گردشگري در انگليس تحت فشار شديد مالياتي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج شنبه 23 مهر 1388, 6:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

گردشگري در انگليس تحت فشار شديد مالياتي

پست توسط misam5526 » سه شنبه 19 آبان 1388, 5:25 pm

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاري اقتصادي ايران(econews.ir)،"جك كرونا" افزود:«دولت بريتانيا مي توانست پيش از افزايش فشارهاي مالياتي از وضعيت ديگر كشورهاي اروپايي درس بگيرد كه بسياري از ماليات‌ها تحميل شده بر فعاليت‌هاي مسافرتي و ديگر تحميل‌ها بر مسافران را لغو كرده‌اند.»اين در حالي است كه دولت انگليس ميزان ماليات بر خدمات شركت‌هاي هواپيمايي را طي ماه جاري حدود 10 تا40 درصد افزايش داده است كه امكان افزايش دوباره آن هم وجود دارد.
وي تاكيد كرده است: كه اين اقدامي جنون آميز درمورد گروهي از مردم است كه امكان انتخاب و خودداري از پرداخت اين ماليات‌ها را دارند. زيرا شهروندان بريتانيايي شايد بزحمت بتوانند از زير بار پرداخت اين قبيل ماليات‌ها بگريزند اما توريست‌هايي كه از كشورهاي ديگر قصد سفر به بريتانيا دارند، مي توانند با خودداري از سفر، خود را از فشار اين ماليات‌ها رها كنند.
انجمن موسسات تورگرداني اروپا افزود:«جاي شكر دارد كه برخي دولت هاي اروپايي رويكردهاي روشن گرانه‌اي درزمينه داشته‌اند. مثلا هلند ابتدا چنين ماليات‌هايي را وضع كرد ولي پس ازاين كه دريافتند به سودهاي مالي حاشيه اي انجاميده است، با لغو اين ماليات‌ها دچار عوارض منفي ناشي از آن دراقتصاد كشور شدند.»
كرونا يادآور شد كه كشور هلند نمونه‌اي است از دولتي كه متوجه اشتباه سياست خود شده و با توجه به درك اين حقيقت كه اين سياست به نفع هيچ كس نيست، آن را بكلي درهم ريخت.
وي افزود:«درست است كه صنعت توريسم بايد موتوري براي رشد اقتصاد باشد اما اين كار با تحميل ماليات هاي گزاف ممكن نيست.»
انجمن موسسات تورگرداني اروپا همچنين يادآور شد كه اتحاديه موسسه‌هاي تورگرداني اروپا بيش از 20 سال براي معرفي اهميت توريسم داخلي درتوريسم اروپا لابي كرده است و اعضاي فعال ما درسرتاسر اروپا چه در زمينه تامين اشتغال و چه در زمينه كسب درآمد، نقش و تاثير بسيار مهمي بر بهبود وضعيت اقتصادي اروپا داشته اند.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”