ساخت 2 فروند زیردریایی جدید در ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7360
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9245 بار
سپاس‌های دریافتی: 21572 بار
تماس:

ساخت 2 فروند زیردریایی جدید در ایران

پست توسط sinaset » سه شنبه 3 آذر 1388, 1:31 pm

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از ساخت دو فروند زیردریایی پیشرفته جدید کلاس غدیر خبر داد و گفت: این دو زیر دریایی همزمان با هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش به آب انداخته خواهد شد.
تصویر


به گزارش واحد مرکزی خبر ، امیر دریادار سیاری در جمع خبرنگاران افزود: این دو زیردریایی کاملا بومی هستند و مراحل ساخت آن به وسیله متخصصان داخلی انجام شده است.

سیاری افزود: این تجهیزات توان نیروی دریایی ارتش را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین از نوسازی و بهسازی چهار فروند هواناو BS7 (بی اس سون )و SRL6 خبر داد و گفت: مرمت، ساخت و بهینه سازی هواناو صرفا در اختیار تعداد بسیار محدودی از کشورها قرار دارد و بهسازی و تعمیر این چهار فروند هواناو مرحله ای نوین در توان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

ایران باید به قدرت بزرگ دریایی تبدیل شود


فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: حضور قدرتمند در دریا تضمین کننده امنیت سیاسی و اقتصادی کشور است بنابراین با برنامه ریزی بسیار دقیق ، جمهوری اسلامی ایران را به قدرت بزرگ دریایی تبدیل خواهیم کرد و البته در این زمینه گام های مهمی برداشته ایم.

امیر دریادار حبیب الله سیاری در جمع خبرنگاران افزود: علاوه بر ساخت دو زیر دریایی جدید غدیر، در آینده نزدیک نیز تجهیزات جدید دریایی ساخت متخصصان ایرانی به بهربرداری خواهد رسید.

وی با بیان این که امروز کشورهای دنیا از توان و قدرت بالای نیروی دریایی ایران آگاهی دارند، گفت: درخواست از ایران برای تامین امنیت در آبراهها و دریاه های ناامن از این توان و قدرت حکایت دارد.


فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: حضور قدرتمند نیروی دریای ایران در سواحل سومالی، خیلج عدن، دریای سرخ و شمال اقیانوس هند و تامین امنیت لازم برای عبور کشتی های تجار ایران و دیگر کشورها، تنها گوشه ای از توان دفاعی این نیروست.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به درخواست سازمان ملل متحد جواب مثبت داد و به جمع گروه cps151 که برای تامین امنیت در خلیج عدن مستقر هستند در این منطقه حضور یافت.

امیر دریادار سیاری با بیان این که سازمان های بین المللی از نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران برای حضور فعال در برخی دریاهای نا امن و تامین امنیت دریایی بارها قدردانی کرده اند،گفت: چهارمین ناوگروه که متشکل از ناوشکن البرز و ناو بوشهر است 20 آبان امسال به خلیج عدن اعزام شدند.

وی افزود:3 ناو گروه قبلی نیروی دریایی ارتش که تا پیش از این در منطقه حضور داشتند، از فروردین تا آبان هر کدام بیش از 70 روز ماموریت دریایی انجام داده اند که در مجموع 26 هزار مایل دریایی را دریانوردی کردند و منطقه ای در حدود 40 هزار مایل دریایی را تحت پوشش قرار دادند.

امیر دریادار سیاری گفت: این سه ناو گرو در مدت یاد شده 145 کشتی تجاری را اسکورت کردند و در 10 مورد مستقیما با دزدان دریایی درگیر شدند و عملیات های موفقی انجام دادند.

وی اضافه کرد: همچنین این ناوها بیش از 700 مورد کشتی های فرا منطقه ای را در خلیج عدن شناسایی و نزدیک به 85 فروند تیم های ویژه تجاری را اسکورت کردند.

امیر دریادار سیاری با تشریح ابعاد مختلف عملیات مروارید در سال 59 گفت : این عملیات در 3 محور اصلی دفاع از مرزهای آبی، سواحل، بنادر و جزایر - حفظ منابع و منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مناطق ویژه - قطع خطوط مواصلاتی دشمن بر اساس نیاز- حفظ خطوط مواصلاتی نیروهای خودی و همچنین حفظ و صیانت آب های جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت.

وی گفت: در زمان عملیات مروارید دشمن فکر می کرد چون بیگانگان از کشور ما خارج شده اند و کارکنان نیروی دریایی توان استفاده از تجهیزات پیشرفته ندارند، آمادگی مبارزه و رویارویی با دشمن وجود ندارد در حالی که این چنین نشد و در 67 روز اول جنگ عملیات مروارید با موفقیت به پیروزی رسید که این دستاورد و افتخاری بزرگ برای کشور ما محسوب می شود.

در عملیات مروارید ناوشکن های ارتش جمهوری اسلامی ایران، دو اسکله اصلی صادرات نفت عراق (اسکله العمیه و البکر) را نابود کردند و این عملیات صادرات نفت عراق را از خلیج فارس قطع کرد.منبع
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7360
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9245 بار
سپاس‌های دریافتی: 21572 بار
تماس:

Re: ساخت 2 فروند زیردریایی جدید در ایران

پست توسط sinaset » سه شنبه 3 آذر 1388, 1:32 pm

سلام
دیروز خبرش رو تویه اخبار دیدم
در تعجب که چرا هنوز تویه سایت قرار نگرفته بود ............. :-(
باتشکر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12307 بار

Re: ساخت 2 فروند زیردریایی جدید در ایران

پست توسط shola » سه شنبه 3 آذر 1388, 1:47 pm

آخرین ويرايش توسط 1 on shola, ويرايش شده در 0.
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14944 بار

Re: ساخت 2 فروند زیردریایی جدید در ایران

پست توسط Shahryar » سه شنبه 3 آذر 1388, 1:49 pm

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”