در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

1885

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مهر 1388 18:31

آرشيو سپاس: 2891 مرتبه در 1282 پست

اعطاي جايزه پسا دکتري براي اولين بار توسط بنياد ملي نخبگان

توسط misam5526 » دوشنبه 18 آبان 1388 17:59

اعطاي جايزه پسا دکتري براي اولين بار توسط بنياد ملي نخبگان
معاون پژوهشي و برنامه ريزي بنياد ملي نخبگان گفت: جوايز دوره هاي پسا دکتري بنياد ملي نخبگان از امسال به افرادي که داراي شرايط لازم هستند و دوره دکتري را با موفقيت سپري کرده اند ارائه مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سيد مهدي فخرايي پنجشنبه شب در سومين همايش بنياد ملي نخبگان تأکيد کرد: سال اول تأسيس بنياد ملي نخبگان و به تبع آن اولين همايش نخبگان جوان بيشتر بر شناسايي نخبگان تمرکز داشت. سال دوم و همايش دوم بيشتر بر حمايت از نخبگان تأکيد داشت و سال سوم و همايش سوم بيشتر بر دستاوردها و گسترش تجاري سازي دستاوردهاي نخبگان تأکيد دارد.

وي تأکيد کرد: براي استفاده از دستاوردهاي نخبگان لازم است زمينه تجاري سازي را براي دستاوردهاي آنها فراهم کنيم.

اختصاص اعتبار پژوهشي ويژه استادياران جوان

معاون پژوهشي و برنامه ريزي بنياد ملي نخبگان با اشاره به برخي حمايتهاي بنياد ملي نخبگان از نخبگان گفت: اعتبارات پژوهشي ويژه استادياران جوان يکي از جوايز بنياد ملي نخبگان محسوب مي شود.

وي افزود: نخبگان همچنين مي توانند براي دريافت اعتبارات پژوهشي بيش از حد استاندارد بنياد ملي نخبگان، در صورت داشتن ارزش و اعتبار بالاي علمي پروژه پژوهشي خود به معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري نيز مراجعه و از اين نهاد نيز اعتبار پژوهشي دريافت کنند.

فخرايي با اشاره به يکي ديگر از راهکارهاي حمايتي بنياد ملي نخبگان گفت: ارائه تسهيلات مسکن به نخبگان نيز يکي ديگر از راهکارهاي حمايتي بنياد ملي نخبگان است که سال گذشته به تصويب هيئت دولت رسيد.

وي راه اندازي سامانه اختراعات در بنياد ملي نخبگان را يکي از دستاوردهاي بنياد ملي نخبگان دانست و گفت: اختراعات در اين سامانه ارزيابي علمي و کارشناسي و در صورت داشتن شرايط لازم تأييد مي شوند.

نخبگان برگزيده قرآني تحت پوشش بنياد ملي نخبگان قرار مي گيرند

معاون پژوهشي و برنامه ريزي بنياد ملي نخبگان گفت: نخبگان برگزيده قرآني طي آئين نامه اي که به تازگي به تصويب رسيده است مي توانند براي اولين بار تحت پوشش بنياد ملي نخبگان قرار گيرند.

چهار هزار نخبه تحت پوشش بنياد ملي نخبگان قرار گرفته اند

وي افزود: بنياد ملي نخبگان اکنون چهار هزار نخبه را تحت پوشش خود قرار داده است که پيش بيني مي شود اين رقم در آينده به 10هزار نفر افزايش يابد.

فخرايي با اشاره به اعتبارات بنياد ملي نخبگان اظهار داشت: هم اکنون سقف اعتبارات بنياد ملي نخبگان به اشباع رسيده است و بايد براي اعتبارات بيشتر برنامه ريزي کنيم.

سومين همايش ملي نخبگان جوان طي سه روز در سالن اجلاس سران برگزار شد. در اين همايش نخبگان جوان پس از ديدار با مقام معظم رهبري با رئيس جمهوري کشورمان نيز ديدار کردند. نخبگان در ديدار با هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي نيز حضور يافتند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب misam5526 تشکر کرده اند:
ganjineh, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, SAMAN

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان