آخرين وضعيت اعتبار مدارک تحصيلي دانشگاههاي بلوک شرق در ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج شنبه 23 مهر 1388, 6:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

آخرين وضعيت اعتبار مدارک تحصيلي دانشگاههاي بلوک شرق در ايران

پست توسط misam5526 » دو شنبه 18 آبان 1388, 7:02 pm

خبرگزاري مهر - گروه حوزه و دانشگاه: مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت تازه ترين ليست دانشگاههايي که از سوي اين وزارتخانه مدارکشان معتبر محسوب مي شود را منتشر کرد و بر اساس آن مدارک دانشگاههاي کشورهاي ارمنستان و اوکراين از سال 2010 غيرمعتبر خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس ليست دانشگاههاي معتبر که از سوي اداره ارزشيابي تحصيلي وزارت بهداشت منتشر شده است دانشگاه دولتي ايروان کشور ارمنستان و دانشگاه دولتي کيف و آکادمي تخصصي پزشکي کيف کشور اوکراين به صورت مشروط داراي اعتبار هستند اما از ابتداي سال 2010 مدارک اين دانشگاه غيرمعتبر خواهد بود.

همچنين بر اساس ليست دانشگاههاي مورد تاييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، اعتبار دانشگاههاي "کامنيوس" و دانشکده پزشکي مارتين جسينيوس در کشور اسلواکي و دانشگاه ورشو در کشور لهستان به صورت مشروط است.

اعتبار سه دانشگاه کشور جمهوري چک با نامهاي دانشگاه چارلز در پراگ، دانشگاه چارلز در پلزن و دانشگاه هراتس کارلوا و همچنين اعتبار پنج دانشگاه کشور روسيه با نامهاي آکادمي پزشکي مسکو – سچينوا (دانشگاه شماره يک مسکو)، انستيتو دندانپزشکي مسکو، دانشگاه پزشکي سن پترزبورگ (پاولوف) آکادمي تخصصي پزشکي سن پطرزبورگ و مرکز چشم پزشکي فيدروف به صورت مشروط خواهد بود.

اداره ارزشيابي مدارک تحصيلي وزارت بهداشت اعتبار آکادمي پزشکي مينسک و آکادمي تخصصي پزشکي مينسک در کشور بلاروس (روسيه سفيد) و دانشگاه پزشکي سمل وايز، دانشگاه پزشکي سگد(Szeged)، دانشگاه پزشکي پچ (Pecs) و دانشگاه پزشکي دبرسن در کشور مجارستان را به صورت مشروط تاييد مي کند.

مدارک دانش آموختگان دانشگاه بلگراد به صورت مشروط تاييد مي شود و مدارک تخصصي صادره از دانشگاه بلگراد غيرمعتبر است.

دکتر غلامرضا حسن زاده - رئيس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت نيز در گفتگو با مهر در خصوص نحوه ارزشيابي مدارک دانش آموختگان دانشگاههاي کشورهاي مشترک المنافع، بلوک شرق يادآور شده بود : مدارک اين افراد تنها در صورت دارا بودن مدرک ديپلم علوم تجربي و يا رياضي فيزيک، تطابق 100 درصدي طول دوره تحصيل خارج از کشور با طول دوره داخل کشور، قرار داشتن دانشگاه محل تحصيل در ليست دانشگاههاي معتبر کشور مربوطه و اجازه اشتغال دانش آموخته در رشته تحصيلي مربوطه در کشور محل تحصيل ارزشيابي مي شود.

وي اضافه کرد: پس از احراز شرايط لازم پرونده متقاضي در شوراي عالي ارزشيابي که سالي يکبار در همين خصوص تشکيل مي شود، بررسي و تصميم گيري مي شود تا فرد دانش آموخته جهت شرکت در آزمون ملي معرفي شود و قبولي در آزمون ملي الزامي است.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]

ارسال پست

بازگشت به “کنکور و دانشگاه”