در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

فردوسی‌پور با "90" برگزیده هشتمین جشنواره فیلم‌های ورزشی شد

توسط Leila » يکشنبه 5 مهر 1388 23:15

عادل فردوسی‌پور با برنامه تلویزیونی 90 جایزه بهترین برنامه تلویزیونی هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی و تلویزیونی تهران را دریافت كرد.
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی و تلویزیونی تهران شنبه چهار مهرماه در حالی برگزار شد که مهمترین حاشیه و مشکل این مراسم تأخیر یک ساعته در شروع و برگزاری مراسم در فضای باز کمیته ملی المپیک ایران بود. سرمای هوا تا حدی بود که بسیاری از حاضرین برای گم نگه داشتن خود در فضای باز مراسم شروع به قدم زدن کردند.
با این وجود محمدرضا ملامحمد دبیر جشنواره به ارائه گزارشی از دوره هشتم پرداخت و گفت: برگزاری منظم و بدون حاشیه هشت دوره از این رویداد فرهنگی هنری و کسب افتخار میزبانی جشنواره‌های فیلم‌های ورزشی در سطح آسیا و کشورهای اسلامی توسط جمهوری اسلامی ایران در طول سه سال اخیر خود گویای توفیق ما در برنامه ریزی هدفمند و بلند مدت این اتفاق بزرگ هنری ورزشی است.
وی ادامه داد: جشنواره امروز پس از هشت سال حضور موفق در گستره هنر و ورزش ایران،‌ منطقه و جهان و عضویت دائمی در مجمع جهانی (FICTS) به خود می‌بالد که پیام رسان دیدگاه‌های ناب و ارزشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهان بوده و کسب توفیقات بین‌المللی در جشنواره‌های جهانی فیلم‌های ورزشی که هر ساله در ایتالیا برگزار می‌شود توسط هنرمندان ایرانی گویای توجه جهانی به آثار فرهیخته ایرانی است.
وی تحرک و جذب انبوه مخاطب را به عنوان دو ویژگی گستره ورزش نام برد که می‌توانند در کنار رسانه‌ای مثل سینما و تلویزیون با تلفیق هنر و ورزش هم‌افزایی توان و اهداف یکدیگر را سامان‌دهی کنند که این رویکرد در طول چند سال اخیر توسط هنرمندان سینما و تلویزیون به صورت جدی پیگیری شده است.
ملامحمد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: دبیرخانه دائمی تلاش دارد راهکارهای تقریب هنرمندان به دنیای ورزش را بیش از گذشته تبیین کند. هموار کردن مسیر حرکت هنرمندان در عرصه ورزش کاری است دشوار که به لطف خدا و همت هنرمندان سینما و تلویزیون در حال تحقق است. این مسیر دو طرفه و در محیطی تعاملی تعریف می‌شود و مستلزم نزدیکی بیشتر به دیدگاه‌های هنرمندان و فعالان گستره ورزش است.
دبیر جشنواره هشتم فیلم‌های ورزشی و تلویزیونی خاطرنشان کرد: داوری آثار هنر به اندازه قضاوت مسابقات ورزشی با دغدغه‌ها و حاشیه‌هایی روبروست که در ساحت هنر،‌ ذوق و سلیقه متنوع داوران نیز در بوته نقدهای کارشناسان قرار می‌گیرد. بدون شک کم‌ حاشیه‌ترین و تخصصی‌ترین داوری‌ها را در بین‌ جشنواره‌های تخصصی و در همین هشت دوره رقم زده‌ایم که این توفیق به لطف استفاده از تجربه و توان هنرمندان صاحب نام ایرانی و بین‌المللی صورت گرفت.
سپس برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره معرفی شده و جوایز خود را دریافت کردند. در بخش فیلمنامه، تندیس طلایی جشنواره، لوح افتخار و شش سکه تمام بهار آزادی در بخش بهترین فیلمنامه داستانی به غلامرضا رمضانی برای فیلمنامه "حریف سخت" اهدا شد. در بخش فیلمنامه سینمایی هم سعید توکلی و محمد نقابی برای فیلمنامه "داور قاطع است" از صدا و سیمای استان خراسان رضوی تندیس طلایی جشنواره، لوح افتخار و شش سکه بهار آزادی را دریافت کردند.
در بخش بهترین ایده ورزشی تندیس طلایی جشنواره،‌ لوح افتخار و چهار سکه تمام بهار آزادی به یعقوب جدیری برای فیلمنامه "ماراتن" از آذربایجان شرقی رسید. در بخش مسابقه ایران هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی نیز در بخش ورزش و جامعه هیئت داوران دیپلم افتخار و دو سکه بهار آزادی را به داوود فروغی برای فیلم "رویای آناپورنا"، شیرکو سالک کارگردان و رحیم سالک تهیه کننده فیلم "من می‌توانم" از صدا و سیمای مرکز مهاباد و علیرضا فرخ‌زادیان برای فیلم "من شعبده‌باز نیستم" اهدا کرد.
در بخش ورزش و معنویت هم دیپلم افتخار و دو سکه بهار آزادی به حازم شاهینی برای فیلم "من و دوچرخه‌ام" و مرجان اشرفی‌زاده" برای فیلم "گذر از پنجره‌های مه‌آلود" رسید. در بخش ورزش و آموزش نیز تندیس طلایی جشنواره، لوح افتخار و پنج سکه بهار آزادی به رضا نظام‌دوست برای فیلم "غارنوردی در ایران" اهدا شد.
در بخش پویانمایی جشنواره هیئت داوران دیپلم افتخار و دو سکه بهار آزادی را به پریسا دشتی‌گوهری برای "گل" از صدا و سیمای مرکز آبادان، رضا مهران‌فر برای "شوت"، توران کولیوند برای "ماجراهای کوچولو" و مونا تاجیکی برای "میان پرده‌های ورزشی" از اداره‌کل بازرگانی صدا و سیما اهدا کرد.
در بخش برنامه‌های تلویزیونی هیئت داوران دیپلم افتخار و سه سکه بهار آزادی را به مهدی فرودگاهی برای فیلم "بازی بی‌پایان" اهدا کرد و از بین آثار رسیده لوح افتخار بهترین گزارشگر برنامه تلویزیونی، تندیس طلایی جشنواره و شش سکه بهار آزادی به احسان شیران برای "نگاهی به ورزش استان" از استان لرستان رسید.
همچنین هیئت داوران تندیس طلایی جشنواره، لوح افتخار بهترین مجری تلویزیونی و شش سکه بهار آزادی را به رضا جاودانی برای اجرای مسابقه قویترین مردان ایران اهدا کرد. تندیس طلایی جشنواره، لوح افتخار و شش سکه بهار آزادی بهترین برنامه تلویزیونی هم به عادل فردوسی‌پور برای برنامه 90 رسید.
در بخش مجموعه‌های تلویزیونی دیپلم افتخار و سه سکه بهار آزادی به محمد باقری نیکو برای "بچه‌های دهکده" و تندیس طلایی جشنواره، لوح افتخار بهترین کارگردانی مجموعه تلویزیونی و هشت سکه بهار آزادی هم به محمداسماعیل رضایی مدیر تلویزیونی گروه شاهد برای مجموعه "ستارهای زمینی" اهدا شد.
در بخش مستند هیئت داوران تندیس طلایی،‌ لوح افتخار و هشت سکه تمام بهار آزادی را به علی عابدی برای فیلم "خان انگری" و جایزه بهترین فیلم مستند شامل تندیس طلایی، لوح افتخار و 10 سکه بهار آزادی را به رضا فرهمند برای تهیه‌کنندگی و کارگردانی فیلم "اتاق صعود" اهدا کرد.
در بخش فیلم‌های داستانی جشنواره دیپلم افتخار و سه سکه بهار آزادی به علیرضا بذرافشان برای فیلم "انتقال" و تندیس طلایی جشنواره، لوح افتخار بهترین کارگردانی داستانی و هشت سکه بهار آزادی هم به سیروس الوند برای فیلم "مرد" رسید. در بخش سینما و ورزش هیئت داوران تندیس طلایی جشنواره، لوح افتخار و پنج سکه تمام بهار آزادی برای بهترین نقش آفرینی به یونس فیضی از روستای کهنه‌خان پیرانشهر برای بازی در فیلم "من می‌توانم" اهدا کرد.
در بخش بهترین ایده فیلم سینمایی تندیس طلایی، لوح افتخار و شش سکه بهار آزادی به انسیه شاه‌حسینی نویسنده فیلم "پنالتی" و تندیس طلایی، لوح افتخار و 10 سکه بهار آزادی بهترین کارگردانی فیلم سینمایی به محمدعلی طالبی برای فیلم سینمایی "دیوار" اهدا شد.
در بخش مسابقه بین‌الملل هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی دبیرخانه جشنواره با اهدا لوح تقدیر و یک سکه بهار آزادی تقدیری ویژه از مجموعه آثار ارسالی از شبکه المنار لبنان انجام داد. در بخش برنامه‌های تلویزیونی مسابقه بین‌الملل هیئت داوران با تقدیر ویژه از فیلم "ابوغریب" از عراق، تندیس برنز،‌ دیپلم افتخار و یک سکه بهار آزادی را به فیلم "به سوی افتخار" سیدعلی کاظمی از افغانستان اهدا کرد.
تندیس نقره، سپاسنامه و دو سکه بهار آزادی به فیلم "حمل مشعل در کوآلالامپور" کمال روسلیم از مالزی و تندیس طلایی جشنواره، درخشش‌نامه و سه سکه بهار آزادی به آریپوف خودی‌بردی برای فیلم "تاریخچه فوتبال" از تاجیکستان رسید.
در بخش داستانی مسابقه بین‌الملل هم هیئت داوران دیپلم افتخار به فیلم "زردپوشان،‌ برپا" دراژن زرکویچ از کرواسی اهدا کرد. تندیس نقره،‌ سپاسنامه و سه سکه بهار آزادی به فیلم "جست و خیز" پیتر ناس از سوئد و تندیس طلایی جشنواره، لوح افتخار و چهار سکه بهار آزادی به فیلم "غرش شهر کلنگ" چنگ دینگ‌آن از سنگاپور اهدا شد.
در بخش مستند مسابقه بین‌الملل نیز هیئت داوران با تقدیر ویژه از فیلم "سه‌، دو، یک" از کشور آلمان، تندیس برنز، دیپلم افتخار و یک سکه بهار آزادی را به فیلم "صعود" از روسیه اهدا کرد. تندیس نقره، سپاسنامه و دو سکه بهار آزادی به فیلم "داور را بکش" ایوز هینانت از بلژیک و تندیس طلایی جشنواره،‌ لوح افتخار و سه سکه بهار آزادی به جان ماری آنتونیونی و تونی پاکر برای فیلم "شماره 9" از فرانسه رسید.
همچنین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی به خاطر مجموعه آثار ارسالی از قطر تندیس طلایی، لوح یادبود و دو سکه بهار آزادی به فاروق المنصوری از قطر اهدا شد. اجرای مراسم باستانی توسط مرشد رضایی و ورزشکاران منتخب و اجرای موسیقی زنده توسط بابک قدمایی از برنامه‌های اجرا شده در این مراسم بود.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Leila تشکر کرده اند:
Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, Mohsen1001, cross2007, Mahdi Mahdavi

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان