جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

پرواز بمب‌افكن‌هاي روسي بر فراز آسمان انگليس

توسط Shahbaz » سه شنبه 26 آبان 1388 18:01

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
(تصویر تزئینی)به گزارش روزنامه انگليسي "ساندي اكسپرس "، وزارت دفاع انگليس اعلام كرد كه بمب‌افكن‌هاي روسي به طور ماهانه براي انجام ماموريت‌هاي محرمانه بر فراز آسمان اين كشور به پرواز در مي‌آيند.
وزارت دفاع انگليس ابراز نگراني كرد كه به دليل آنكه بمب‌افكن‌هاي روسي معروف به (خرس) بدون اطلاع به برج مراقبت وارد حريم هوائي انگليس مي‌شوند، احتمال وقوع حادثه برخورد اين بمب‌افكن‌ها با هواپيماهاي غيرنظامي وجود دارد.
به نوشته اين روزنامه، جنگنده‌هاي نيروي هوائي انگليس در سال جاري ده مرتبه و در سال 2007 نيز 16نوبت براي مواجه با خطر پرواز بمب‌افكن‌هاي روسي بر فراز آسمان انگليس وارد عمل شده و خلبانان انگليسي در تماس با همتايان روسي خود گفته‌اند كه پرواز آنها باعث شده هواپيماهاي غيرنظامي مسير پروازهاي خود را تغيير دهند.
بر اساس اين گزارش، بمب‌افكن‌هاي قديمي روسيه با عنوان (توپولوف 95) از پايگاه‌هاي اصلي در داخل خاك روسيه برخاسته و در ارتفاع 25 هزار پا بر فراز درياي شمال به پرواز در مي‌آيند و سپس وارد عمق حريم هوائي انگليس مي‌شوند تا سيستم‌هاي دفاعي اين كشور را كنترل كنند.
ساندي اكسپرس در ادامه نوشت كه دولت انگليس نيز با نتايج گزارش كميته امور دفاعي پارلمان درباره بازي موش و گربه‌‌ روسيه و خطرات آن در گذرگاه‌هاي هوائي موافق است اما تاكنون به درخواست اين كميته براي اقدام قاطع و جدي در برابر مسكو پاسخ نداده است.
انگليس تاكنون درباره پروازهاي محرمانه بمب‌افكن‌هاي روسي در آسمان انگليس به مسكو شكايتي نكرده است و در همين رابطه "برنارد جنكينز " عضو كميته امور دفاعي پارلماني از بي‌تفاوتي دولت انگليس به اين مسئله ابراز شگفتي كرد.
فارس
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
oweiys, SAMAN, Mahdi1944, Fariborz, CAPTAIN PILOT, hamed_713, حسن2568, sokuteasemuni

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان