پرواز بمب‌افكن‌هاي روسي بر فراز آسمان انگليس

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22516 بار
سپاس‌های دریافتی: 14739 بار

پرواز بمب‌افكن‌هاي روسي بر فراز آسمان انگليس

پست توسط Shahbaz » سه شنبه 26 آبان 1388, 6:01 pm

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   (تصویر تزئینی)


 
  گزارش روزنامه انگليسي "ساندي اكسپرس "، وزارت دفاع انگليس اعلام كرد كه بمب‌افكن‌هاي روسي به طور ماهانه براي انجام ماموريت‌هاي محرمانه بر فراز آسمان اين كشور به پرواز در مي‌آيند.
وزارت دفاع انگليس ابراز نگراني كرد كه به دليل آنكه بمب‌افكن‌هاي روسي معروف به (خرس) بدون اطلاع به برج مراقبت وارد حريم هوائي انگليس مي‌شوند، احتمال وقوع حادثه برخورد اين بمب‌افكن‌ها با هواپيماهاي غيرنظامي وجود دارد.
به نوشته اين روزنامه، جنگنده‌هاي نيروي هوائي انگليس در سال جاري ده مرتبه و در سال 2007 نيز 16نوبت براي مواجه با خطر پرواز بمب‌افكن‌هاي روسي بر فراز آسمان انگليس وارد عمل شده و خلبانان انگليسي در تماس با همتايان روسي خود گفته‌اند كه پرواز آنها باعث شده هواپيماهاي غيرنظامي مسير پروازهاي خود را تغيير دهند.
بر اساس اين گزارش، بمب‌افكن‌هاي قديمي روسيه با عنوان (توپولوف 95) از پايگاه‌هاي اصلي در داخل خاك روسيه برخاسته و در ارتفاع 25 هزار پا بر فراز درياي شمال به پرواز در مي‌آيند و سپس وارد عمق حريم هوائي انگليس مي‌شوند تا سيستم‌هاي دفاعي اين كشور را كنترل كنند.
ساندي اكسپرس در ادامه نوشت كه دولت انگليس نيز با نتايج گزارش كميته امور دفاعي پارلمان درباره بازي موش و گربه‌‌ روسيه و خطرات آن در گذرگاه‌هاي هوائي موافق است اما تاكنون به درخواست اين كميته براي اقدام قاطع و جدي در برابر مسكو پاسخ نداده است.
انگليس تاكنون درباره پروازهاي محرمانه بمب‌افكن‌هاي روسي در آسمان انگليس به مسكو شكايتي نكرده است و در همين رابطه "برنارد جنكينز " عضو كميته امور دفاعي پارلماني از بي‌تفاوتي دولت انگليس به اين مسئله ابراز شگفتي كرد.
فارس  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”