ماه بامداد فردا به ملاقات مریخی می‌رود

جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1073
تاریخ عضویت: پنج شنبه 22 شهریور 1386, 6:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 3957 بار
سپاس‌های دریافتی: 4417 بار

ماه بامداد فردا به ملاقات مریخی می‌رود

پست توسط SadafG » یک شنبه 19 مهر 1388, 5:48 pm ماه بامداد فردا به ملاقات مریخی می‌رود  رئیس انجمن نجوم اهواز از مقارنه ماه و مریخ خبر داد و گفت: دوشنبه شب پدیده مقارنه ماه و مریخ اتفاق می افتد که در این پدیده ماه به نزدیکترین فاصله با ماه می رسد.

خسرو جعفری زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: این مقارنه در ساعت 4 و 30 دقیقه فردا دوشنبه 20 مهر ماه اتفاق می افتد و در طی آن ماه و سیاره مریخ در نزدیکترین فاصله از یکدیگر قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در این مقارنه فاصله زاویه ماه از مریخ برابر با یک درجه خواهد بود و فاز ماه برابر با 42 درصد و قدر سیاره مریخ 0.7 است. در این پدیده سیاره مریخ به صورت ستاره ای با نورانیت متوسط در فاصله 5/3 درجه پایین و سمت چپ ماه دیده می شود.

جعفری زاده با بیان اینکه مریخ در مقایسه با سایر اجرام آسمانی به رنگ نارنجی دیده می شود، اظهار داشت: پس از پایان این مقارنه مریخ در ساعت 23 در افق غرب-شمال غربی‌ غروب خواهد کرد.

سیاره مریخ چهارمین سیاره نزدیک به خورشید است و در همسایگی‌ زمین قرار دارد. قطر این سیاره تنها نصف قطر کره زمین است و از آنجایی که هم اکنون در فاصله دوری از زمین در مدار خود قرار دارد، کم نور دیده می شود.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نجوم”