جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1073

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 18 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 شهریور 1386 18:41

آرشيو سپاس: 4435 مرتبه در 739 پست

شیوه ای جدید برای بهبود برقراری ارتباط با مریخ کشف شد

توسط SadafG » يکشنبه 26 مهر 1388 15:16
شیوه ای جدید برای بهبود برقراری ارتباط با مریخ کشف شد
دانشمندان لابراتوار مفاهیم پیشرفته فضایی دانشگاه گلاسکو و دانشگاه استراثکلاید شیوه ای جدید را برای برقراری ارتباط مداوم با سیاره مریخ ابداع کردند که می تواند برقراری ارتباط را در طول سفرهای فضایی به مریخ بهبود بخشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندسان موفق به یافتن راهی شده اند که با کمک آن می توان به صورت مداوم ارتباط با سیاره مریخ را حفظ کرد، این روش می تواند برای ماموریتهای آینده فضانوردان به مریخ بسیار کارآمد باشد.

گاهی طی ماموریتهای فضایی برقراری ارتباط با مریخ برای چندین هفته و به دلیل تیره شدن دید زمین نسبت به مریخ تحت تاثیر خورشید امکان پذیر نخواهد نبود به همین دلیل محققان دانشگاه استراثکلید روشی جدید یافته اند که با کمک آن و با استفاده از تنها یک فضاپیما می توان ارتباط مداومی را با مریخ برقرار کرد.

عملی شدن این کشف در نقاط لاگرانژی، پنج نقطه در فضا که هر جسمی با قرارگیری در آن، نسبت به زمین موقعیت ثابتی خواهد داشت، امکان پذیر خواهد بود به بیانی دیگر در صورتی که فضاپیمایی در یکی از نقاط لاگرانژی قرار گیرد می تواند ارتباطی مداوم را با زمین و با سطح مریخ حفظ کند همچنین وجود دو فضاپیما در این مناطق می تواند کیفیت ارتباط را بهبود بخشد.

این مطالعات بر اساس فناوری نیروی T6 که برای ماموریت سازمان فضایی اروپا به سوی عطارد ابداع شده بود، انجام گرفته است، ماموریتی که در سال 2014 آغاز خواهد شد.

بر اساس گزارش تلگراف، سازمان فضایی اروپا سرمایه گذاری را برای تحقیقاتی که بتوانند چگونگی استفاده از فناوری برای پیشبرد علوم فضایی را بهبود ببخشد، از بهبود بخشیدن به ارتباطات راه دور تا کنترل قطب شمال انجام داده است که نتیجه قسمتهایی از این مطالعات در زمینه بهبود ارتباط با سیاره مریخ در شصتمین کنگره بین المللی فضانوردی در کره جنوبی عنوان شده اند.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SadafG تشکر کرده اند:
Mahdi1944, capitan nima, CAPTAIN PILOT, naghme, oweiys, shola, SAMAN, Fariborz, sokuteasemuni

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان