ای فراهم آورده و در راستای ارتقای سلامت جامعه مفید باشد.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 24
تاریخ عضویت: یک شنبه 21 تیر 1388, 1:46 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 31 بار

Re: خودکفایی ایران در تولید رادیو دارو

پست توسط t-45 » جمعه 3 مهر 1388, 1:04 am

باریکلا :smile:

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1021
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 آبان 1392, 7:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 5571 بار
سپاس‌های دریافتی: 3048 بار

Re: خودکفایی ایران در تولید رادیو دارو

پست توسط Hesam - 1994 » سه شنبه 30 تیر 1394, 1:21 pm

 ؛    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]مدیر عامل بیمارستان رضوی گفت : تا سه ماه دیگر، امکان تولید رادیودارو در مرکز پزشکی هسته‌ای بیمارستان رضوی فراهم خواهد می شود[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]  تصویر  سعید هاشم زاده در گفتگو با [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] گفت: با راه‌اندازی سیکلوترون و رادیوفارماسی در مرکز پزشکیه سته‌ای بیمارستان رضوی، امکان تولید FDG برای بیشتر سرطان‌ها،FET برای تشخیص و پیگیری سرطان مغز ، choline و Ga_PSMA برایسرطان پروستات، Ga-Dota-TOC برای سرطان نورواندوکرین وموارد دیگر فراهم می شود.

ویگفت: در این مرکز 2 دستگاهSPECT ، یک دستگاه SPECT/CT ، یک دستگاهPETCT ، بخش سیکلوترون با رادیوفارماسی و همچنین اتاق‌های ایزوله جهت درمان با مواد رادیواکتیو وجود دارد.

وی اظهار کرد: بخش پزشکیهسته‌ای این بیمارستان مجهزترین و پیشرفته‌ترین مرکز پزشکی هسته‌ای در کشور است.

مدی عامل بیمارستان رضویافزود: همجواری مرکزپزشکی هسته ای با بخش رادیوتراپی، انکولوژی و همچنین مرکزسرطان بیمارستان که در حال راه اندازی است،در خاورمیانه خدمات کم‌نظیری به‌ویژه در حوزه تشخیص و درمانسرطان، ارائه خواهد کرد

ارسال پست

بازگشت به “پزشکي”