در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
1101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 7 مرداد 1388 18:42

خانه همیشه سبزم!!!

آرشيو سپاس: 5322 مرتبه در 1001 پست

درگذشت نيکو خردمند، بانوی مهربان سينمای ايران

توسط Parsa84 » سه شنبه 26 آبان 1388 15:26

نيكو خردمند بازيگر سينماي ايران شامگاه گذشته ـ 25 آبان ماه ـ از دنيا رفت.

به گزارش خبرنگار سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين بازيگر سينما از چندي قبل در بستر بيماري بود.

نيكو خردمند كه 27 شهريور ماه در جشن خانه سينما مورد تجليل قرار گرفت، متولد 1311 در تهران است و فعاليت هنري‌اش را از سال 1337 با گويندگي در راديو آغاز كرده و از سال 1339نيز در دوبله مشغول بوده است.

وي كار بازي در سينما را از سال 1369 با فيلم «پرده آخر» به كارگرداني «واروژ كريم مسيحي» آغاز كرد كه اولين نقش آفريني او در سينما سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش دوم زن در نهمين جشنواره فيلم فجر را برايش به ارمغان آورد.

اين بازيگرهمچنين سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش دوم زن در دوازدهمين جشنواره فيلم فجر را براي فيلم «بازيچه» دريافت كرد و براي فيلم «غزال» نيز نامزد دريافت جايزه بهترين بازيگر نقش دوم زن در چهاردهمين جشنواره فيلم فجر شده است.

نيكو خردمند پس از سالها كم‌كاري در بيست‌وچهارمين جشنواره فيلم فجر، با فيلم‌هاي « پرونده هاوانا»،«كافه ستاره»و« چند مي‌گيري گريه كني»  حضور داشت.

http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?I ... 744&Lang=P
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Parsa84 تشکر کرده اند:
sos1846, SadafG, oweiys, DTN, nt, ARSAM 88, Persian Cat, Mahdi1944, noora, SAMAN, Reza6662, ganjineh, Takhrib Chi

Major II

Major II

نماد کاربر
1101

تاريخ عضويت

چهارشنبه 7 مرداد 1388 18:42

خانه همیشه سبزم!!!

آرشيو سپاس: 5322 مرتبه در 1001 پست

Re: درگذشت نيکو خردمند، بانوی مهربان سينمای ايران

توسط Parsa84 » چهارشنبه 27 آبان 1388 22:03

پيام تسليت انجمن بازيگران سينما براي درگذشت نيكو خردمند

انجمن بازيگران سينماي ايران در پي درگذشت نيكو خردمند متن پيامي را منتشر كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، در اين متن آمده است:«بانوي مهربان، دوست داشتني و خوش‌نواي سينماي كشورمان پس از طي دوران سخت بيماري، با صلابت و پرغرور و با كوله‌باري انبوه از افتخار و شكوه از ميان ما رفت.

انجمن بازيگران سينماي ايران فقدان بزرگ از دست‌دادن يكي از اعضاي طلايي خود و چهره‌ي شاخص عرصه‌ي نقش‌آفريني را به حضور تمامي دوستداران اين هنرمند فقيد، جامعه‌ي سينمايي كشور، هنرمندان و خانواده‌ي محترم ايشان تسليت عرض مي‌نمايد و به اطلاع مي‌رساند پيكر اين هميشه زنده ياد ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه 28 آبان ماه از مقابل خانه‌ي سينما به سمت قطعه‌ي هنرمندان تشييع مي‌شود.»

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=Ne ... 046&Lang=P
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Parsa84 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Reza6662, oweiys

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
221

تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 آذر 1386 22:30

آرشيو سپاس: 315 مرتبه در 92 پست

Re: درگذشت نيکو خردمند، بانوی مهربان سينمای ايران

توسط don_Hirbod » چهارشنبه 27 آبان 1388 22:24

روهش هميشه شاد
بازهم يكي از بزرگان سينما رفت و ايكاش و فقط ايكاش اين بزرگان جايگزيني هم داشتند ولي افسوس كه جايگزيني نيست
چو ايران نباشد تن من مباد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب don_Hirbod تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Parsa84