نكاتى در رابطه با تهيه كارت گرافيك هاى جديد

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1066
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آذر 1388, 1:35 pm
سپاس‌های ارسالی: 809 بار
سپاس‌های دریافتی: 2689 بار

نكاتى در رابطه با تهيه كارت گرافيك هاى جديد

پست توسط shadow.of.death » چهار شنبه 25 آذر 1388, 11:41 pm

خروجى S-Video :پورت خروجى S-Video، امكان ارسال سيگنالهاى ويديويى را به تلوزيون، VCR. ساير دستگاههايى كه سيگنال ويديويى دريافت مى نمايد را فراهم ميكند. مشاهده مشخصات كارت گرافيك اگر ميخواهيد مشخصات كارت گرافيك خود را مشاهده كنيد ميتوانيد از روشهاى زير استفاده كنيد:
۱) روش اول: روى صفحه كار(Desktop) خود راست كليك كرده و از اين منو گزينه Proprtties را انتخاب كنيد، سپس به برگه Setting رفته و دكمه Advance را انتخاب كنيد. پنجره جديدى با نام كارت گرافيك شما باز ميشود كه ميتوانيد در برگه Adapter مشخصات كارت خود را مشاهده نماييد.
۲) روش دوم: روى منوىStart كليك كنيد و به منوى programsميرويم و تز منوى Accesoories گزينه System Toolzو سپس System InformATIon كليك ميكنيم. برنامه System InformATIon اجرا ميشود كه در آن مشخصات كامل و كلى سيستم خود را مشاهده مى نماييد. به منوى Tools رفته و گزينه DirectX Diagnostic Tool را انتخاب ميكنيم.
اين برنامه اجرا شده و در ابتده سيستم شما را بررسى ميكند.
در اين برنامه شما ميتوانيد از وضعيت Display، Network، Input,Music، Sound (نمايشگر و كارت گرافيك) خود مطلع شويد. برگه Display را انتخاب كرده و مشخصات كامل كارت گرافيك خود را در قسمت Device مشاهده مينماييد.
همچنين ميتوانيد از مشخصات درايور كارت خود در قسمت Driver اطلاع حاصل نماييد. در بخش DirectX features شما ميتوانيد قابليتهايى همچون Direct Draw(قابليت شتاب در ترسيم تصاوير)، Direct3D (قابليت ترسيم سه بعدى)، AGP Texture(قابليت شتاب در ارسال و بافندگى ديتا، و حذف قسمتهاى نامشهود در اجسام سه بعدى) را فعال يا غير فعال نماييد ضمناً مى توانيد تست هايى را هم از اين قابليت ها بعمل آوريد. در قسمت Notes
مى توانيد گزارشى از وضعيت تستهاى انجام شده مشاهده نمائيد.
تست كارت گرافيك بهترين برنامه براى تست كارت گرافيك برنامه۳ dmax مى باشد. اين برنامه محصول شركتfeuturemark بوده و آخرين نسخه آن مربوط به سال ۲۰۰۳ ميباشد. اين برنامه از تمام جوانب كارت شما را بررسى و تست مى كند و به كارت شما امتياز مى دهد شما مى توانيد اين عمل را روى كارتهاى مختلف انجام داده و به نسبت امتياز داده شده آنها را با هم مقايسه نماييد كارت خود را از طريق اينترنت با كارتهاى ديگر موجود در جهان مقايسه نماييد. رقابت ATI و Nvidia Nvidia در سال ۹۸ با ساخت تراشه گرافيكى TNT TNT2 تاج پادشاهى صنعت
گرافيك سازى دنيا را بر سرگذاشت و در ان زمان تمام شركت هاى رقبا را ازدور خارج كرد تنها شركتى كه ميدان را خالى نكرد و به تلاش ادامه داد ATI بود اما Nvidia همچنان مقام خود را حفظ كرد.
ATI اولين قدرتنمايى رابا تراشه Radeon ۸۵۰۰ نشان داد اما اين قدرتنمايى طولى نكشيد و Nvidia سرى كارتهاى معرفى خود يعنى Geforce4 TI را وارد بازار كرد و تا مدت زيادى به عنوان سازنده اول مطرح شد.
اين دوران شايد بهترين دوران Nvidia بود اما بعد از اين دوران ديگه Nvidia روز خوش نديد. ATI اين رقيب كانادايى تصميم گرفته بود به اين سلطنت ديرينه پايان دهد.
ATI با ارائه كارت گرافيك Radeon 9700 اين كار را به خوبى انجام داد و با وارد كردن سرى كارتهاى ۹۰۰۰و۹۵۰۰و۹۷۰۰ بازار را از Geforce4گرفت. اما Nvidia كه تحمل شكست نداشت تبليغ گسترده اى را براى محصول بعدى خود يعنى Geforce fx به راه انداخت و چندين ماه آنچنان تبليغ كرد كه اين كارت را به يك رويا براى همه كاربران تبديل كرد. با ارائه اين كارت Nvidia دوباره تاج را بر سر گذاشت. اين ماجرا ادامه پيدا كرد تا بالاخره انتظار ها به سر رسيد و Geforce fx 5700 Ultra وارد بازار شد و قوى ترين كارت بازار لقب گرفت، اما اتفاقى افتاد كه هيچ كس فكرش را هم نمى كرد ATI به ناگهان باارائه يك سرى كارت جديد نظر ها رابه خود جلب كرد. اين رده Radeon 9800&Radeon 9600 و Radeon 9200 بود كه در عين ناباورى Nvidia را پشت سر گذاشت و بازار از دست Nvidia خارج شد، اين بود كه ATI بهترين شد. Nvidia كه نمى توانست اين شكست را تحمل كند تصميم گرفت پروژه Nvidia 35 را زودتر وارد بازار كند اين شد كه FX 5900 Ultra را وارد بازار كرد، Nvidia در اين كارت تمام كمبودهاى گذشته را اصلاح كرد و باز هم Nvidia بهترين شد.اما ATI هم ورژن جديدRadeon ۹۸۰۰ با۲۵۶MG رم DDR را وارد بازار كرد. و در اينجا بود كه اين دو شركت بزرگ با هم برابر شدند. اما ATI كه قدرتمند شده است پروژه Radeon 9900 Proرا هم روانه بازار كرده است اين در حاليست كه به نظر مى رسد Nvidiaفعلاً پروژه اى را براى ارائه ندارد.
طبق مطالبى كه ATI از محصولات آينده اش ارائه كرده، بايد شاهد يك انقلاب در سرى R400 اين شركت باشيم.
rayaneh.com
به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستی ، یک شمع روشن کن.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 7282
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6670 بار
سپاس‌های دریافتی: 12009 بار
تماس:

Re: نكاتى در رابطه با تهيه كارت گرافيك هاى جديد

پست توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 26 آذر 1388, 1:16 am

^:)^ ^:)^ ^:)^
این اطلاعات مربوط به دوران دوم زمین شناسی بود !!!!
تازه با غلط غلوط !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”