در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

1885

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مهر 1388 18:31

آرشيو سپاس: 2891 مرتبه در 1282 پست

اگر مساله هسته‌يي ايران حل نشود اسراييل به آن حمله می کند

توسط misam5526 » سه شنبه 5 آبان 1388 12:24

وزير امور خارجه‌ي فرانسه در اظهاراتي گستاخانه و خصمانه گفت كه زمان در نهايي كردن يك توافقنامه با ايران از اهميت بسياري برخوردار است و مدعي شد، در صورتي كه مساله هسته‌يي فعلي درباره‌ي برنامه‌ي غني‌سازي اورانيوم ايران حل نشود و چنين توافقنامه‌اي صورت نگيرد، رژيم صهيونيستي ممكن است به ايران حمله كند.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منوچهر متكي وزير امور خارجه‌ي كشورمان، روز گذشته در اين باره گفت: ما رژيم صهيونيستي را در برهه‌ي كنوني در ضعيف‌ترين وضعيت خود مي‌دانيم. همانگونه كه بسياري از صاحب‌نظران و رهبران دنيا بيان مي‌كنند دانش را نمي‌توان با بمباران از بين برد و ما چنين جراتي را در رژيم صهيونيستي براي حمله به ايران نمي‌بينيم.

به گزارش پايگاه اينترنتي آنتي‌وار، برنار كوشنه، وزير امور خارجه‌ي فرانسه علاوه بر آن گفت كه به عقيده‌ي وي تحريم‌ها راهي موثر براي برخورد با ايران نيستند، چرا كه تنها به طبقات پايين جامعه فشار آورده و تاثيري روي قدرتمندان ايران ندارد.

اگرچه آژانس بين‌المللي انرژي اتمي تاكيد كرده است كه در تهديد نسبت داده شده به برنامه‌ي هسته‌يي غيرنظامي ايران اغراق شده است رژيم صهيونيستي بارها تهديد كرده است، در صورتي كه جامعه‌ي بين‌المللي ايران را مجبور به كنار گذاشتن آن نكند به تاسيسات هسته‌يي تهران حمله خواهد كرد.

به گزارش پايگاه اينترنتي آر. تي. تي. نيوز، كوشنه با تكرار اتهامات غرب مبني بر نظامي بودن برنامه‌ي هسته‌يي ايران مدعي شد: آنها (اسراييلي‌ها) يك بمب ايراني را تحمل نخواهند كرد. ما همگي اين را مي‌دانيم بنابراين اين يك ريسك اضافي است و به همين دليل ما بايد از شدت تنش‌ها بكاهيم و اين مشكل را حل كنيم.

وزير امور خارجه‌ي فرانسه در عين تاكيد بر اينكه زمان در حال گذر است گفت: اميدواريم بتوانيم اين حركت به سوي يك درگيري را متوقف كنيم.

آژانس بين المللي انرژي اتمي بارها تاكيد كرده است كه هيچ مدركي مبني بر نظامي بودن برنامه هسته‌يي ايران وجود ندارد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب misam5526 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان