تأسيس پژوهشكده انرژي خورشيدي در دانشگاه سيستان و بلوچستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج شنبه 23 مهر 1388, 6:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

تأسيس پژوهشكده انرژي خورشيدي در دانشگاه سيستان و بلوچستان

پست توسط misam5526 » دو شنبه 18 آبان 1388, 5:51 pm

در راستاي سياست اصلاح الگوي مصرف; تأسيس پژوهشكده انرژي خورشيدي در دانشگاه سيستان و بلوچستان
پژوهشكده انرژي خورشيدي به منظور انجام مطالعات و بررسي هاي لازم در خصوص چگونگي استفاده از انرژي خورشيدي، با توجه به اقليم مناسب استان سيستان و بلوچستان در اين دانشگاه تأسيس شد.

دكتر احمد اكبري رئيس دانشگاه سيستان و بلوچستان گفت: يكي از موارد استفاده انرژي خورشيدي ساخت خانه هاي است كه با دريافت انرژي خورشيدي و هدايت آن جهت مصارف روزمره با هدف مصرف حداقل انرژي گرمايشي و سرمايشي مي توان به خواص مواد مورد استفاده در ساختمان ها از قبيل نوع، جنس و كيفيت مصالح پي برد و به اين ترتيب مي توان به هدف ذكر شده كه همانا مصرف كمتر انرژي مكانيكي و استفاده بيشتر از انرژي لايزال خورشيدي در ساختمان هاست نائل آمد.

وي در ادامه گفت: بناي اين پژوهشكده در زميني به مساحت 3000 متر مربع شامل فضاهاي اداري، 150 متر مربع سوله كارگاهي، يك حلقه چاه مربوط به تشكيلات آب شيرين كن خورشيدي و ... در حال ساخت مي باشد و تاكنون بالغ بر 150 ميليون تومان هزينه در بر داشته است.

دكتر اكبري خاطر نشان كرد: اين دانشگاه همچنين در حال ساخت خانه خورشيدي به عنوان الگوي مناسب سازي ساختمان جهت دريافت، انباشت و توزيع انرژي خورشيدي است كه در جهت مطالعه ساخت خانه هاي باصفر انرژي قرار دارد.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]

ارسال پست

بازگشت به “کنکور و دانشگاه”