در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي زميني به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 12 آذر 1389 19:33

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: مقایسه تیپ65 نوهد و دلتا فورس آمریکا!

توسط majid ranger » يکشنبه 8 اسفند 1389 22:06

سلام.ببخشید جناب سروان میشه بگید حداقل قد برای حضور در بین نیرو های نوهد چقدره؟

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

توسط majid ranger » يکشنبه 8 اسفند 1389 23:08

سلام.اقای اساسین  به نظر شما ایاسلاح های (hk416)  (cqbr)  (mk16 scar-l)(mk17 scar-h) (mk14)  (m870)  (m1014) که سلاح های دلتافورس امریکا هستن با سلاح هایی که شما نام بردید قابل مقایسه هستن؟  

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 10 اسفند 1389 19:21

majid ranger,  

به نظر شما سلاح های آمریکا با سلاح های ویتنامی ها و ... قابل مقایسه بود؟

این حرف شما مثل این است که بگوییم آن کس که مداد و پاک کن و نوشت افزار گران قیمت تر و بهتری دارد حتما دکتر میشود!
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mr.Amirhessam, A3eman, Ass@ss!N

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

توسط majid ranger » سه شنبه 10 اسفند 1389 19:55

mimma جان
با عرض درود و سلام فراوان.من هیچ حرفی از توانایی تیپ 65 یا دلتافورس نزدم.من فقط میخواستم بگم که ایران چقدر در صنایع جنگی از امریکا عقبه.من شخصا عاشق تیپ 65 هستم و تکاوراش رو از خودم بیشتر دوست دارم.و قصد دارم روزی وارد این تیپ بشم و جز این ارزو در زندگی ارزویی ندارمو در اخر ایران اگر صنایع نظامی قوی تری داشت به جرات میتونم بگم قوی ترین ارتش جهان بود

پیامبر اکرم(ص):مثل ظهور مهدی (عج)مپل برپایی قیامت است.مهدی(عج) نمیاید مگر ناگهانی.

اخراج شده

نماد کاربر
279

تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 دی 1385 13:14

آرشيو سپاس: 863 مرتبه در 171 پست

توسط phoenix80 » چهارشنبه 11 اسفند 1389 07:33

شما داری خربزه رو با پرتقال مقایسه میکنید.
تیپ 65 نوهد مثل کلاه سبزهای نیروی زمینی انگلیس و امریکا هست و یا در حد لشگر 82 و 101 هوابرد امریکا. در حالیکه دلتا فورس یک نیروی بسیار کوچک و بسیار مخفی هست که از بین کلاه سبزها انتخاب میشوند.تعداد Delta Force شاید در حد یک گردان باشه و وظیفه اش با بقیه نیروهای مخصوص فرق داره.

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

توسط majid ranger » چهارشنبه 11 اسفند 1389 23:57

phoenix 80عزیز .سلام.بحث رو اقای فکور برای این باز کرد که قوی ترین نیرو های نظامی ایران و امریکا رو مقایسه کنه.اگه فرض کنیم دلتافورس پرتقال باشه و تیپ 65 هم خربزه .تیپ 65 برای ایران همون حکم پرتقالو داره.و اینم بدون هر که خربزه بخوره باید پای لرزشم وایسه.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3475

تاريخ عضويت

توسط Solver » پنج شنبه 12 اسفند 1389 16:45

واقعاً ما در تجهیزات و جنگ افزارها از آمریکا عقب تر هستیم؟

دوست عزیز، این که کشف موضوع پنهانی نیست. یک واقعیت واضح و روشن است. ما در خیلی چیزها از آمریکا که هیچ خیلی کشورها عقب هستیم.  :?  به نظر یک بحث پوچ ایجاد شده که نهایتا قرار بود یک چیز واضح را بیان کند.  :-(
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Mr.Amirhessam, Ass@ss!N

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
93

تاريخ عضويت

شنبه 12 تیر 1389 21:49

نا کجا آباد

آرشيو سپاس: 620 مرتبه در 84 پست

توسط Ass@ss!N » پنج شنبه 12 اسفند 1389 22:15

majid ranger,   البته من نخواستم تسلیحاتشون رو مقایسه کنم فقط چون دوستان سوال کردن گفتم
البته تجهیزات خاص هم دارن اما به صورت محدود  و برای ماموریتهای ویژه  واین نکته رو هم بگم که تجهیزات برای نیروهای ویژه مهم است اما مهمتر از آن آموزش های خوب و کافی است که ما در این مورد خوب عمل کردیم و این رو در عمل هم بار ها ثابت کردیم
سرزمني که اسطوره هاي خويش را فراموش کند به اسطورهاي کشورهاي ديگر دلخوش مي کند فرزندان چنين دودماني بي پناه و آسيب پذيرند .

ارد بزرگ

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3475

تاريخ عضويت

توسط Solver » جمعه 13 اسفند 1389 00:22

فراموش نکنید، قبلاً هم اشاره کردم،

مهمترین فاکتور تعیین کننده قدرت رزم یک تکاور، خلاقیت اون هست نه امکانات.

مثلا در حال حاضر دیده بان های ما (مثل بنده) از پیش پا افتاده ترین ابزارها برای کار استفاده میکنند، هر چند آموزش کار با gps و رازیت و ... را هم میبنند اما اصرار بر توان ایشان در کار با نقاله و نقشه و قطب نماست!

حالا آمریکا یا هر دشمن فرضی، هر چقدر هم از نظر تجهیزات جنگ الکترونیک قدرتمند تر از ما باشد، دیده بان های ما به موجب داشتن خلاقیت ذهنی میتوانند با ابزارهای ساده ای کار کنند که تجهیزات مدرن دشمن را ناکارامد بکند. این امریست که مطلوب اکثر نیروهای تکاور در دنیاست اما امروزه تعداد محدودی از کشورها میتوانند ادعای داشتن چنین افرادی را بکنند که خوشبختانه ایران یکی از این کشورهاست و باز خوشبختانه آمریکا و برخی دشمنان ما که چنین ادعایی داشته اند بارها در عمل دروغین بودن ادعایشان ثابت شده است! نمونه ساده اش عملیات در عراق بود که کلی نیروی خودی با هم به اشتباه درگیر شد! و این موضوع نتیجه همین فقدان خلاقیت رزمی در نفرات بود.

Ass@ss!N, Mr.Amirhessam

Captain II

Captain II

نماد کاربر
509

تاريخ عضويت

شنبه 13 آذر 1389 00:07

آرشيو سپاس: 2572 مرتبه در 393 پست

توسط interceptor » جمعه 13 اسفند 1389 21:56

مقایسه مسخریه، اما  مسخره تر اینکه بعضی ها این بحث رو این قدر کش می دن. همانطور که زیاد صحبت شد بهتر بود این مقایسه رو بین نیروهای ویژه نوهد با نیروهای ویژه ارتش هند،چین،اسراییل،سعودی،مصر و موارد قابل قیاس دیگه انجام می شد. اما نوهد نسبت به دلتافورس شاید از لحاظ تسلیحات بیشتر و بهتر فرق داشته باشند تا توانایی های جسمی فردی و خلاقیت. گرچه تو این ها هم سطح پایین تری دارند، البته به نظر بنده.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب interceptor تشکر کرده اند:
farhadiannn

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3475

تاريخ عضويت

توسط Solver » شنبه 14 اسفند 1389 19:02

interceptor,  

نظر شما، با واقعیت فاصله دارد. یادم هست چند وقت پیش یک مطلب در سنترال بود که گفته بود تکاوران ایران جزو 5 نیروی برتر تکاور جهان شده اند!

خود من اون زمان به ماهیت این رتبه بندی شکل کردم اما خوب به علت بی میلی که به بحث های نظامی داشتم توجه چندانی نکردم. اما امروز که درگیر موضوع هستم، کاملا میپذیرم فاکتور خلاقیت که مهمترین عامل برتری یک تکاور یا سرباز دوره دیده است در ایرانیان به وفور وجود دارد.

بزارید آخرین خلاقیت یک سرباز هوابرد را براتون بگم، همین چند روز پیش:

بازدید از اقلام مهیا به رزم بود و مثل همیشه عده ای برخی اقلام را نداشتند، و اینجا بود که ضریب هوشی و خلاقیت خودش را نشان میداد. هر کس بهانه ای می آورد که در حقیقت کیفیت بهانه ها نشان میداد چقدر این افراد لیاقت نام تکاور را دارند. اتفاقا یکی از دوستان من بود که به عنوان لباس زیر فقط زیر پوش داشت و شرت نداشت! وقتی بازدید کننده گفت بسته را باز کن و شرت را نشان بده! توجیح کرد که شرت را شسته و در آسایشگاه است! آن هم آنقدر طبیعی و سریع که همه باور کردند، البته سرهنگ شکاک گفت برو بیارش. رفیق ما هم رفت و سریع برگشت و شرت شسته شده ای را نشان داد و خلاصه مشکلی پیش نیامد. در حالی که رفیق ما رفته بود شرت پاش را در آورده بود و همان موقع شسته بود و آورده بود نشان بازدید کننده داده بود!

البته قطعا همه نیروهای ما به این باهوشی نیستند که به سرعت برای برخی مسائل که به نظر فاقد راه حل هستند راه حل پیدا کنند، نمونه اش برخی که وقت محاسبه از هر 10 درخواست آتش شاید نصف گلوله ها را روی مختصات خودشان میدهد و به عبارت ساده آدرس خودشون را به قبضه میدن واسه شلیک  :grin:  خودکشی با خمپاره و موشک!

اما قطعا نیرویی مثل نوهد که برگزیده های دوره دیده ها هستند، شاهد افرادی با ضریب هوشی بسیار بالا هستیم که بنده در برخورد با یک مدرس که در نوهد دوره دیده بود واقعاً فهمیدم آدم کند ذهنی هستم! در حالی که پیش از این کلی ادعا داشتم  :?

reza4087, Ass@ss!N

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
40

تاريخ عضويت

پنج شنبه 30 تیر 1390 11:11

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 12 پست

توسط رضا تاکتیک » شنبه 1 مرداد 1390 00:19

با سلام من نظرم اینه اقا دلتا فورس تو جهان حرف اولو می زنه نوهد هم قویه ولی اونا بیشتر اگه شما فیلم سقوط شاهین سیاه رو دید باشی می فهمید تازشم این فیلم بر اساس یه داستان واقیه اگه تو اینترنت بزنی 3 اکتبر 1993 می فهمی نیرو های دلتا فورس چه قدر بهترن من که خودم در مورد این داستان تحقیق کردم جریانو فهمیدم خیلی تعجب کردم خواهش می کنم یه تحقیق کو چیک داشته باشد  جریان از یه عملیات تو مو گادیشو است ولی خیلی با حال  یه جریان عجیبیه فهمیدنش خالی از لطف نیست 3 اکتبر 1993 سومالی      گذارم

قبليبعدي