در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 20 اردیبهشت 1390 16:04

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: سؤال در مورد باتری

توسط ماکان 69 » شنبه 27 مهر 1392 20:07

سلام بر شما

شما خودتون جواب خودتون رو دادید .

مثلان اگر روی باطری نوشته باشد 4000 میلی امپر(4 آمپر) در ساعت با ولتاژ X  ، یعنی این باطری توانایی دارد  4000 میلی امپر در ساعت با ولتاژ X ،به دستگاه مد نظر شما بدهد. اگر مثلا دستگاه شما در ساعت 250 میلی امپر بخواهد با همون ولتاژ باطری . باطری شما می تواند تا 16 ساعت ان را روشن نگه دارد ( 4000 میلی امپر ، تقسیم بر 250 میلی امپر )

شما به کمک مولتی متر می توانید امپر یک باطری را بدست بیارید. بهترست بیش از ان ظرفیتی که کارخانه بر روی ان هک کرده ، جریان نکشید.(اگر خواستید همچین کاری انجام بدید ، امکان صدمه دیدن باطری وجود دارد) می تونم بپرسم شما برای چه کار به امپر بالا نیاز دارید ؟

باتشکر.[/quote]

آخه من اعتقاد دارم که یه باتری 4000 میلی آمپر ساعتی نمیتونه اصلا 4000 میلی آمپر جریان دهی داشته باشه (بمدت یک ساعت). بطور تجربی میتونم بگم حداکثر میتونه 1000 میلی آمپر جریان در اختیار ما قرار بده (بمدت چهار ساعت) ولی بعید میدونم اصلا بشه ازش 4000 میلی آمپر جریان گرفت. حالا بحث من اینه بصورت "غیر تجربی" ما باید از کجا بفهمیم حداکثر آمپراژی که یه باتری میتونه در اختیار ما قرار بده چقدره؟؟؟
یعنی مثلا یه نفر کم تجربه رفته یه باتری شارژی خریده حالا میخواد بدونه حداکثر آمپراژی که این باتری در اختیارش قرار میده چقدره؟؟؟ لطفا نگین از میلی آمپر ساعتش باید بفهمه . ""چون میلی آمپر ساعت صرفا ظرفیت باتری را نشون میده نه حداکثر آمپری که باتری میتونه در اختیار کاربر قرار بده""

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: سؤال در مورد باتری

توسط sinaset » شنبه 27 مهر 1392 21:41

آخه من اعتقاد دارم که یه باتری 4000 میلی آمپر ساعتی نمیتونه اصلا 4000 میلی آمپر جریان دهی داشته باشه (بمدت یک ساعت). بطور تجربی میتونم بگم حداکثر میتونه 1000 میلی آمپر جریان در اختیار ما قرار بده (بمدت چهار ساعت) ولی بعید میدونم اصلا بشه ازش 4000 میلی آمپر جریان گرفت. حالا بحث من اینه بصورت "غیر تجربی" ما باید از کجا بفهمیم حداکثر آمپراژی که یه باتری میتونه در اختیار ما قرار بده چقدره؟؟؟
یعنی مثلا یه نفر کم تجربه رفته یه باتری شارژی خریده حالا میخواد بدونه حداکثر آمپراژی که این باتری در اختیارش قرار میده چقدره؟؟؟ لطفا نگین از میلی آمپر ساعتش باید بفهمه . ""چون میلی آمپر ساعت صرفا ظرفیت باتری را نشون میده نه حداکثر آمپری که باتری میتونه در اختیار کاربر قرار بده""

سلامی دوباره.

جواب این سوال شما رو نمی تونم به صورت دقیق بدم ، ولی تا بحال چند مرتبه امپر باطری های خودم را به وسیله مولتی متر گرفتم. فکر می کنم، همان حداکثر امپری که باطری می تونه در اختیار شما قرار بده .

فقط به چند نکته دقت کنید ، ممکنه به باطریتون صدمه بزنه .  تست کردن میزان حداکثر امپر باطری به وسیله مولتی متر ، بیش از چند ثانیه نباشه . فیش و کابل مورد استفاده برای گرفتن امپر بالا سایز بزرگی داشته باشد .

باتشکر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

SEDANEH از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
ماکان 69

قبلي