در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

59

تشکر کرده: 12 مرتبه
تشکر شده: 50 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 31 شهریور 1388 14:29

آرشيو سپاس: 220 مرتبه در 52 پست

تاریخچه خودروهای هیبریدی

توسط cross2007 » شنبه 4 مهر 1388 15:17

در 29 سپتامبر 1993 پروژه‌اي براي طراحي و توليد خودروهاي قرن 21، توسط دولت بيل كلينتون آغاز شد. اين پروژه با همكاري شركت‌هاي كرايسلر، فورد، جنرال‌موتورز، USCAR، DOE و ديگر آژانس‌هاي دولتي، به منظور طراحي خودروهاي آينده تميز و داراي بازده بالاي سوخت، راه‌اندازي شد. براساس گزارش اين پروژه از طرف NRCا13 به شركت‌هاي خودروساز تأكيد شد كه به سمت توليد خودروهاي هيبريدي بروند زيرا از نظر تكنولوژي براحتي قابليت تطبيق با خطوط توليد فعلي را دارند. با به نتيجه رسيدن اين پروژه، پروژه جايگزيني خودروهاي سوخت فسيلي با خودروهاي هيدروژني در سال 2001 در اولويت كاري دولت امريكا قرار گرفت. هدف اين پروژه، حذف كامل سوخت‌هاي فسيلي و آلودگي ناشي از آن در خودروها بود.
بالاخره تكنولوژي خودروهاي هيبريدي در اواخر دهه 1990 به موفقيت بزرگي دست يافت. دراين دوره، توليد انبوه خودروهاي هوندا اينسايت و تويوتا پريوس آغاز شد. در اين نوع خودروها، موتور درونسوز مستقيماً به چرخ ها متصل شده و نيروي لازم براي شتاب خودرو را تأمين مي‌كرد. در سال‌هاي اول دهه 2000، خودروهاي برقي هيبريدي Plug- In نيز كه به وسيله برق خانگي شارژ مي‌شدند، توسعه يافتند. اين خودروها براي مسافرت‌هاي كوتاه و درون شهري نيازي به سوخت فسيلي ندارند. رنو كانگوو14 اولين خودرو از اين نوع بود كه در سال 2002 در فرانسه توليد شد.
تويوتا پريوس براي اولين بار در 1997 در ژاپن و در سال 2001 در امريكا به توليد انبوه رسيد. اين خودرو از زمان ورود به بازار، پرطرفدارترين خودروي هيبريدي بود. طراحي جديد، ظاهر مشتري پسند و اختلاف قيمت كمتر نسبت به مدل‌هاي غيرهيبريدي و در عين حال كاهش 50 درصدي مصرف سوخت، باعث فروش بالاي اين خودرو شده است. طراحي مدل سال 2004 تويوتا پريوس، فضاي اتاق، صندوق عقب، توان خروجي و همچنين بازده سوخت را بهبود بخشيده و از آلايندگي آن كاسته است.


ادامه دارد...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cross2007 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, sokuteasemuni, برانوش7

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان