در اين بخش مي‌توانيد در مورد ساير ادوات دريايي به بحث بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
1885

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مهر 1388 18:31

آرشيو سپاس: 2891 مرتبه در 1282 پست

تحول اقتصادی و آینده تجهیزات دریایی ایران

توسط misam5526 » چهارشنبه 29 مهر 1388 14:30

همونطور که میدونید این روزا بحث لایه هدفمند شدن یارانه ها رو داریم ، من کاری به جنبه اقتصادی و اجتماعیش ندارم. چیزی که هست اینه این طرح باعثه افزایشGDP و حتی ارزش ریال میشه(در 2-3 سال بعد) باتوجه به اینکه بودجه نظامی ما در دولت احمدی نژاد بیشتر از خاتمیه حدود 4-5% GDP ،این طرح باعث افزایش سالانه 5-15 میلیارد دلار بودجه نظامی میشه( در طول 4 سال از 5 به 15 افزایش پیدا میکنه)
حالا با توجه به سهم نیروی دریایی از این افزایش بودجه چه استراتژی رو باید در پیش گرفت تا ما قویترین نیروی دریایی خاورمیانه شیم؟

Major

Major

نماد کاربر
1885

تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مهر 1388 18:31

آرشيو سپاس: 2891 مرتبه در 1282 پست

Re: تحول اقتصادی و آینده تجهیزات دریایی ایران

توسط misam5526 » شنبه 2 آبان 1388 17:44

از اونجا که دوستان کم لطفن! خودم یه محاسبات (غیر کارشناسی) میکنم.

مجموع بودجه اضافی نیروی دریایی چیزی حدود 20 میلیارد دلار میشه( بودجه سالانه+بودجه اضافی برای 4 سال)
بودجه سالانه معمول نیروی دریایی باید صرف گسترش ادوات دریایی ساخت داخل شه، مثل قایقهای تندرو و ناوچه ها و اژدر و موشک و...
خلاصه اونایی رو که میتونیم بسازیم با این قسمت از بودجه گسترش بدیم

اون پول اضافی رو هم که داده میشه قسمتیش صرف مهندسی معکوس ادوات جدید شه و قسمت دیگش برای خرید.

12 میلیارد دلار برای خرید 4 سال کافی نیست اما میتونه زیردریایی های کلاس متوسط ما و سلاح های دریایی رو تقویت کنه!
4-5 زیر دریایی کیلو (بین 500-700 میلیون دلار) و مین های جدید دریایی و......
به نظر میاد با این روند نه حالا در 4 سال ولی در 10-12 سال بعد بشه تو دنیا در بین نیروهای دریایی حرف برای زدن داشت.

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
221

تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 آذر 1386 22:30

آرشيو سپاس: 315 مرتبه در 92 پست

توسط don_Hirbod » چهارشنبه 20 آبان 1388 12:10

دوست من اگر در حال حاضر با همين استراتژي كه در حال گسترش تيروي دريايي هستسم پيش بريم خودش بسيار خوبه يعني تكيه بر تعداد در واحدهاي سطحي و زير سطحي فوق سبك , سبك و نيمه سنگين كه خودش ميتونه قدرت بازدارندگي منطقه اي و فرا منطقه اي ايجاد كنه و قدرت تحاجم منطقه اي بالايي نيز به نيروي دريايي بده هنگامي كه به اين نقطه رسيديم ميتونيم تازه در مورد نيروي دريايي كه بتونه بصورت فرا منطقه اي عمل كنه فكر كنيم
چو ايران نباشد تن من مباد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب don_Hirbod تشکر کرده اند:
كيارش

Major

Major

نماد کاربر
533

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آذر 1388 13:35

آرشيو سپاس: 2762 مرتبه در 485 پست

توسط shadow.of.death » پنج شنبه 22 بهمن 1388 01:14

بنده لازم میدونم یادآوری کنم که آزاد سازی قیمتها در طول 5 سال انجام میشه و مجموع درامد ناشی از این طرح برای دولت در این پنج سال حدود 400 میلیارد دلار میشه ! (بیخود نیست میگن جهش اقتصادی)

اما نباید از این سرمایه عظیم صرفاً در جهت گسترش نیروی نظامی استفاده کرد!!
بودجه فعلی نظامی ما کافیه و اگه قرار پولی اضافه شه باید برای طرحهای تحقیقاتی باشه اونم در مجموع 10-20 میلیارد دلار (کل قوا)!

این پول باید در جهت پیشبرد اقتصاد کشور  و ساخت زیربناهای عمرانی و تولیدی صرف شه.
واقعاً سرمایه گذاری خیلی بزرگیه! انشاءالله که با مدیریت درست هدایت و هزینه شه.
به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستی ، یک شمع روشن کن.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shadow.of.death تشکر کرده اند:
@lirez@