الجزاير اولويت را به توليد گاز مي دهد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج شنبه 23 مهر 1388, 6:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

الجزاير اولويت را به توليد گاز مي دهد

پست توسط misam5526 » سه شنبه 19 آبان 1388, 5:39 pm

وزير انرژي الجزاير روز سه شنبه از قصد اين کشور براي افزايش توليد گاز خود تا هشتاد و پنج ميليارد متر مکعب در سالهاي دو هزار و سيزده - دو هزار و چهارده خبر داد. شکيب خليل وزير انرژي و معادن الجزاير گفت تلاشهاي فوق العاده اي در سالهاي دو هزار براي توليد نفت صورت گرفته ولي اکنون تلاشها بر گاز متمرکز شده است تا صادرات را در سالهاي دو هزار و سيزده - دو هزار و چهارده به هشتاد و پنج ميليارد متر مکعب افزايش دهيم.
الجزاير در حال حاضر سالانه شصت و دو ميليارد مترمکعب گاز صادر مي کند.
شکيب خليل تاکيد کرد الجزاير سهميه توليد خود را که بر اساس تصميم اوپک
در نشست دسامبر پارسال کاهش يافته است ، رعايت خواهد کرد. سهميه تعيين شده براي الجزاير يک ميليون و دويست هزار بشکه در روز است.
به گفته وي الجزاير با کاهش روزانه دويست هزار بشکه اين تصميم را به اجرا گذاشته است . شکيب خليل همچنين گفت بهاي نفت از بشکه اي سي دلار در دسامبر پارسال به حدود هشتاد دلار در حال حاضر رسيده است.
شکيب خليل تاکيد کرد هدف فعلي اين کشور تثبيت ظرفيت کنوني در حد يک ميليون و چهارصد هزار بشکه در روز است که پيش از تصميم دسامبر پارسال اوپک توليد مي شد.
وزير انرژي الجزاير همچنين از قصد کشورش براي تنوع بخشيدن به منابع انرژي خود ازجمله توجه به انرژي باد و هسته اي خبر داد تا از وابستگي صرف به نفت بکاهد.
به گفته وي الجزاير مي خواهد توان خود را در زمينه رئاکتورهاي تحقيقاتي ومنابع انساني تقويت کند و در اين ارتباط قرار است موسسه مهندسي هسته اي تاسيس شود تا به دانش لازم براي احداث و بهره برداري از نيروگاههاي هسته اي دست يابد.
شکيب خليل تاکيد کرد کشورش قصد دارد از سال دوهزار و بيست هر پنج سال به يک نيروگاه هسته اي مجهز شود.
به گفته وي الجزاير همکاري خود را در زمينه هسته اي غير نظامي با شماري از کشورها از جمله امريکا، چين و فرانسه گسترش و به مذاکره با روسيه نيز ادامه مي دهد ضمن انکه همه جنبه هاي امنيتي و ايمني انرا نيز در نظر مي گيرد.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”