در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

1885

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مهر 1388 18:31

آرشيو سپاس: 2891 مرتبه در 1282 پست

جنگ دریایی میان دو کره

توسط misam5526 » سه شنبه 19 آبان 1388 11:59

منابع خبری بامداد روز سه شنبه از درگیری دریایی میان دو کشتی کره شمالی و جنوبی در آب های غربی شبه جزیره خبر دادند که منجر به صدمه دیدن کشتی همسایه شمالی شد.


در همین حال به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی ارتش و یکی از مسئولان کره جنوبی از آسیب دیدن شدید یک کشتی کره شمالی در نبردی دریایی که دو کره را در آب های سواحل غربی دو کشور رویاروی هم قرار داد، خبر دادند.

سخنگوی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی این رویارویی را تایید کرد اما به جزییات بیشتر اشاره نکرد. در عین حال یک منبع دولتی کره جنوبی اعلام کرد کشتی گشت زنی کره شمالی از مرز دریایی حساس دو کره در دریای زرد عبور کرد و کشتی های کره جنوبی در واکنش اقدام به تیراندازی کردند.

نیروی دریایی کره جنوبی به کشتی کره شمالی که به رغم هشدار از مرز عبور کرده بود شلیک کردند و کشتی کره شمالی نیز در پاسخ اقدام به تیراندازی کرد.

منبعی ناشناس در کره جنوبی اعلام کرد در این رویارویی به هیچیک از کشتی ها و نیروهای کره جنوبی آسیبی وارد نشد اما نیمی از کشتی کره شمالی تخریب شد.

پیونگ یانگ ماه گذشته سئول را به نقض این مرز دریایی مورد مناقشه متهم کرد و کشتی ها جنگی خود را به آنجا فرستاد.

مرز دریایی بین دو کره به علت نبود پیمان صلحی که به مناقشه سال های هزار و نهصد و پنجاه تا هزار و نهصد و پنجاه و سه پایان دهد از نظر تئوری همواره مورد مناقشه بوده است و هرگز از سوی کره شمالی به رسمیت شناخته نشده است.

از سال 1999، درگیری های پراکنده در این منطقه دهها کشته برجا گذاشته است. شش نیروی دریایی کره جنوبی در ژوئن 2002 در این درگیری ها کشته شدند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب misam5526 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, alirezak2, صابر 007, sokuteasemuni

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان