در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

1885

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مهر 1388 18:31

آرشيو سپاس: 2891 مرتبه در 1282 پست

5/5 ميليارد دلار زيان شركت هواپيمايي ژاپن ايرلاينز

توسط misam5526 » سه شنبه 19 آبان 1388 17:33

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روزنامه يوميوري ، ژاپن ايرلاينز بزرگترين شركت هواپيمايي آسيا از لحاظ درآمد به شمار مي رود . اين رقم هشت برابر بيشتر از پيش بيني هاي اوليه مقامهاي اين شركت است .اين در حالي است كه دولت ژاپن قصد دارد به زودي تكليف اين شركت را مشخص كند . اين شركت از سال 2002 تا كنون سه بار كمكهاي مالي دولتي دريافت كرده است . افزايش چشمگير بدهي هاي اين شركت موجب شده تا بانكها و موسسات مالي ژاپني از دادن هر گونه وام و اعتبار بيشتر به آن خودداري كنند .
به دنبال نگراني از ورشكستگي احتمالي ، ارزش سهام اين شركت به شدت در حال سقوط است . البته دولت ژاپن بعيد به نظر مي رسد اجازه ورشكستگي اين شركت را بدهد . به اعتقاد كارشناسان مالي و اقتصادي ، دولت ژاپن سهم بيشتري از اين شركت را خريداري خواهد كرد . بحران اقتصادي و مالي جهان موجب كاهش شديد مسافرتهاي هوايي اين شركت شده است .
اين شركت هم اكنون بيش از 15 ميليارد دلار بدهي دارد . روزنامه نيكي ژاپن نيز نوشت ، بانك توسعه ژاپن با درخواست شركت ژاپن ايرلاينز براي پرداخت 50 ميليارد ين وام جديد مخالفت كرده است .
اين شركت ماه گذشته از طرح اخراج 6800 كارمند خود خبر داده است . اين شركت همچنين قصد دارد 50 مسير هوايي و 30 درصد هزينه هاي عملياتي خود را كاهش دهد .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب misam5526 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان