محيط زيست گيلان صدور هرگونه پروانه شكار را ممنوع كرد

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: Shahbaz, MASTER, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1468
تاریخ عضویت: شنبه 6 اسفند 1384, 9:30 pm
محل اقامت: تهران. شهرک اکباتان
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 186 بار

محيط زيست گيلان صدور هرگونه پروانه شكار را ممنوع كرد

پست توسط ARMIN » یک شنبه 25 تیر 1385, 2:42 pm

  زيست گيلان صدور هرگونه پروانه شكار را ممنوع كرد  

‪۸۵/۰۴/۲۵‬


مديركل محيط زيست گيلان‌اعلام كرد: صدور هرگونه پروانه شكار در سطح استان گيلان ممنوع است.

"كامران زلفي نژاد" روز يكشنبه با اعلام اين مطلب به ايرنا افزود: با توجه به ممنوعيت شكار در سال گذشته به دليل احتمال وجود آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در استان گيلان و نقطه نظرات ساير سازمانها، شكار هر گونه پرنده در سال جاري نيز ممنوع است.

وي اظهارداشت : اين ممنوعيت علاوه بر مناطق چهارگانه محيط زيست شامل مناطق شكار ممنوع، حفاظت شده، پناهگاههاي حيات وحش و پاركهاي ملي، شامل مناطق آزاد استان نيز مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: بنابراين شكارچيان مانند سالهاي گذشته و منسجم تر از آن بايد از اين قانون تبعيت كرده و از شكار كردن جدا خودداري كنند.

وي گفت : با توجه به كيفري بودن قضيه با متخلفان برخورد جدي و قانوني خواهد شد.

به گفته وي ، بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان از بيماريهاي بسيار خطرناك است كه امروزه به صورت گسترده مجموعه كره زمين را با بحران جدي روبرو كرده است.

وي عمده‌ترين راههاي شيوع اين بيماري را تماس با پرندگان آلوده عنوان كرد و افزود: پرندگان مهاجر مي‌توانند در اين خصوص سهم عمده و نقش موثري را اعمال كند.

"زلفي نژاد" گفت : عامل اين بيماري كه ويروس ‪ N1H5‬است و در صورت مساعد بودن شرايط توان فعاليت را داشته و مي‌تواند به شدت تكثيرشود.

وي خاطر نشان كرد: سال گذشته با دانه‌پاشي در قسمتهايي از تالاب‌هاي استان كه كانون تجمع پرندگان بود، توانستيم از مهاجرت‌هاي كوتاه و رفت و آمدهاي با بعد كم پرندگان در سطح استان گيلان كه عمدتا براي بدست آوردن غذا انجام مي شد، جلوگيري كنيم.

وي اضافه‌كرد: علاوه براين با ايجاد آرامش مطلق در تالابهاي تحت مديريت و حتي منع تردد قايقهاي موتوري با هماهنگي فرمانداريهاي شهرستانهاموجبات ثبات جمعيت پرندگان با هدف جلوگيري ازشيوع احتمالي بيماري را فراهم كرديم.

وي گفت : اين مهم با توجه به اعتبارات اندك محيط زيست در سال جاري امكان پذير نخواهد بود و اين سازمان نياز به كمك تمامي ارگانهاي مربوط و مردم استان براي ذخيره‌سازي گندم براي دانه‌پاشي و جلوگيري از پروازهاي مقطعي پرندگان دارد.

وي اضافه‌كرد:در سال گذشته بيش از يك هزار قطعه پرنده مرده توسط مامورين محيط زيست جمع‌آوري شده كه از اين ميان قوها سهم قابل ملاحظه‌اي را به خود اختصاص داده‌اند.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
Don't play games with the ones who love you

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”