راه اندازي اولين دانشگاه فوتبال ايران در اراك

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج شنبه 23 مهر 1388, 6:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

راه اندازي اولين دانشگاه فوتبال ايران در اراك

پست توسط misam5526 » دو شنبه 18 آبان 1388, 6:58 pm

مرتضوي‌نژاد:‌ اولين دانشگاه فوتبال ايران را در اراك راه‌اندازي مي‌كنيم
خبرگزاري فارس: مدير عامل باشگاه شن‌ساي اراك گفت: با هماهنگي‌هاي انجام شده با دوستانم در فيفا و فدراسيون فوتبال برزيل، قصد راه‌ اندازي اولين دانشگاه فوتبال در ايران را داريم.

محمد مرتضوي‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبري فارس "توانا "، درباره تأسيس دانشكده فوتبال در اراك اظهار داشت: اميدوارم با حمايت فدراسيون فوتبال و مسئولان استان براي اولين بار در ايران اين موضوح محقق شود.

وي ادامه داد: هدف ما از تأسيس اين دانشكده استفاده از تجربيات علمي فوتبال نوين است كه فوتبال در آن به صورت علمي و آكادميك آموزش داده شود.

مدير عامل تيم فوتبال شن سا گفت: از فوتبال سنتي بايد جدا شد. يكي از دلايلي كه فوتبال در ايران دچار افت شده است، عدم آشنايي مربيان به علم روز جهان و ادامه فوتبال به صورت سنتي است.

مرتضوي‌نژاد در مورد حضور بخش خصوصي در فوتبال گفت: با ورود بخش خصوصي به فوتبال بايد به اين رشته ورزشي به ديد يك صنعت نگاه كرد و به جاي اصطلاح مؤسسه فوتبال بايد مزرعه فوتبال را به كار برد.

وي افزود: در صنايع خودروسازي هم از سيستم‌هاي روز استفاده مي‌شود. فوتبال نيز يك صنعت است و اعتقاد دارم كه اگر از دانش روز در فوتبال استفاده شود مي‌توانيم موفق باشيم و اگر سنتي فكر كنيم فرآورده ما بازدهي نخواهد داشت.

مرتضوي‌نژاد ادامه داد: براي پرورش استعدادها در فوتبال بايد ابتدا زمين را شخم زد و با تخصص خوب به توليد خوب رسيد و سپس اين توليد را به بازار عرضه كرد. فوتبال احتياج به ترحم ندارد و خودش توليد كننده است و به سود آوري مي‌رسد.

وي افزود: در برزيل فدراسيون فوتبال اين كشور ساليانه ملياردها دلار به دولت كمك مي‌كند. در حاليكه به گفته خود مسئولان، در ايران دولت سالانه نزديك به 250 ميليارد تومان در فوتبال هزينه مي‌كند كه اين يك اشكال است.

مرتضوي‌نژاد تصريح كرد: مسئولان مطمئن باشند كه با سرمايه‌گذاري و حمايت از بخش خصوصي در فوتبال ضرر نخواهند كرد. فوتبال ايران نبايد از فوتبال جهان و دستاوردهاي آن جدا شود.

وي در خصوص مشكلات بخش خوصي گفت: 7 سال است كه به دنبال زميني براي ساخت ورزشگاه هستيم؛ اما هيچ كمكي از سوي مسئولان براي ساخت ورزشگاه يا حداقل در اختيار قرار دادن زمين صورت نگرفته است زيرا قوانين و مقررات دولتي مانع از تحقق اين موضوع مي‌شود.

وي با انتقاد از صدا و سيما ادامه داد:‌ 87 درصد از درآمد باشگاه‌هاي جهان از حق پخش تلويزيوني مسابقات فوتبال است. پس چرا با اين حجم مخاطب در ايران از اين فرصت استفاده نمي‌شود.

تيم فوتبال شن ساي اراك در هفته چهارم ليگ دسته اول در اراك با تيم فولاد نوين اهواز ديدار خواهد كرد. اين تيم تا پايان هفته سوم با 4 امتياز در گروه "ب " مقام ششم را به خود اختصاص داده است.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]

ارسال پست

بازگشت به “کنکور و دانشگاه”