5/5 ميليارد دلار زيان شركت هواپيمايي ژاپن ايرلاينز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج شنبه 23 مهر 1388, 6:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

5/5 ميليارد دلار زيان شركت هواپيمايي ژاپن ايرلاينز

پست توسط misam5526 » سه شنبه 19 آبان 1388, 5:33 pm

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روزنامه يوميوري ، ژاپن ايرلاينز بزرگترين شركت هواپيمايي آسيا از لحاظ درآمد به شمار مي رود . اين رقم هشت برابر بيشتر از پيش بيني هاي اوليه مقامهاي اين شركت است .اين در حالي است كه دولت ژاپن قصد دارد به زودي تكليف اين شركت را مشخص كند . اين شركت از سال 2002 تا كنون سه بار كمكهاي مالي دولتي دريافت كرده است . افزايش چشمگير بدهي هاي اين شركت موجب شده تا بانكها و موسسات مالي ژاپني از دادن هر گونه وام و اعتبار بيشتر به آن خودداري كنند .
به دنبال نگراني از ورشكستگي احتمالي ، ارزش سهام اين شركت به شدت در حال سقوط است . البته دولت ژاپن بعيد به نظر مي رسد اجازه ورشكستگي اين شركت را بدهد . به اعتقاد كارشناسان مالي و اقتصادي ، دولت ژاپن سهم بيشتري از اين شركت را خريداري خواهد كرد . بحران اقتصادي و مالي جهان موجب كاهش شديد مسافرتهاي هوايي اين شركت شده است .
اين شركت هم اكنون بيش از 15 ميليارد دلار بدهي دارد . روزنامه نيكي ژاپن نيز نوشت ، بانك توسعه ژاپن با درخواست شركت ژاپن ايرلاينز براي پرداخت 50 ميليارد ين وام جديد مخالفت كرده است .
اين شركت ماه گذشته از طرح اخراج 6800 كارمند خود خبر داده است . اين شركت همچنين قصد دارد 50 مسير هوايي و 30 درصد هزينه هاي عملياتي خود را كاهش دهد .
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”