در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 آبان 1388 09:08

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

افت دور موتور از 10 و خاموش شدن آن

توسط jalal382 » يکشنبه 10 آبان 1388 09:22

سلام . من یک سمند ال ایکس مدل 84 دارم که اخیرا هنگام کم کردن سرعت دور موتور کاهش پیدا می کنه و ماشین خاموش می شه و هنگامی که دنده عوض میکنم و گاز می دم ماشین بعد از چند ثانیه وقفه یکمرتبه گاز می خوره . نشون نمایندگی دادم ضظاهرا خوب متوجه نشد (بعد از اینکه استپر و شمع و وایر شمع و... امتحانی عوض کرد.).و در آخر گفت عیب مال ecu ماشینه(دستگاه دیاگ عیبی نشان نداد).
نظر شما چیه؟ آیا میشه برنامه داد به ecu و عیب رفع بشه؟ یا اصلا عیب مال ecu نیست؟

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

چهارشنبه 4 اسفند 1389 10:24

Re: افت دور موتور از 10 و خاموش شدن آن

توسط dastaran » چهارشنبه 4 اسفند 1389 10:39

من هم جدیداً مشکلی شبیه به این پیدا کردم (ال ایکس 86)

گاهی اوقات (بستگی به سردی و گرمی موتور هم نداره - شده بعد از طی 40 ، 50 کیلومتر یهو اینجوری شده ) اگر پا را از روی گاز بر دارم  دور موتور افت میکنه و خاموش میشه . گاهی اوقات کمی صبر میکنم و با تامل و کمی مکث سوئیچ را بسته و باز میکنم درست میشه . گاهی اوقات هم نه درست نمیشه
کسی میدونه ماشین چشه؟

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

توسط HORLIKAN » جمعه 9 اردیبهشت 1390 15:17

ایراد بجز استپر موتور، میتونه از تنظیم ECU هم باشه که برای گرم کردن خودرو، میزان هوا و بنزین رو به نسبت مناسب مخلوط نمیکنه و این باعث افت ناگهانی دور موتور و خاموش شدن ماشین میشه. پیش از دیاگ کردن، میتونی از بنزین سوپر همراه یک افزاینده مناسب اکتان هم استفاده کنی، احتمالا خیلی بهتر خواهد شد.

يا حق
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
Mahdi1944

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 شهریور 1390 17:08

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط gony » جمعه 18 شهریور 1390 13:06

احتمالا نا حالا مشکلت حل شده ولی به نظر من باید سنسور سرعت ماشینتو عوض کنی چون اگه خراب بشه تو سرعت بالا ترمز بگیری ماشینت خاموش میشه البته اینکه میگید ماشین یهویی گاز میخوره مال استپر موتوره  و اینکه سوییچو بازو بسته میکنید و ممکنه درست بشه احتمالا شما استپر رو قبلا باز کردید و تمیز کردید بعد تایمینگش نکرددید  به همین علت اینطوری میشه

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

دوشنبه 13 مرداد 1393 08:38

توسط elena118 » دوشنبه 13 مرداد 1393 08:54

سلام

ماشین من هم 206  هستش . وقتی دور  موتور پایین میاد . خاموش میشه . گاهی بلافاصله استارت می زنم روشن میشه . گاهی 2  یا 3  بار می زنم روشن میشه . و گاهی هم بعد 10 دقیقه  یا بیشتر بایید  صبر کنم تا استارت بزنم روشن شه . حتی وقتی در حال حرکت هم نیست . و ایستاده هم خاموش میشه .که موقع خاموش شدن . تو صفحه نمایش همه آمپر ها سر جاشون نشون میده . یعنی پایین نمایان . باطری ماشین هم تازه عوض کردم  نو هستش . تست موتور هم بردم . به دستگاه انداختن گفتن موترش هیچ ایرادی ندازه. میشه لطفا کسی راهنمایی کنه . به تعمییر گاه زیادی بردم . اما نفهمیدن از چیه . نمیدونم شاید چون خانوم جدی نمی گیرن . مخصوصا موقع رد شدن از چهار راه و پشت چراغ قرمز زیاد خاموش میشه . و  این جور جا ها هم که مردم عجله  داران زود برن مصیبت میشه . لطفا کسی بگه از چشه

Major I

Major I

نماد کاربر
58

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 31 شهریور 1388 14:29

آرشيو سپاس: 220 مرتبه در 52 پست

توسط cross2007 » دوشنبه 13 مرداد 1393 13:23

سلام
ماشین شما مدل چنده؟  آیا تا حالا ف_*ل_ن*__ر بنزین رو تعویض کردین؟

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

جمعه 5 شهریور 1395 18:24

توسط sa-sh » جمعه 5 شهریور 1395 18:30

[quote="elena118"]سلام

من هم مشکل این خانوم دارم
ماشین من هم 206  هستش . وقتی دور  موتور پایین میاد . خاموش میشه . گاهی بلافاصله استارت می زنم روشن میشه . گاهی 2  یا 3  بار می زنم روشن میشه . و گاهی هم بعد 10 دقیقه  یا بیشتر بایید  صبر کنم تا استارت بزنم روشن شه . حتی وقتی در حال حرکت هم نیست . و ایستاده هم خاموش میشه .که موقع خاموش شدن . تو صفحه نمایش همه آمپر ها سر جاشون نشون میده . یعنی پایین نمایان . باطری ماشین هم تازه عوض کردم  نو هستش . تست موتور هم بردم . به دستگاه انداختن گفتن موترش هیچ ایرادی ندازه. میشه لطفا کسی راهنمایی کنه . به تعمییر گاه زیادی بردم . اما نفهمیدن از چیه . نمیدونم شاید چون خانوم جدی نمی گیرن . مخصوصا موقع رد شدن از چهار راه و پشت چراغ قرمز زیاد خاموش میشه . و  این جور جا ها هم که م
ردم عجله  داران زود برن مصیبت میشه .
ف_*ل_ن*__ر بنزین رو هم جدیدا عوض کردم