جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1073

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 شهریور 1386 18:41

آرشيو سپاس: 4435 مرتبه در 739 پست

ارسال فضانورد به شهابسنگ

توسط SadafG » سه شنبه 3 آذر 1388 18:15ارسال فضانورد به شهابسنگ

پروژه ای به منظور ارسال فضانورد به یک شهاب سنگ توسط سازمان ناسا و حوزه های صنعتی آمریکا در حال شکل گیری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، این پروژه می تواند زمینه ای محکم برای آغاز ماموریتهای طولانی مدت به سوی مریخ و ماه به شمار رفته و در عین حال به میزان مهارتهای مورد نیاز برای مقابله با صخره های فضایی که در مسیر برخورد با زمین قرار دارند، بیافزاید. این پروژه در دستور کار موسسه لاکهید مارتین که ساخت کپسول اوریون را برای ناسا به عهده داشته Plymouth Rock نام گرفته است.

پروژه Plymouth Rock از چندین سال پیش در شرکت سیستمهای فضایی لاکهید مارتین در دنور کلید خورده است. بر اساس برنامه پیشنهادی کپسول دو نفره اوریون به همراه کپسول دو قلوی خود که مملو از آب، غذا، سوخت و اکسیژن خواهد بود توسط راکت آرس به مدار زمین پرتاب خواهد شد.

مشکلاتی مانند افزایش ایمنی فضانوردان، مقابله با پدیده هایی مانند پرتوهای کیهانی یا زباله های ایجاد شده مواردی هستند که باید برای عملی شدن این ماموریت مورد توجه قرار گیرند. از دیدگاه ناسا چنین ماموریتی در سالهای 2020 تا 2025 عملی خواهد شد و طول مدت این سفر در حدود 6 ماه خواهد بود. به دلیل نبودن سطح مسطحی به عنوان فرودگاه فضاپیماها در نقطه ای در نزدیکی شهابسنگ متوقف شده و به صورت عمودی بر روی بخشی از آن خواهد نشست.

تا کنون شهاب سنگهای متعددی به عنوان کاندیدا برای این سفر مورد بررسی قرار گرفته اند که تعداد آنها با گسترش پیدا کردن تجهیزات علمی و فضایی زمینی افزایش پیدا خواهد کرد.

بر اساس گزارش ام اس ان بی سی، مدت زمان اقامت در شهاب سنگها 5 روز، یک هفته تا دو هفته تخمین زده شده است اما اقامت به مدت یک ماه بر روی شهاب سنگها امری دشوار خواهد بود. طی این مدت فضانوردان به جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای درک ساختار داخلی شهابسنگها خواهد پرداخت تا با استفاده از این اطلاعات بتوان ابزاری برای مقابله با تهدیدهای کیهانی که در کمین زمین نشسته اند پرداخت.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SadafG تشکر کرده اند:
ganjineh, SAMAN, sokuteasemuni, noora, CAPTAIN PILOT, oweiys, Fariborz, Mahdi1944, Parsa84

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان