در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

عید غدیر خم مبارک

توسط nt » جمعه 13 آذر 1388 00:16

داستان غدير خم

سال دهم هجرت بود و پيامبر از آخرين سفر حج خود باز مي گشت، گروه انبوهي كه تعدادشان را تا صد و بيست هزار رقم زده اند او را بدرقه مي كردند تا اين كه به پهنه بي آبي به نام غدير خم رسيدند.

نيم روز هيجدهم ذي الحجه بود كه ناگهان پيك وحي بر رسول خدا صلی الله عليه و آله نازل شد و از جانب خدا پيام آورده كه: «اي رسول آنچه از جانب پروردگارت بر تو نازل شده به گوش مردم برسان و اگر چنين نكني رسالت او را ابلاغ نكرده اي و خداوند تو را از گزند مردمان حفظ خواهد كرد» پيامبر دستور توقف دادند و همگان در آن بيابان بي آب و در زير آفتاب سوزان صحرا فرود آمدند و منبري از جهاز شتران براي پيامبر ساختند و رسول خدا بر فراز آن رفته و روي به مردم كردند. ابتدا خداي را سپاس فرموده و از بديهاي نفس اماره به او پناه جست و فرمود: اي مردم بزودي من از ميان شما رخت بر مي بندم, آنگاه مي افزايد چه كسي بر مومنين در ارزيابي مصلحت ها و شناخت و تصرف در امور سزاوارتراست همه يك سخن مي گويند خدا و پيامبرداناترند.

رسول گرامي مي فرمايد آيا من به شما از خودتان اولي و سزاوارتر.نيستم و همگان يك صدا جواب مي دهند كه چرا چنين است آنگاه فرمود: من دو چيز گرانبها در ميان شما مي گذارم يكي ثقل اكبر كه كتاب خداست و ديگري ثقل اصغر كه اهل بيت منند. مردم، بر آنان پيشي نگيريد و از آنان عقب نمانيد. آنگاه دست علي (ع) را در دست گرفت و آن قدر بالا برد كه همگان او را در كنار رسول خدا ديدند و شناختند سپس فرمود: خداوند مولاي من و من مولاي مومنان هستم و بر آنها از خودشان سزاوارترم. اي مردم هر كس كه من مولا و رهبر اويم اين علي هم مولا و رهبر اوست و اين جمله را سه بار تكرار كرد و چنين ادامه داد: پروردگارا، دوستان علي را دوست بدار و دشمنان او را خوار. خدايا علي را محور حق قرار ده و سپس فرمود: لازم است حاضران اين خبر را به غايبان برسانند. هنوز اجتماع به حال خود باقي بود كه دوباره آهنگ روح بخش وحي گوش جان محمد صلي الله عليه و آله را نواخت كه:‌ «امروز دينتان را برايتان كامل نمودم و نعمت خود را بر شما به پايان رساندم و اسلام را به عنوان دين برايتان پسنديدم» و بدين سان علي (ع) از جانب خداوند براي جانشيني پيامبر (ص) برگزيده شد.

عید غدیر خم را به همه ی شما سنترالی های گل تبریک میگویم

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

-------------- لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد --------------

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nt تشکر کرده اند:
oweiys, Mahdi1944, ganjineh, Takhrib Chi, mahdimk, sokuteasemuni, Present, SAMAN, Fariborz, naghme, noora, shola, Shahbaz, Mohsen1001, mahshid-banoo, ARafiee, كيارش, tondar

Captain

Captain

no avatar
611

تشکر کرده: 997 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 تیر 1388 15:48

تهران

آرشيو سپاس: 5024 مرتبه در 424 پست

Re: عید غدیر خم مبارک

توسط ARafiee » شنبه 14 آذر 1388 13:24

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

عید سروری حضرت امیر المومنین بر شیفتگان ولایت علوی خجسته و مبارک باد

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ARafiee تشکر کرده اند:
Shahbaz, azeRilA, Mohsen1001, Takhrib Chi, tondar, naghme, SAMAN, ganjineh, Mahdi1944, oweiys, shola, sokuteasemuni, nt, Fariborz

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

جمعه 15 آبان 1388 00:07

آرشيو سپاس: 10 مرتبه در 1 پست

توسط a.rozati » شنبه 14 آذر 1388 21:12

عید سعید غدیر بر همه دوستان مبارک باد <!--Session data-->

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب a.rozati تشکر کرده اند:
SAMAN, Mohsen1001, Fariborz, oweiys, tondar, Mahdi1944, nt, ARafiee, ganjineh, shola

Moderator

Moderator

no avatar
2647

تشکر کرده: 707 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » شنبه 14 آذر 1388 22:02

شاهد غدیر

باده بده ساقیا ، ولى ز خُم غدیر  ................... چنگ بزن مطربا ، ولى به یاد امیر

تو نیز اى چرخ پیر ، بیا ز بالا به زیر  ................ داد مسرت ستان ، ساغر عشرت بگیر

بلبل نطقم چنان ، قافیه پرداز شد ............... که زهره در آسمان ، به نغمه دمساز شد

محیط کون و مکان ، دایره ساز شد  ................ سرور روحانیون هو العلى الکبیر

نسیم رحمت وزید ، دهر کهن شد جوان ........... نهال حکمت دمید ، پر ز گل و ارغوان

مسند حشمت رسید ، به خسرو خسروان  ...... حجاب ظلمت درید ، ز آفتاب منیر

فاتح اقلیم جود ، به جاى خاتم نشست  ......... یا به سپهر وجود ، نیر اعظم نشست

یا به محیط شهود ، مرکز عالم نشست  .......... روى حسود عنود ، سیاه شد مثل قیر

صاحب دیوان عشق ، زیب و شرافت گرفت .... گلشن خندان عشق ، حُسن و لطافت گرفت

نغمه دستان عشق ، رفت به اوج اثیر  .......... به هر که مولا منم ، على است مولاى او

نسخه اسما منم ، على ست طغراى او  .......  یوسف کنعان عشق ، بنده رخسار اوست

خضر بیابان عشق ، تشنه گفتار اوست  ....... کیست سلیمان عشق ، بردر جاهش فقیر

اى به فروغ جمال ، آینه ذو الجلال  ............. « مفتقر » خوش مقال ، مانده به وصف تو لال

گر چه بُراق خیال ، در تو ندارد مجال  ..........  ولى ز آب زلال ، تشنه بود ناگزیر

آیة الله محمدحسین اصفهانی (كمپانى)
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
SAMAN, Mohsen1001, Fariborz, Mahdi1944, tondar, ARafiee, nt, oweiys, ganjineh, shola

Captain

Captain

نماد کاربر
756

تشکر کرده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 دی 1387 22:23

آرشيو سپاس: 3961 مرتبه در 604 پست

توسط Morteza313 » شنبه 14 آذر 1388 22:22

تبریک!

یه عیدی کوچولو ، والپیپیر های عید غدیر:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Morteza313 تشکر کرده اند:
ganjineh, ARafiee, Mohsen1001, Fariborz, Shahbaz, tondar, shola, nt, oweiys, Mahdi1944, SAMAN

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

توسط Mohsen1001 » يکشنبه 15 آذر 1388 01:35

سلام

بنده هم بزرگترین عید شیعیان ، عیدالله الاکبر ، عید سعید غدیر را به همه تبریک میگم .

التماس دعا

b.a.1357 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohsen1001 تشکر کرده اند:
tondar, nt, Mahdi1944, SAMAN, Fariborz, ARafiee, Shahbaz

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
100

تشکر کرده: 52 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 بهمن 1385 23:30

آرشيو سپاس: 302 مرتبه در 50 پست

توسط tondar » يکشنبه 15 آذر 1388 11:12

عید غدیر خم بر عاشقان علی (ع) وسادات عزیز مبارک باد

b.a.1357 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب tondar تشکر کرده اند:
Shahbaz, Mohsen1001, nt, ARafiee, Mahdi1944, SAMAN

Captain

Captain

no avatar
611

تشکر کرده: 997 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 تیر 1388 15:48

تهران

آرشيو سپاس: 5024 مرتبه در 424 پست

توسط ARafiee » يکشنبه 20 مهر 1393 18:36

"يا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ وَ إِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَ اللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللَّهَ لا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكافِرين‏ "

حضرت رسول(ص) مي‌فرمايد: «معاشرالناس... ثم من بعدي عليُ وليُّكم و امامكم بامرلله ربكم، ثم الامامه في ذُرّيتي من ولدِِهِ الي يَوم تَلقَون الله و رَسوله»
«اي مردم! ... و پس از من به فرمان پروردگار، علي ولي و صاحب اختيار و امام شماست. آنگاه امامت در فرزندان من از نسل علي خواهد بود. اين قانون تا برپايي رستاخيز كه خدا و رسول او را ديدار كنيد دوام دارد»

عید بزرگ غدیر خم بر شیعیان و پیروان مکتب حضرت علی (ع) فرخنده و مبارک باد

7 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند