جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2401

تشکر کرده: 239 مرتبه
تشکر شده: 452 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 17 آذر 1387 11:02

آرشيو سپاس: 22467 مرتبه در 2286 پست

هشدار پزشکان نسبت به سندرم پرواز ارزان قیمت!

توسط sokuteasemuni » پنج شنبه 30 مهر 1388 14:43

هشدار پزشکان نسبت به سندرم پرواز ارزان قیمت!پزشکان به نسبت به خطرات سلامتی ناشی از گسترش پروازهای ارزان قیمت که در هواپیماها فاصله بین صندلیها بسیار کاهش یافته است هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پروازهای ارزان قیمت هر روز با استقبال بیشتری از سوی مسافران مواجه می شوند. قیمت بسیار پایین بلیتهای شرکتهای هواپیمایی چون "ایزی جت" و "رایان ایر" موجب شده است که مسافران نسبت به پرواز با این هواپیماها علاقه بسیاری نشان دهند. در حقیقت یک مسافر می تواند با تهیه یک بلیت 10 یورویی با پروازهای این شرکتها از یک کشور اروپایی به یک کشور دیگر سفر کند.
این پروازها با هواپیماهای کوچکی انجام می شوند که فاصله بین صندلیهای آنها بسیار کاهش یافته است به طوری که هر مسافر با همسفر خود تنها 10 سانتیمتر فاصله دارد. این فضای کم خطر بروز مشکلاتی را در دستگاه گردش خون، شریانها و بروز آرتروز ایجاد می کنند و در شرایط وخیم تر حتی می توانند سبب بروز آسیبهایی مثل انسداد ریوی (27 نفر روی یک میلیون) و لختگی عمیق رگها (5 نفر روی یک میلیون) شوند. تمام این مشکلات نتیجه سندرم کلاس اقتصادی پروازها است.
این پزشکان در این خصوص اظهار داشتند: "فقدان مقررات بین المللی مناسب موجب شده است که هر شرکت هواپیمایی بدون نگاه به وضعیت سلامت مشتریان خود تنها به جلب مسافر بپردازد."
بسیاری از این پروازها بیش از 6 ساعت به طول می انجامد که در این پروازها فاصله هر صندلی از 7/73 سانتیمتر در پروازهای "ایزی جت" و "رایان ایر" تا 4/86 سانتیمتر در پروازهای "تای" و "مالزی" متغیر است.
براساس گزارش لاستمپا، همچنین فاصله هر صندلی با صندلی پشتی و جلویی نیز در این پروازها بسیار کم است.
این مشکل حتی در مورد هواپیماهای شرکت بزرگ نیز وجود دارد به طوری که در کلاس اقتصادی پروازهای "آلیتالیا" مسافر می تواند پاهای خود را حداکثر تا 3/81 سانتیمتر دراز کند درحالی که این رقم در کلاس اقتصادی پروازهای "لوفتانزا" و "ایر فرنس" تنها 7/78 سانتیمتر است.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sokuteasemuni تشکر کرده اند:
capitan nima, Mahdi1944, Fariborz, CAPTAIN PILOT, shola

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان