در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15450

تشکر کرده: 10119 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 6 مرداد 1385 03:29

نظامي جان
ضمن تشکر از شما دوست گرامي  :D
لطفا تمام مطالب رو در يک پست ارسال کنيد، ارسال متوالي پست مجاز نيست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
201

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 18 خرداد 1385 15:25

آرشيو سپاس: 399 مرتبه در 91 پست

توسط black hawk » جمعه 6 مرداد 1385 07:44

آقا کسي ميدونه متالگير 3 آخرش برا کامپيوتر مياد يا نه

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
62

تاريخ عضويت

يکشنبه 9 بهمن 1384 03:04

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط reza » جمعه 6 مرداد 1385 11:38

نظامي نوشته است:اقا رضا!!!!
خيلي خوشحالم که يه نفر رو پيدا کردم تا از متال گير چيزي بدونه و من بتونم باهاش در اين مورد صحبت کنم!
اما بنظر ميرسه شما يه مشکلي داريد!!نه؟؟
شما اينجا با من طرفي داداش!
من ازت ميپرسم...تو جواب ميدي...يا تو بپرس تا من جواب بدم.
ديگه چکار اين و اون داري عزيز؟
.
.
طبق براوردهاي من شما اطلاعاتتون حدود 70% اطلاعات من در باره اين بازي هستش.و اين هم مقدار قابل توجهي هست! :-(
.
.
اين طور که به نظر ميرسه شما از نظر زبان انگليسي هم يه مقدار مشکل داري.سعي کن پيشرفت کني.
مثلا (سوليد اسنيک) نه...(ساليد اسنيک)...البته شايد شما به لهجه خاصي اين کلمات رو مينويسيد!؟ :-?
.
.
در ضمن...کسي ميتونه براي بقيه در باره متال گير شاخ بازي دربياره(اما اصولا شاخ بازي کار خوبي نيست! چ.ن به پست يکي مثل من ميخوري و حالت کرفته ميشه! :-) ) که از تمام زير و بم بازي اگاهي داشته باشه...نه اينکه بگه: اسم فلان شخص رو نميدونم چون جزء شخصيتهاي اصلي بازي نبود!
پس سازنده بازي براي چي اون شخصيت رو خلق کرده!!!؟؟؟
پس چرا من اسم اون رو ميدونم!!؟؟(خوروشچوف).
به نظر شما اين نشون نميده که من بيشتر از شما به بازي علاقه دارم و از اون اگاهم!!!؟؟؟ :-?
.
.
و اون اسنيکي که ما توي متال گير3 ميبينيم(که بعدها از روي اون اسنيکي رو که توي متال گير1 هستش رو کلون ميکنن و ليکوييد اسنيک و همچنين ساليدوس اسنيک رو) در سال 1999 بدست همون ساليد اسنيک که توي متال گير1 ديديم کشته ميشه...منظورم اين بود. :-D ي
.
.
بريم سراغ بازي: :smile:

من کی گفتم سالید اسنیک ؟ من منظورم از سالیدوس اسنیک همون که تویه متال گیر 2 بود و به دست رایدن کشته می شه فهمیدی دوسته عزیز من عشق متالم یه چیزایی از متال 3 می دونم که فکر کنم اگه بدونی شاخ در بیاری و همینطور متال 2 که البته با گیم شارک باز می شن اینایی که می گم اما خوب واسه باز کردنشون باید یه کارایی بکنی که اگه خواستی بهت می گم متال گیر تا دلت می خواهد ایتم های مخفی داره من شاخ نشدم واسه کسی اما من تو داستان به نکته های اصلی بازی توجه می کنم نه نکته های انحرافی مثل فرمانده روسیه تو اون زمان که واقعا واسم مهم نبود!!!

حالا من یه سوال از شما دارم شعار معروف اسنیک چی هست تو همه متال گیر ها یه شعار جالب داره که من واقعا باهاش حال می کنم؟
و از داگ تراگ چیزی سر در می یاری ؟ :-)

بزرگترين سايت تخصصي بازيهاي رايانه اي
www.bazispot.com
COMING SOON

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
62

تاريخ عضويت

توسط reza » جمعه 6 مرداد 1385 11:43

من نسخه ميکرو رو بازي نکردم

www.bazispot.com
COMING SOON

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
62

تاريخ عضويت

توسط reza » جمعه 6 مرداد 1385 11:45

black hawk نوشته است:آقا کسي ميدونه متالگير 3 آخرش برا کامپيوتر مياد يا نه

دوسته عزیز متال گیر واسه پی سی هیچ خوبی نداره پس بیخیال شو اگه هم بیاد مثل نسخه 2 همش تو بازی گیر داره اگه می خواهی متال گیر بازی کنی فکر یه کنسول باش نه با پی سی بازی کنی  :-)

www.bazispot.com
COMING SOON

Major II

Major II

نماد کاربر
26

تاريخ عضويت

سه شنبه 17 مرداد 1385 23:01

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط hosein_fisher » سه شنبه 17 مرداد 1385 23:38

بازي جالبيه خيلي قشنگه ولي خوراک من رقيبشه يعني اسپيلينتر سل اگه ميخواين يه نقد ازMGS3 و4 ميزارم
تو اين مملکت به هيچ فردايي اعتماد نيست.....

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15450

تشکر کرده: 10119 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 18 مرداد 1385 01:01

hosein_fisher عزيز
ضمن عرض خوش‌امد به شما دوست گرامي
ايده‌ي بسيار خوبي هست، البته بنده به خاطر مشغله و ... وقتي براي بازي ندارم،‌اما از كودكي يكي طرفداران بازيهاي كامپيوتري بودم و به نقد و بحث در مورد اونها علاقه دارم (شايد به نوعي ياداوري دوران شيرين كودكي هست  :D )
بي‌صبرانه منتظر مطالب شما خواهم بود  :D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major II

Major II

نماد کاربر
26

تاريخ عضويت

سه شنبه 17 مرداد 1385 23:01

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط hosein_fisher » چهارشنبه 18 مرداد 1385 21:02

مرسي دوست عزيز اميدوارم لحظات خوشي در اينجا سپري کنم
اينم مطلب منبع بازيکده
19 مي سال 2005 كنفرانس E3 كونامي با تبليغات زياد و سرمايه گذاري مخاطره آميز در رابطه با اعلام احتمالي Metal Gear Solid 4 در روز دوشنبه آغاز شد . هم اكنون زمان آن فرا رسیده که طرفداران بیشمار متال گیر را از جزییات آن آگاه سازیم. MGS4  منحصرا براي کنسول PS3 منتشرخواهد  شد و همگان به نقش بسیار مهم هیدئو کوجیما در ساخت این مجموعه کاملاً واقفند ، کوجیما همیشه از شیوه خاصی در روند بازی استفاده کرده است که به موجب آن سوالات بیشماری در حین بازی برای بازیکننده ایجاد میگردد . اين پاسخ ها بدون مطرح شدن يك ميليون پرسش ديگر كه نياز به پاسخ دارند ، به دست نيامدند . نقش رايدن در تريلر چيست ؟!؟ محل رويداد کجاست ؟!؟ كدام كاراكترها در MGS4 ظاهر خواهند شد ؟!؟ سخنراني تیم سازنده بازی در E3 2005 در مورد MGS4 كمدي عالي اي بود ، اما اشاره اي به آنچه كه از اين بازي حاصل مي شود ننمود ! شايد بهترين چيزي كه توجه همگان را به خود جلب كرده و مي توانست تا حدودي اطلاعات از بازي در اختيار شركت كنندگان قرار دهد ، قطعه پوستر بزرگي بود كه كونامي آن را آماده كرده بود كه هشت شخصيت ايفا كننده نقشهاي اصلي در MGS4 را نشان مي داد . اطلاعات خود را از سري بازيهاي Metal Gear با خصوصيات كاراكتر هاي زير تركيب كنيد تا با مسائل آشكار داستان آشنا شويد . حدس زدن راجع به آينده Metal Gear Solid بدون آشكار كردن جزئياتي از گذشته MGS غيرممكن است . اگر تمايل داريد تا از اين جزئيات بي خبر باشيد ، شديدا توصيه مي كنيم كه به خواندن ادامه ندهيد . همين حالا ! در جهت فرضيه دادن راجع به آينده طرح MGS بايد ابتدا پايه و اساس انگيزه هاي اين كاراكتر ها را درك كنيم . MGS به ظاهر داستاني در مورد  يك فرد بسيار خائن است كه تلاش مي كند  تا يك ربات  عظیم الاجثه را نابود كند ، اما اين از جريانات موجود در MGS فاصله زيادي دارد . زمانی را صرف اندیشیدن به خط سیر کلی مجموعه MGS  کنید تا راز تقابل و درگیری اصلی MGS4  را با سری قبلی درک کنید . توضيح اين تقابل بدون اينكه غير عاقلانه عمل كنيم غير ممكن است ( اين دليل اطمينان ما از بي خردي آشكار كوجيماست ! ) بنابراين باید همراه ما اندكي صبر و تامل به خرج دهيد . تقابل مركزي MGS  كه  تمام سری های آن را به هم پيوند مي دهد جنگي است براي خارج شدن از كنترل يك سازمان ناشناس كه همه سازمانهاي جهان را كنترل مي كند . اين سازمان به طور كلي به عنوان ميهن پرستان نامگذاري مي شود . در دنياي MGS همه اعمال دولت آمريكا توسط ميهن پرستان تعیین و تحميل مي شود . رئيس جمهورها انتخاب مي شوند ولي نه از طريق انتخابات ! همچنین این سازمان در تمامی نهاد های اطلاع رسانی کشور نفوذ صد در صد را دارد و برپایه همین موضوع تمام سعی خود را میکند تا نظر مردم را نسبت به خود جلب کند . ميهن پرستان از آزادي واقعي جلوگيري مي  كنند و برای همین منظور درگیری سختی برای از بین بردن  میهن پرستان صورت میگیرد .
كاراكترهاي MGS4 :
ما به هيچ وجه مطمئن نيستيم كه كدام كاراكترها نقشي در MGS4 ايفا خواهند كرد ، اما آنچه که مسلم است هشت كاراكتر مختلف در این بازی ایفای نقش خواهند کرد كه انتظار داريم بخش بزرگي از اين بازي عظیم را تشکیل دهند . با اكثر اين كاراكتر ها از گذشته آشنايي داريد ، ما نيز بسته به آشنايي با آنها پيش بيني هايي نسبت به آينده اين بازي كرده ايم .

Vamp
حضورهاي ديگر در Metal Gear Solid 2 : Sons of Liberty
آيا اطمينان داريم كه اين اوست ؟ بله
اين شخصيت قطعا Vamp با شهرت MGS2 است . حفره روشنگر گلوله در سر او اين مساله را فراتر از شك هاي بسيار آشكار مي سازد . بنابراين با اطمينان مي گوييم كه ومپ براي MGS4 باز مي گردد . در Sons of Liberty ، ما متوجه مي شويم كه Vamp عضو گروهي به نام سلول مرده است كه اين گروه اساسا يك گروه تروريستي كاذب است كه دفاع از امكانات دولت را امتحان مي كند . به طور خلاصه ، دولت آمريكا ، سلول مرده را تشكيل داد تا بر امكانات خود نظارت كند . در Sons of Liberty ، رهبر سلول مرده به نام كلنل جانسون توسط دولت زنداني مي شود و در زندان مي ميرد و به همين دليل سلول مرده از قانون ميهن پرستان روي مي گرداند . در واقعه تروريستي صدف بزرگ ( بيگ شل) كه در Sons of Libert رخ داد ، نيروهاي سلول مرده در تلاش براي آسيب رساندن به ميهن پرستان به Solidus مي پيوندند . در نزديكي پايان MGS2 ، فرض مي كنيم كه Vamp با گلوله يك تير انداز پنهان كشته مي شود ، او پس از اصابت گلوله به داخل اقيانوس سقوط مي كند اما هرگز واقعا مرگ او را نمي بينيم . در هر حال حضور او در اين پوستر جديد MGS4 نشان مي هد كه او در واقع در آن حادثه نمرده است . همچنين موقعيت Vamp پرسشهايي را در زمينه بازگشت احتمالي Fortune عضو ديگر سلول مرده و همسر كلنل جكسون متوفي ، بر مي انگيزد . در پايان Sons of Liberty ، Fortune متوجه مي شود كه Ocelot پدر او ، Scott Dolph را در حادثه تانكر كشته است كه اين مساله آغازين اين بازي يعني Solid Snake را تشكيل مي دهد . Fortune از سوي  Ocelot مورد اصابت گلوله قرار مي گيرد و فرض مي كنيم كه سپس ميميرد ، اما درست شبيه Vamp مرگ او نيز اشكار نيست . ممكن است اين زن كج خلق و قاتل را در بازگشتي همراه با Vamp در برخي تلاشها بر عليه ميهن پرستان ببينيم .

Meryl Silverburg
حضورهاي ديگر در Metal Gear Solid
اولين حضور مريل در MGS در PS1  بود جايي كه او در شكست دادن تهديد تروريستي ليكوئيد اسنيك در آلاسكا به Solid Snake كمك كرد . Meryl دختر كلنل كمپبل يعني چهره آشنايي است كه در طي Sons of Liberty اسنيك را هدايت كرد . او به مكاني تروريستي در آلاسكا فرستاده مي شود تا كلنل كمپ بل را وادار كند با ميهن پرستان ( با همراه كردن ساليد اسنيك با خود ) در سركوبي شورش ليكوئيد اسنيك همكاري نمايد . ما نمي دانيم كه پس از وقايع MGS واقعا چه بر سر مريل مي آيد اما مي دانيم كه هنوز زنده است . MGS دو پايان ممكن دارد كه در يكي از آنها مريل مي ميرد . انتهاي حقيقي MGS مريل را كه همراه با ساليد اسنيك از ساختمان ذخيره اسلحه آلاسكايي سوار بر خودرو دور مي شود نشان مي دهد . هيچ سرنخ واقعي اي در پيدا كردن دليل بازگشت مريل به داستان نداريم . اينكه مريل به ساليد اسنيك و اتاكن در سازمان غيردولتي شان يا Philanthropy پيوسته ، محتمل است و Philanthropy وقف نابودي همه پروژه هاي Metal gear  مي باشد . Philanthropy خارج از قلمرو هر قدرت بالاتري حتي فراتر از دولت آمريكا و ميهن پرستان عمل مي كند . اگر اين زن به Philanthropy پيوسته بود نقش او در MGS4 مي توانست منحصرا براي ساليد اسنيك پشتيباني شود زيرا ما واقعا از انگيزه هاي شخصي او آگاه نيستيم

حضورهاي ديگر در Metal Gear Solid 2 : Sons of Liberty
رايدن در Metal Gear Solid 2 : Sons of Liberty ، قهرمان شگفتي بود و اساسا نقش يك دست نشانده بي اعتنا را بازي مي كرد . در Sons of Liberty ، تنها انگيزه رايدن كامل كردن وظيفه اي است كه بر عهده او گذاشته شده  . اگرچه با پيشروي بيشتر در انجام اين وظيفه ، او و اسنيك حقايق بيشتري را در رابطه با ميهن پرستان افشا مي كنند . در پايان Metal Gear Solid 2 : Sons of Liberty ، اسنيك و رايدن متوجه مي شوند كه ميهن پرستان كودك Olga Gurlukovich را ربوده اند تا او را وادار كنند به رايدن در انجام اين وظيفه ياري رساند . در پايان بازي الگا مي ميرد ولي اسنيك و رايدن توافق مي كنند تا كودك را نجات دهند . پس از آن بازي به پايان مي رسد . بنابراين ما اطلاع زیادی نداریم كه بعد از آن چه اتفاقاتي رخ مي دهد . اما اين احتمال وجود دارد كه MGS4 داستان اسنيك و رايدن را در حال تعقيب ميهن پرستان هم  جهت فرزند الگا و هم احتمالا براي اهداف ديگر ( از قبيل نابودي كامل GW يا سوپر كامپيوتر كنترل كننده اطلاعات اختراع شده توسط ميهن پرستان ) ادامه مي دهد . در تصوير كامل پوستر MGS4 ، رايدن در حال حمل كودكي كه فرض مي كنيم متعلق به خود اوست ديده مي شود . در پايان Metal Gear Solid 2 : Sons of Liberty رايدن مي فهمد كه دوستش حامله است . MGS4 سه  سال پس از واقعه صدف بزرگ و  Sons of Liberty رخ مي دهد يعني درحاليكه او فرزند خود را به حدود دوسالگي يعني سني كه با اين هنر تطابق دارد رسانده است . كودكي كه در اين تصوير مي باشد به نظر كوچك تر از آن است كه فرزند ربوده شده الگا باشد ، فرزندي كه مي بايد حداقل سه سال ( شايد هم بيشتر) سن داشته باشد .

Revolver Ocelot
حضورهاي ديگر در Metal Gear Solid ، Metal Gear Solid 2 : Sons of Liberty ، Metal Gear Solid 3 : Snake Eater
Revolver Ocelot  شخصيت بسيار جالب در MGS است . Ocelot يكي از ابزار بي چون و چرای ميهن پرستان است و در واقع تنها تجلي انساني از گروه سري است . Ocelot  فرزند نا مشروع Boss و Sorrow است .(هر دو در Metal Gear Solid 3 : Snake Eater شركت داشتند ) و در لحظه تولد از Boss گرفته شده و تحت مراقبت ميهن پرستان واقع شد . بنابراين Ocelot از لحظه تولد با ميهن پرستان بوده است و علي رغم دروغها و نيرنگ هاي پيچيده و بسيار نفرت انگيز ، او بسيار به ميهن پرستان خدمت مي كند ! اين حداقل چيزي است كه از خلال داستاني كه تا به اينجا نقل شده، مشهود است . حضور او در MGS4 تعجب آور نخواهد بود . Ocelot احتمالا آلت دست همه آن چيزيهايي است كه ساليد اسنيك با طرح ميهن پرستانه به همراه شركت در صدد متوقف كردن آنها بود . به هر حال يك گروه بالقوه وجود دارد . يكي از عجيب ترين جنبه هاي Sons of Liberty حضور دائم ليكوئيد اسنيك است !  در MGS Ocelot بازويش را از دست مي دهد و ليكوئيد اسنيك مي ميرد . در هر حال، در Sons of Liberty متوجه مي شويم كه Ocelot از بازوي ليكوئيد براي جايگزيني بازوي خود استفاده كرده است . به تدريج در طي Sons of Liberty به نظر مي رسد كه بازوي ليكوئيد اسنيك ، Ocelot را در اختيار خود مي گيرد و انگيزه هاي متعلق به ليكوئيد خود را نشان مي دهند . انگيزه هاي ليكوئيد اساسا سرنگوني ميهن پرستان مي باشند . بنابراين مشاهده اين كه چگونه آلودگي مداوم Ocelot توسط ليكوئيد در MGS4 نشان داده مي شود بسيار جالب توجه است .

Solid Snake
حضورهاي ديگر در Metal Gear Solid ، Metal Gear Solid 2 : Sons of Liberty + Metal Gear Solid orginal Game
تريلر شكنجه گر MGS4 نشان داده شده در كنفرانس مطبوعاتي E3 كونامي، تائيد ميكند كه ساليد اسنيك كاراكتر اصلي اين بازي است . آخرين باري كه ساليد اسنيك را ديديم در پايان Sons of Liberty بود يعني در جايي كه اسنيك در واقع براي اولين بار متوجه مسائلي درباره ميهن پرستان مي شود . در پايان اين بازي اسنيك موافقت ميكند تا پسر الگا گورلوكوويچ را كه توسط ميهن پرستان ربوده شده بود را  بيابد و احتمالا مي خواهد هدف خود يعني ريشه كن كردن پروژهMGS را ادامه دهد . ديسكي كه نامهاي مردان هوشمند ميهن پرستان را در بردارد به ساليد اسنيك واگذار مي شود اما اسنيك در مي يابد كه نامهاي روي ديسك متعلق به مرداني هستند كه دويست سال پيش مرده اند . ما نميدانيم كه او چگونه تعقيب ميهن پرستان را ادامه مي دهد ولي مي دانيم كه يافتن ميهن پرستان هدف اوست . ميهن پرستان آرسنال يك دژ زير آبي را با يك سوپر كامپيوتر طراحي كرده اند و از آن براي دريافت اطلاعات استفاده مي شود . اسنيك و اسلوت تمام سعي خود را براي فروپاشي آرسنال انجام مي دهند . اين هدف را با قول آنها براي به زور گرفتن فرزند الگا تلفيق كنيد تا خيلي زود ناچارا درگير تقابلي عظيم براي قدرت بخشي به داستان MGS4 شويد .
otacon

حضورهاي ديگر در Metal Gear Solid ، Metal Gear Solid 2 : Sons of Liberty آيا اطمينان داريم كه اين اوست ؟ بله
پس از وقايع MGS اتاكن در جهت تشكيل گروه Philanthropy با هدف فروپاشي همه پروژه هاي Metal Gear به ساليد اسنيك پيوست . انگيزه اصلي اتاكن براي جنگ بر عليه Metal Gear عمدتا بر پايه تاريخچه خانوادگي او قرار دارد . پدر بزرگ اتاكن به خلق اولين بمب اتمی كمك كرد و همانطور كه ما در Snake Eater متوجه مي شويم پدر او به طراحي نقشه هاي اولين پروژه Metal Gear كمك كرد . در Metal Gear ، اتاكن دانشمندي است كه نادانسته روي پروژه ركس Metal Gear كار مي كند . اتاكن به خوبي از گذشته تاريك خانواده اش خبر دارد و تلاش مي كند از دانش علمي خود در راه كارهاي خيريه استفاده كند . او هنوز هم در نرساندن هرگونه ضرري كه از طريق نابودي كامل Metal gear توسط او ايجاد شود ، مصمم است . اتاكن معمولا در يك زمينه خاص مشغول بكار نيست . بنابراين قطعا انتظار نداريم او را در MGS4 در خطوط مقدم جنگ ببينيم بلكه اتاكن خيلي در يك زمينه مشغول به كار نيست ، انتظار داريم كه او به عنوان يك كاراكتر پشتيبان كننده و احتمالا مانند جريان  Sons of Liberty پشتيباني كننده از  اسنيك باز خواهد گشت .

Big Boss
حضورهاي ديگر در Metal Gear Solid 3 : Snake Eater، Metal Gear Solid orginal Game  
آيا اطمينان داريم كه اين اوست ؟ نه قطعا
قبل از هر چيز بايد اين مساله را روشن كنيم كه ما شناخت کافی بر روی او داریم. اين شخصيت اسرار آميز به نظر جديد مي آيد اگر چه او شديدا شبيه سبك بازيگراصلي در گذشته Metal Gear مي باشد . آيا اين مي تواند بازگشت رئيس بزرگ ، كاراكتر اصلي Snake Eater و پدرژنتيكي ساليد اسنيك باشد ؟ چشم بندي كه او مي پوشد روي همان چشمي است كه چشم بند رئيس بزرگ قرار داشت! و سن بالاي ظاهري اين كاراكتر با سن رئيس بزرگ سازگاري دارد و اگر رئيس بزرگ شده است حتي مسن تر از Ocelot مي باشد . ايده  دیگری راجع هويت اين كاراكتر نداريم . اگر اين رئيس بزرگ باشد، مي توانيم فرض كنيم كه او در حال ادامه دادن تلاشهاي پيش از ناپديد شدنش مي باشد . در بازيهاي Metal gear اوليه رئيس بزرگ مسئول آغاز كردن Outer heaven (بهشت خارجي) با قصد تشكيل قدرتمندترين نيروي نظامي جهان مي باشد . رئيس بزرگ پيش از مرگ فرضي اش در حال استفاده از Metal Gear در جهت رسيدن به هدف خود بود . ما بطور حتم نمي دانيم كه پس از وقايع Snake Eater چه اتفاقاتي رخ مي دهند . در پايان Snake Eater رئيس بزرگ در حال خوردن انگورهاي ترش متوجه نيرنگ هاي فيلسوف ها مي شود و فرض مي كنيم كه Outer heaven او تلاشي براي آغاز يك كشور آزاد از قوانين فيلسوف ها بوده است .  اگر او براي MGS4 باز گردد ( كه بدرستي به ميزان بسيار كمي قابل درك است ) مشاهده اين كه ساليد اسنيك طرف او را مي گيرد يا بر عليه او مي جنگد جالب خواهد بود . اگررئيس بزرگ هنوز قصد داشته باشد از Metal Gear براي براندازي فيلسوف ها و يا ميهن پرستان استفاده كند ، تضاد منافع بين او و اسنيك ( و اتاكن ) طرح و روند داستان را بسيار جالب خواهد ساخت .

Noami Hunter ? fortune?
حضورهاي ديگر در Metal Gear Solid ، Metal Gear Solid 2 : Sons of Liberty آيا اطمينان داريم كه اين اوست ؟ نه قطعا
اين دومين كاراكتر اسرار آميز در كارهاي هنري پوستر MGS4 است و حدس ما در زمينه هويت او ممكن است حتي ضعيف تر از حدس ما براي اولي باشد . تنها حدس ما اين است كه او fortune يا هم ستيز زن و قاتلي با توانايي منحرف كردن گلوله ها مي باشد . اين كاراكتر در MGS4 از لحاظ بصري با برخي ويژگيهاي هنري fortune  در Sons of Liberty سازگاري كمي دارد اما با ديگران اصلا سازگاري ندارد . به ويژه ، ويژگيهاي هنري  در اين پوستر خصوصيات چهره يك زن سياهپوست را ندارد . ( همان زني كه fortune است ) . تنها مساله اي كه باعث مي شود ما فكر كنيم اين ممكن است fortune   باشد ، بازگشت Vamp است . در پايان Sons of Liberty ،  fortune   تير مي خورد و فرضا مي ميرد . اما مانند Ocelot واقعا آخرين تنفس او را نمي بينيم . اگر اين fortune باشد ، انگيزه هايش همانند انگيزه هاي Ocelot هستند . اگرچه عواطف او احتمالا حتي قوي تر باشد . ميهن پرستان از طريق Ocelot پدر و همسر fortune    را كشتند و به اين ترتيب دلايل بسياري به او دادند كه خواستار نابودي آنها باشد . فرض ديگري حول اين كاراكتر اسرار آميز نشان مي دهد كه اين واقعاً دكتر Noami Hunter از اولين ابزار Metal Gear است .Noami به عنوان يكي از شخصيت هاي پشتيباني كننده از كدك خدمت كرد. ولي نقش حقيقي او در اين داستان تا نزديكي اواخر اين بازي روشن نيست . Noami پروژه ويروس فوكسايد را كه براي آلوده كردن و كشتن اهداف ويژه طرح ريزي شده است ، رهبري كرد . نزديك به انتهاي اين بازي ، تشخیص مي  دهيم كه Noami در واقع تلاش مي كند تا ساليد اسنيك را با اين فوكسايد به قتل برساند . او بازداشت شده و زنداني مي شود . كمي پس از حوادث Metal Gear ، Noami  را از زندان فراري مي دهند و تصور مي شود كه ساليد اسنيك ناجي او بوده است . اگرچه قطعيتي در اين مساله وجود ندارد . هانتر مي تواند به عنوان پشتيباني بيشتر در Metal Gear بازگردد . اگرچه اكنون اتصال اصلي او به اين داستان كاملا مرده است. برادر او گري فوكس كه در Metal Gear نينجا است مي گويد در مورد امكان بازگشت او اطميناني نداريم . در هر حال تصوير واقع در اثر هنري MGS4 با خصوصيات هنري Noami Hunter بسيار نزديك است و ما را به سمت اين اعتقاد كه در واقع اوست سوق مي دهد .  

15 سپتامبر 2005 ، MGS رسما اسلحه هاي مهين دوستان ناميده شد . در اين روز تريلر جديدي از بازي MGS4 ارائه شد . در اين تريلر نشان داده ميشود كه جهان قهوه اي و در هم شكسته است . ساختمانها سوخته و تكه تكه شده اند . خيابانها کج و معوج و تكه تكه شده اند . جنگ اين محل را ويران كرده است . جنگ هنوز هم در حال ويران كردن آن است . سربازها با افتخار به قدرت تكنولوژيكي خود حول ميدان جنگ پرسه مي زنند . بازي از ديد اول شخص نشان داده مي شود .  اسرار هيدئو كوجيما پي در پي براي ما آشكار مي شود . آيا اين يك FPS است ؟ به هيچ وجه ! ناگهان اسنيك ظاهر مي شود . او ، پير و خاكستري به جلو مي رود . بازي از برخي جهات شبيه اثر شب تاريك ساخته فرانك مير مي باشد . در هر حال سن بالا به معناي ضعف  در قدرت  نيست . سريعا به پشت پوشش عقب نشيني مي كند . او در حال مخفي شدن لابه لاي خاك روبه است . او اكنون خسته است . بدن او هم اين را نشان مي دهد . اگرچه تزريقاتي كه او خود انجام ميدهد ظاهرا ناخوشي هاي او را تسكين مي دهند . اما واضح است كه قهرمان ما قبلا روزهاي بهتري داشته است . جايي براي مخفي شدن نيست .
اين همان چيزي است كه كوجيما در E3 قول آن را داد . آيا منظور او اين است كه جايي براي مخفي شدن از ديد مرگ وجود ندارد ؟ آيا زمان او به پايان رسيده است ؟ يا اينكه شايد كوجيما فقط راجع به اتاكن صحبت مي كرد . شايد اسنيك نمي تواند از ديد او مخفي شود . اين آدم بي عرضه و پير ظاهرا خود را به يك وسيله كوچكي متصل كرده است . اما پيش از آن كه گفتگوي ويرلينك خيلي طولاني شود ، اسنيك به عقب پريده و وارد نزاع مي شود . درست زماني كه تصور می كردیم خواهيم مرد ، ويدئو به پايان رسيد .

توليدات كوجيما
" ديده نشده " را مي توان به عنوان جنبه دروني  وصف كرد . به عنوان مثال ، اگر فردي قرار بود راجع به هنرهاي واقع گرايانه گرافيكي در صنعت گيم سازي صحبت كند ، او به تصويري كه شبيه به عكس باشد اشاره مي نمود . در گذشته ، ساختمان ها در گيم ها شبيه ساختمان هايي بودند كه در فيلم يا صحنه تئاتر يافت مي شدند و صرفا تصوير و يا عكس هايي از مواد ديواري چسبانده شده روي سطح يك مدل چند ضلعي بودند . هيدئو كوجيما با سخت افزار نسل آينده قصد دارد كار سخت خلق ويژگي هاي دروني اين عامل ها را به عهده بگيرد . هنگاميكه اشيا مي شكنند ، صداي حاصل از شكسته شدن طبق وزن و سختي آن شي متفاوت است و محتواي اشيا نشان داده مي شوند . هنگاميكه يك كاراكتر مجروح شده است ، او نه تنها يك تغيير فيزيكي را تجربه مي كند بلكه رنج فيزيكي او به نحوي اجتناب ناپذير با يك تغيير عاطفي ، حسي و روحي همراه مي شود . براي مثال هنگاميكه باد مي وزد ، تغييري تدريجي در وضعيت قرارگيري شنها بوجود مي آيد . هنگاميكه درختان مي سوزند و به زمين مي افتند ، دانه هاي جديد در زمين سوخته مي رويند و تبديل به گياه مي شوند .جنبه دروني قابل ديدن نيست و حضور خود را تنها از خلال زمان و خواست بازيكن تثبيت مي كنند . اين مساله راهي به سمت يك تحول بنيادين مي سازد كه ما را از مفهوم گذشته بر پايه " واقعيت " به سمت " طبيعي " هدايت مي كند . موقعيت MGS4 زماني بسيار فراتر از جايي است كه MGS به پايان مي رسد و MGS2 مجددا احيا مي شود . بازيكن يك بار ديگر مجددا فرم ساليد اسنيك را به خود مي گيرد و وظايف جديدي را تقبل مي كند . در MGS و MGS2 ‌بازيكن به داخل ساختمان هاي ساخته دست انسان نفوذ مي كرد و در MGS3 بازيكن درگير دورنماي طبيعي دهه 1960 مي شد . آنچه به دنبال MGS4 مي آيد يك مفهوم كاملا جديد است كه در آن شديدترين وظايف نفوذي را نياز دارند .

بازي در موقعيت هاي كاملا جديدي انجام مي شوند . در اولين عنوان Metal Gear ، ليكوئيد اسنيك كه ساختار ژنتيكي اش همانند ساليد اسنيك است ، سيستم اسلحه اي پيشرفته را در موزز كه جزيره اي در درياي شمالي دور از آلاسكا مي باشد ، به كار مي گيرد . او در عوض سيستم اسلحه اتمي يا ركس Metal Gear و رهايي بدن رئيس بزرگ توسط دولت آمريكا را درخواست مي كند . ساليد اسنيك به يك ماموريت يك نفره فرستاده مي شود تا به جزيره سرد و متروك نفوذ كند و با برادرش يا اسنيك ديگر روبرو شود . در MGS2 رايدن ، يك عضو جديد گروه فوكس هاند، به يك ماموريت تك نفره براي متوقف كردن نقشه هاي گروه تروريستي اي فرستاده مي شود كه محل آن دژي در بيگ شل ( صدف بزرگ) يا وسيله تصفيه كننده آب فاضلاب در خارج ساحل نيويورك است . در فرايند انجام  ماموريت ، وجود يك سازمان قدرتمند كه جهت كمك به پيشرفت سعادتمندانه جمهوري آمريكا در پشت پرده عمل كرده است ، آشكار مي شود . MGS3 به عصر جنگ سرد بر ميگردد و داستان ساليد اسنيك اوليه را بازگو مي كند . با چهارمين كارگزاري سري هاي MGS ، خط داستاني مجددا در آينده نزديك قرار داده مي شود . به جرات مي توان گفت كه MGS4 در پلي استيشن نسل جديد  ( پلي استيشن 3 ) صحنه پردازي هاي جديد و مشكوك بر انگیزي را  آشكار مي كند  .

TGS 2005: كوجيما به MGS4 مي بالد
قسمت چهارم ، آخرین مقاله براي كوجيما و طراح كاراكتر ، شينكاوا مي باشد . يادآوري مي كنيم كه چيزي دال بر مقالات قبلي راجع به اين سري ها شنيده ايم ، اما هيدئو كوجيما ، سازنده و هدايت كننده MGS4 بيان كرده است كه MGS4 آخرين بازي در اين سري ها خواهد بود . کوجيما در طول يك همایش  در غرفه نمايشگاه بازي توكيو Konami بيان داشت كه رهبر هنري ، يوجي شنيكاوا می باشد همچنين پس از قسمت چهارم ، دیگر در سری های آینده  همکاری نخواهد کرد! كوجيما در جواب دليل رها كردن پاسخ داد " من به عنوان يك طراح بازي ، مي خواهم چيز جديدي بسازم ."صحنه پردازي غرفه كونامي در TGS 2005 پر از وقايع مربوط به Metal gear مي باشد . اما اين حادثه خاص ، به نام " ماموريت سوم MG " براي آنهايي كه از آغاز همراه با اين سري ها بوده اند جذبه خاصي داشت . كوجيما با داشتن هيروكازو هاماموراي در جانب خود ( هامامورا مسئول تمام مجلات Famitsu  مي باشد و همچنين در انجمن پيشرفت گيم بسيار مشهور و مورد احترام است ) با شروع به توضيح اولين بازي MSX2 ( ارائه شده در سال 1987) و ادامه به توضيح سراسر MGS4 ، تاريخچه Metal Gear را با جزئيات شرح داد . كوجيما در طول برنامه همایش ايده جالبي را بیان داشت " من اول مي خواستم فيلم و رمان بسازم " اما هيچ كدام آنها عملی نشد . من با NES روبرو شدم و آن هنگامي بود كه در موقعيتي نگران قرار داشتم . طراح كاراكتر سري هاي MGS ، يوجي شينكاوا كه در هماوردي بين حضار بود بيان داشت ، او كار خوبي كرد و اين سريال آن چيزي است كه او را واداشت بخواهد به صنعت گيم وارد شود . كوجيما با بيان اينكه Metal gear Solid براي او چه نقطه عطفي بود اظهار داشت " از طريق خلق اين بازي ، ما توانستيم پايه اي براي شكل گيري استديو توليدات كوجيما شكل بدهيم " . او در ادامه اظهار داشت كه زمانيكه سري اول اين بازي براي PS1 عرضه شد گروه ما تنها متشكل از 20 نفر بود . با ورود بيشتر به درون خط زماني Metal Gear ، كوجيما جدولي با جزئيات ساختار Metal Gear ارائه داد . ترتيب زماني با MGS3 آغاز مي شود . MGS4 ظاهرا همان سطح هيجاني را ايجاد كرد كه MGS2 در هنگامي كه براي اولين بار قدرت پلي استيشن 2 را در بازگشت به E3 2000 نشان داد ، ايجاد كرد ، بنابراين هيچ نشانه اي مبني بر اينكه سري ها جذبه خود را از دست داده باشند ، وجود ندارد . اگر كوجيما پس از MGS4 حركت كند و ادامه دهد شك نداريم كه روزي يك MGS5 بوجود خواهد آمد . اما شايد وجود MGS5 دليلي باشد كه كوجيما به سمت ايده هاي جديد حركتي نكند .  گيم بسيار مشهور و مورد احترام است ) با شروع به توضيح اولين بازي MSX2 ( ارائه شده در سال 1987) و ادامه به توضيح سراسر MGS4 ، تاريخچه Metal Gear را با جزئيات شرح داد . كوجيما در طول برنامه همایش ايده جالبي را بیان داشت " من اول مي خواستم فيلم و رمان بسازم " اما هيچ كدام آنها عملی نشد . من با NES روبرو شدم و آن هنگامي بود كه در موقعيتي نگران كننده قرار داشتم . طراح كاراكتر سري هاي MGS ، يوجي شينكاوا كه در هماوردي بين حضار بود بيان داشت ، او كار خوبي كرد و اين سريال آن چيزي است كه او را واداشت بخواهد به صنعت گيم وارد شود . كوجيما با بيان اينكه Metal gear Solid براي او چه نقطه عطفي بود اظهار داشت " از طريق خلق اين بازي ، ما توانستيم پايه اي براي شكل گيري استوديو توليدات كوجيما شكل بدهيم " . او در ادامه اظهار داشت كه زمانيكه سري اول اين بازي براي PS1 عرضه شد گروه ما تنها متشكل از 20 نفر بود . با ورود بيشتر به درون خط زماني Metal Gear ، كوجيما جدولي با جزئيات ساختار Metal Gear ارائه داد . ترتيب زماني با MGS3 آغاز مي شود . MGS4 ظاهرا همان سطح هيجاني را ايجاد كرد كه MGS2 در هنگامي كه براي اولين بار قدرت پلي استيشن 2 را در بازگشت به E3 2000 نشان داد ، ايجاد كرد ، بنابراين هيچ نشانه اي مبني بر اينكه سري ها جذبه خود را از دست داده باشند ، وجود ندارد . اگر كوجيما پس از MGS4 حركت كند و ادامه دهد شك نداريم كه روزي يك MGS5 بوجود خواهد آمد . اما شايد وجود MGS5 دليلي باشد كه كوجيما به سمت ايده هاي جديد حركتي نكند .  مسلما هيچ كس نيست كه پس از فروش شگفت انگيز TGS 2005 يك راست به سراغ تئاتر نسل بعدي كوجيما نرود . جايي كه اولين تريلر واقعي براي MGS4 : اسلحه ميهن پرستان ، كه به تازگي عنوان مسيحي گرفته و براي PS3 آماده شده است ، بازي مي كند . تريلر با يك كليپ نسبتا گيج كننده از نوع بازي اول شخص اغاز مي شود ، كه در آن يك سرباز گمنام در يك شهر جنگ زده و ويران در حال گشت زدن است . ريا، شهري با هلي كوپترهاي تخيلي زمان آينده كه روي آن در حال پروازند و صداهاي نامفهومي از جنگ در پس زمينه شنيده مي شود مي باشد . سرباز متوجه حركت سريع يك فرد هيكلي در فاصله اي دور در پشت سرش مي شود اما همين كه دوروبرش را نگاهي مي كند كسي را نمي بيند . در تمام اين مدت حروف FPS روي صفحه ظاهر شده اند و عباراتي نظير " بالاخره يك تغيير صورت گرفت ؟" را نشان مي دهند . شايد اين عبارات بيانگر اين باشند كه MGS4 در واقع يك شليك كننده است . اما سپس دوربين عقب تر مي كشد تا نشان دهد كه آن سرباز توسط فردي مرگبار گرفتار شده و آن فرد كسي نيست بجز ساليد اسنيك كه با وقار مخصوص به خودش در حال نابود كردن مامور نگون بخت است . سپس كلماتي كه اميدوارم بوديم ببينيم ظاهر مي شوند : " اين متال گيراست ، FPS نيست !" سپس دوباره ممكن است اين آن اسنيكي نباشد كه شما منتظرش بوديد .

شايعات حقيقت دارند . ساليد اسنيك خاكستري شده است و به نظر مي رسد در MGS4 سالهاي پاياني عمرش را سپري مي كند . اينبار هيچ ابهامي در مورد ترتيب بازي در خط زماني اين سري بازيها وجود ندارد ، زيرا تريلر وقت را تلف نمي كند و بلافاصله اعلام مي كند كه زمان اين بازي " Xسال بعد از بيگ شل است " كه اين حرف بازي را دقيقا پس از MGS2 قرار مي دهد كه از نظر زماني جديدترين بازي Metal Gear مي باشد . تريلر پس از نمايش فريب دهنده اول شخص بطور كامل ما را نشان مي دهد در حالي كه اسنيك هنوز لباس دزدانه كلاسيكش را بر تن دارد اما دچار چين و چروك هاي عميق شده ، موهايش جو گندمي شده و سبيل هايش خشن و نامرتب هستند . او همچنين نوعي چشم بند شرارت آميز روي چشمش دارد ( يكنوع فرضي از چشم بندهاي آينده است که احتمالا نوعی چشم الکترونیکی پیشرفته میباشد ) .  پس از معرفي سعادتمندانه اسنيك ، او در خيابان هاي شهر با غرور گام بر مي دارد ، خيابانهايي كه در ماهها يا سالهاي غير قابل بيان نبرد غير مسكوني شده اند . او سريعا دزدانه وارد ديواره منفجر شده يك ساختمان در آن نزديكي ها مي شود تا از توجه يك كاروان از سربازاني پرهيز كند كه توسط يك خط تحميلي از پرسنل حامل و مسلح همراهي مي شوند و در حال نزديك شدن هستند . به نظر مي رسيد كه اسنيك بر خلاف طبيعتش از اين ستون در حال پيشروي ترسيده است . همانطور كه كاروان نزديك مي شود ، همه چيز فقط بدتر مي شود زيرا معلوم مي شود كه تعدادي سلاح ها فلزي دوپايه كوچك شبيه به نسخه هاي كوچكتر مدل ركس اين سپاه را همراهي مي كنند . اسنيك در اين لحظات بوضوح احساس پيري مي كند . هنگاميكه همچنان خود را مخفي كرده و تلاش مي كند نقشه اي بريزد ، سرفه هاي ناگهاني باعث مي شود خم شود و تقريبا سرش به زانو هايش برسد . تنها چاره استفاده از يك سيستم تزريقي پيشرفته است كه او مستقيما وارد سياهرگ خود مي كند و به نظر مي رسد بطور موقت او را معالجه كرده است . او سپس چشم بند خود را به چشمش مي زند كه بر چسب آن با عنوان " سيستم چشم جامد "عملا قابل ديدن است و سپس يك دورنماي كلي از چشم انداز اسنيك به ما ارائه مي شود كه با يك نمايش تكنيكي پرتراكم پوشانده شده در حالي كه سطح تسليحات و تهديد آميزبودن هر هدف مهم را در آن ناحيه را تحليل مي كند . اما اسنيك تنها ديده بان آنجا نيست ، افراد پيگيري هم او را تحت نظر دارند  همانگونه كه ما او را از چشم نوعي موجود رباتي بي سابقه اي مي بينيم . هنگامي كه اين حمله گر بالقوه به پشت او غلت مي زند و او در حاليكه تفنگش را در آورده و آماده شليك است به عقب مي چرخد ، ما مي فهميم كه اين موجود فقط يك روبوت كوچك نسبتا با هوش است با يك صفحه كه در كنارش قرار دارد و حاصل تصوير كسي نيز جز اتاكن . اما به نظر مي رسد اتاكن از زمان MGS2 خيلي كم پير شده است . آيا او از چشمه جواني نوشيده است ؟ يا آنكه زمينه طراحي ژنتيك ساليد اسنيك باعث تسريع درپير شدن او شده است .  او را مريض كرده و براي حفظ سلامتي اش او را به مواد مخدر وابسته كرد ؟ اين قطعا يكي از چندين معمايي است كه بايد در MGS4 افشا شوند . اسنيك و اتاكن سپس كمي تعارفات رد و بدل مي كنند و توافق مي كنند كه حركت كنند ، اما پيش از آن روبوت كوچك تعداد كمي كليپ به اسنيك مي دهد تا آنها را در تفنگ پيشرفته تهاجمي و چند قطعه اي خود ذخيره كند . در اينجاست كه اسنيك سيگار داراي مارك تجاري خود را روشن مي كند و راه خود را در پيش مي گيرد ، در حاليكه روبات كوچك اتاكن درست پشت سر او در حال حركت است و او هر چه را كه جديدترين ماموريت ( و شايد آخرين؟!) اوست ، آغاز مي كند . در اين جاست كه تيتر كامل بازي به نمايش گذاشته مي شود . عنواني كه اين بازي را به طرزي فراموش نشدني به پايان MGS2 و در واقع خط داستاني هلالي شكل كل مجموعه وصل مي كند . طرفداران پروپا قرص بازي حماسي و مخفيكارانه كوجيما قطعا بطور تعصب آميز به دنباله خط پيچ در پيچ داستان علاقمند خواهند شد و ما اخيرا تجربه كونامي از بازي MGS4 و خواندن تاريخچه داستاني اين مجموعه در مجله ناميتسو را كسب كرديم . نيازي نيست به شما بگوييم كه اسلحه هاي ميهن پرستان بشدت باورنكردني است . نمايش هاي روي صفحه قطعا براي خودشان ( و نه شما ) بسيار شگفت آور است  و بر خلاف آنچه كه مي توانيم درباره بعضي از ساير بازيهاي PS3 كه در نمايشگاه سرگرمي هاي الكترونيكي نشان داده شدند بگوئيم ، مي توانيم با اطمينان بگوئيم كه اين بازي واقعا خارق العاده بود . با اين فرض ، اين قطعا يكي از زيباترين بازيهايي است که تاكنون ديده ايم . توليدات كوجيما اين تريلر را براي بازديد همگان به سايت MGS4 ارسال كرده است . ما در حالي كه نفس هايمان را در سينه حبس كرده ايم منتظر كسب اطلاعات بيشتر در مورد اين بازي هستيم و به محض آنكه آنها را بدست آورديم ، براي شما گزارش خواهیم داد.

قبلي