در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

1885

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مهر 1388 18:31

آرشيو سپاس: 2891 مرتبه در 1282 پست

تأسيس پژوهشكده انرژي خورشيدي در دانشگاه سيستان و بلوچستان

توسط misam5526 » دوشنبه 18 آبان 1388 17:51

در راستاي سياست اصلاح الگوي مصرف; تأسيس پژوهشكده انرژي خورشيدي در دانشگاه سيستان و بلوچستان
پژوهشكده انرژي خورشيدي به منظور انجام مطالعات و بررسي هاي لازم در خصوص چگونگي استفاده از انرژي خورشيدي، با توجه به اقليم مناسب استان سيستان و بلوچستان در اين دانشگاه تأسيس شد.

دكتر احمد اكبري رئيس دانشگاه سيستان و بلوچستان گفت: يكي از موارد استفاده انرژي خورشيدي ساخت خانه هاي است كه با دريافت انرژي خورشيدي و هدايت آن جهت مصارف روزمره با هدف مصرف حداقل انرژي گرمايشي و سرمايشي مي توان به خواص مواد مورد استفاده در ساختمان ها از قبيل نوع، جنس و كيفيت مصالح پي برد و به اين ترتيب مي توان به هدف ذكر شده كه همانا مصرف كمتر انرژي مكانيكي و استفاده بيشتر از انرژي لايزال خورشيدي در ساختمان هاست نائل آمد.

وي در ادامه گفت: بناي اين پژوهشكده در زميني به مساحت 3000 متر مربع شامل فضاهاي اداري، 150 متر مربع سوله كارگاهي، يك حلقه چاه مربوط به تشكيلات آب شيرين كن خورشيدي و ... در حال ساخت مي باشد و تاكنون بالغ بر 150 ميليون تومان هزينه در بر داشته است.

دكتر اكبري خاطر نشان كرد: اين دانشگاه همچنين در حال ساخت خانه خورشيدي به عنوان الگوي مناسب سازي ساختمان جهت دريافت، انباشت و توزيع انرژي خورشيدي است كه در جهت مطالعه ساخت خانه هاي باصفر انرژي قرار دارد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب misam5526 تشکر کرده اند:
ganjineh, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان