در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

سحر قريشي ( يلدا )

توسط Leila » يکشنبه 10 آبان 1388 22:51

در يكي از روزهاي سرد پاييزي، با سحر قريشي و همسرش؛ مهران اخوان ذاكري در كافه فردوس قرار مصاحبه و عكس گذاشتيم. ما سعي كرديم كه در اين نشست و گفتگو، بيشتر با او آشنا شويم و در مورد ورودش به عرصه بازيگري از او سوالاتي بپرسيم. او متولد سال 1366 است و دلنوازان دومين كار او در عرصه هنر است، محافظه كار بودن جزء خصوصيت اخلاقي اوست، سوالهاي زيادي از او پرسيديم البته بعضي از سوال ها را هم بنا به صلاحديد جواب نداد، تا از او سوالي نمي پرسيديم پاسخي نمي داد.
علاقه به بازيگري

علاقه من به بازيگري از بچگي شروع شد، از دوران مدرسه پررنگتر شد، ولي در دوران متوسطه كمكم فاصلهام با بازيگري زياد شد و بعد از ازدواج هم ديگر به آن فكر نميكردم. سه سال است ازدواج كردم و از زندگيام راضي هستم. با اينكه چهرهام در خارج از فضاي فيلم تقريبا متفاوت است، اما مردم وقتي مرا ميبينند، ميشناسند و از نقشم ميگويند و تشكر ميكنند، آنها به من قوت قلب ميدهند خدا را شكر مي‌‌كنم كاراكتر يلدا با مردم ارتباط خوبي برقرار كرد.ورود به سينما
از طريق يكي از آشنايان همسرم به من پيشنهاد شد كه تست بدهم، من هم تست دادم و قبول شدم. اولين بار با؛ امير جعفري، نيما شاهرخ شاهي، سياوش خيرابي، سارا خوئيني ها و... همبازي شدم و كارم را شروع كردم. سرفيلمبرداري فيلم «لج و لجبازي» بوديم كه خيرابي مرا به آقاي سهيلي زاده معرفي كرد، چند ماهي بود گروه به دنبال بازيگر نقش«يلدا» مي گشت، كه آمدم و تست دادم و براي بازي در «دلنوازان» انتخاب شدم.

من تا به حال كلاس بازيگري نرفتم و لج و لجبازي تجربه خوبي براي من بود و همكاران خيلي به من كمك كردند. در دلنوازان هم همين اتفاق افتاد. تجربي كار كردن را دوست دارم و فكر ميكنم موفق هم خواهم شد، البته شايد در آينده نياز پيدا كنم، بازيگري را به صورت آكادميك دنبال كنم.

ترانه مادري
يكي از بهترين تجربههايم كار با آقاي سهيليزاده بود، مديريت ايشان در گروه مثالزدني است، تا الان خيلي راضيام چند روز پيش به ايشان گفتم؛ اميدوارم هميشه همه چيز به همين خوبي باشد.در اين كار من خيلي از همكاران كمك گرفتم، آقاي حاتمي بسياري از تجربههايشان را در اختيارم گذاشتند و خود آقاي سهيليزاده هم در شكلگيري يلدا و نوع بازي من بسيار تاثيرگذار بودند.من قبل از اين كار، آشنايي با آقاي سهيليزاده نداشتم ولي زماني ترانه مادري را دنبال ميكردم و خيلي كار ايشان را دوست داشتم، در آن فيلم حضور بازيگران جوان، باعث جذابيت بيشتر ميشد. آن زمان كه ترانه مادري پخش ميشد به جرات ميتوانم بگويم به اين همكاري فكر نميكردم ولي بالاخره به اين گروه رسيدم و اين خيلي برايم جالب بود. (ترانه مادري هم توسط سهيليزاده كارگرداني شد و تهيهكنندگان آن مهران مهام و ايرج محمدي بودند.)

غرور، هرگز
دچار غرور نشدم، اما نگاهم نسبت به خودم و آيندهام تغيير كرده و هدفم براي ادامه زندگي عوض شده،  حالا همه مرا ميشناسند و بايد بهتر از گذشته باشم، گرچه سعي كردم، رابطهام با اطرافيان تفاوتي با گذشته پيدا نكند.


پيشنهادهاي جديد

بعد از اين كار و پخش چند قسمت، پيشنهادهاي زيادي به من شد اما بنا به دلايلي پيشنهادها را قبول نكردم، درباره سريالها هم بايد بگويم به خاطر فشردگي كار «دلنوازان» نميتوانستم پيشنهادها را قبول كنم و در كار ديگري حضور داشته باشم.
مهران اخوان ذاكري؛ همسر سحر قريشي در مردادماه 1362 به دنيا آمده، او در پاسخ به اين پرسش كه خودش سحر را به سينما معرفي كرد  برايمان گفت: «اكثر دوستان من بازيگر هستند، از طريق برخي از آنها براي «لج و لجبازي» با آقاي زبردست آشنا شديم و بعد كه سياوش خيرابي سحر را به گروه دلنوازان معرفي كردند.
از او ميپرسيم: «آيا حرفه كاري شما با هنر مرتبط است؟» كه ميگويد: «مدرك مهندسي كامپيوتر دارم و درحال حاضر شغلم هم آزاد است، تا به حال هم نه كار هنري انجام دادم و نه در مقوله سينما فعاليتي كردم.
مهران در مورد همسرش ميگويد: «از موقعيت او راضيام، در رابطه با كيفيت كار سحر هم به نظرم ميتواند بسيار بهتر باشد و نقشهاي متفاوتتري را بازي كند. من هم موافق اين هستم كه او ميتواند نقشهاي منفي را خيلي خوب بازي كند.»
او در پاسخ به اين پرسش كه ازدواج بازيگران ميتواند بين آنها و سينما فاصله بيندازد اما شما به عنوان كسي كه او را به سينما معرفي كرديد، بعدا پشيمان نميشويد؟ گفت: «نه، وقتي ايشان بدون حتي يك دقيقه شركت در دوره بازيگري اينقدر قوي كار كرده و از پس نقش برآمده، پشيمان كه نميشوم هيچ، افتخار هم ميكنم.»


ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Leila تشکر کرده اند:
oweiys, Mahdi1944, SAMAN, SadafG, DTN

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

Re: سحر قريشي ( يلدا )

توسط Leila » يکشنبه 10 آبان 1388 22:58

سحرقریشی (یلدای سریال دلنوازان) به همراه همسرش در نمایشگاه مطبوعات حاضرشد که تصویری از او و همسرش را مشاهده می کنید.  
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

msf49 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Leila تشکر کرده اند:
DTN, mahshid-banoo, مستور, oweiys, Mahdi1944, SAMAN, SadafG


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان