جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

1885

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مهر 1388 18:31

آرشيو سپاس: 2891 مرتبه در 1282 پست

چین در جستجوی ابرانسانهای فضانورد

توسط misam5526 » پنج شنبه 30 مهر 1388 23:57

مقامات دولتی چین با وضع 100 قانون شگفت انگیز در تلاشند از میان داوطلبان فضانوردی، چندین ابرانسان را برای تیم آینده فضایی خود انتخاب کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، چینی ها برای انتخاب فضانوردان آینده خود قوانین بسیار جالب و شگفت انگیزی را وضع کرده اند این 100 قانون جدید از التزامات بهداشتی برای رقابتی است که افراد متقاضی فضانوردی در آن شرکت کرده و برندگان آن، تیم آینده فضانوردی چینی ها را تشکیل خواهند داد.

نداشتن آثار زخم، سوختگی یا خراش از سر تا انگشتان پا، نداشتن تاریخچه بیماری از سه نسل پیشین در خانواده فرد تا کنون و نداشتن پوسیدگی دندان از جمله قوانین این رقابتها است.

در فرایند انتخاب برترینها، افرادی که دارای آبریزش بینی، تنفس نامناسب، بیماری های انگلی و حساسیتهای دارویی هستند از لیست خط خواهند خورد. در کنار خصوصیات فیزیکی، فرد انتخاب شده باید از خلق و خوی مناسب و سازگار نیز برخوردار باشد به گفته مقامات چینی مرحله نهایی این رقابت در واقع ابرانسانهایی را برای تشکیل تیم فضایی چین انتخاب خواهد کرد.

کشور چین اولین راهپیمایی فضایی خود را در ماه سپتامبر سال 2008 انجام داد. این راهپیمایی فضایی قدمی کوچک در مسیر اهداف بزرگتر چینی ها برای بنای لابراتوار و سپس ایستگاه فضایی عنوان شده است.

بر اساس گزارش رویترز، در حال حاضر در حدود 100 داوطلب فضانوردی در این رقابت شرکت دارند که تمامی آنها خلبانان جنگنده های نظامی بوده و از تحصیلات آکادمیک برخوردارند.

قبل از راهیابی به دور دوم رقابت، طی 100 آزمایش مختلف این افراد تحت فشارها و محدودیتهای شدید جسمی و روحی قرار خواهند گرفت تا قدرتمند ترین آنها به مراحل بعدی راه پیدا کنند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب misam5526 تشکر کرده اند:
SAMAN, Mahdi1944, sokuteasemuni, capitan nima

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان