در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

533

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آذر 1388 13:35

آرشيو سپاس: 2762 مرتبه در 485 پست

نكاتى در رابطه با تهيه كارت گرافيك هاى جديد

توسط shadow.of.death » چهارشنبه 25 آذر 1388 23:41

خروجى S-Video :پورت خروجى S-Video، امكان ارسال سيگنالهاى ويديويى را به تلوزيون، VCR. ساير دستگاههايى كه سيگنال ويديويى دريافت مى نمايد را فراهم ميكند. مشاهده مشخصات كارت گرافيك اگر ميخواهيد مشخصات كارت گرافيك خود را مشاهده كنيد ميتوانيد از روشهاى زير استفاده كنيد:
۱) روش اول: روى صفحه كار(Desktop) خود راست كليك كرده و از اين منو گزينه Proprtties را انتخاب كنيد، سپس به برگه Setting رفته و دكمه Advance را انتخاب كنيد. پنجره جديدى با نام كارت گرافيك شما باز ميشود كه ميتوانيد در برگه Adapter مشخصات كارت خود را مشاهده نماييد.
۲) روش دوم: روى منوىStart كليك كنيد و به منوى programsميرويم و تز منوى Accesoories گزينه System Toolzو سپس System InformATIon كليك ميكنيم. برنامه System InformATIon اجرا ميشود كه در آن مشخصات كامل و كلى سيستم خود را مشاهده مى نماييد. به منوى Tools رفته و گزينه DirectX Diagnostic Tool را انتخاب ميكنيم.
اين برنامه اجرا شده و در ابتده سيستم شما را بررسى ميكند.
در اين برنامه شما ميتوانيد از وضعيت Display، Network، Input,Music، Sound (نمايشگر و كارت گرافيك) خود مطلع شويد. برگه Display را انتخاب كرده و مشخصات كامل كارت گرافيك خود را در قسمت Device مشاهده مينماييد.
همچنين ميتوانيد از مشخصات درايور كارت خود در قسمت Driver اطلاع حاصل نماييد. در بخش DirectX features شما ميتوانيد قابليتهايى همچون Direct Draw(قابليت شتاب در ترسيم تصاوير)، Direct3D (قابليت ترسيم سه بعدى)، AGP Texture(قابليت شتاب در ارسال و بافندگى ديتا، و حذف قسمتهاى نامشهود در اجسام سه بعدى) را فعال يا غير فعال نماييد ضمناً مى توانيد تست هايى را هم از اين قابليت ها بعمل آوريد. در قسمت Notes
مى توانيد گزارشى از وضعيت تستهاى انجام شده مشاهده نمائيد.
تست كارت گرافيك بهترين برنامه براى تست كارت گرافيك برنامه۳ dmax مى باشد. اين برنامه محصول شركتfeuturemark بوده و آخرين نسخه آن مربوط به سال ۲۰۰۳ ميباشد. اين برنامه از تمام جوانب كارت شما را بررسى و تست مى كند و به كارت شما امتياز مى دهد شما مى توانيد اين عمل را روى كارتهاى مختلف انجام داده و به نسبت امتياز داده شده آنها را با هم مقايسه نماييد كارت خود را از طريق اينترنت با كارتهاى ديگر موجود در جهان مقايسه نماييد. رقابت ATI و Nvidia Nvidia در سال ۹۸ با ساخت تراشه گرافيكى TNT TNT2 تاج پادشاهى صنعت
گرافيك سازى دنيا را بر سرگذاشت و در ان زمان تمام شركت هاى رقبا را ازدور خارج كرد تنها شركتى كه ميدان را خالى نكرد و به تلاش ادامه داد ATI بود اما Nvidia همچنان مقام خود را حفظ كرد.
ATI اولين قدرتنمايى رابا تراشه Radeon ۸۵۰۰ نشان داد اما اين قدرتنمايى طولى نكشيد و Nvidia سرى كارتهاى معرفى خود يعنى Geforce4 TI را وارد بازار كرد و تا مدت زيادى به عنوان سازنده اول مطرح شد.
اين دوران شايد بهترين دوران Nvidia بود اما بعد از اين دوران ديگه Nvidia روز خوش نديد. ATI اين رقيب كانادايى تصميم گرفته بود به اين سلطنت ديرينه پايان دهد.
ATI با ارائه كارت گرافيك Radeon 9700 اين كار را به خوبى انجام داد و با وارد كردن سرى كارتهاى ۹۰۰۰و۹۵۰۰و۹۷۰۰ بازار را از Geforce4گرفت. اما Nvidia كه تحمل شكست نداشت تبليغ گسترده اى را براى محصول بعدى خود يعنى Geforce fx به راه انداخت و چندين ماه آنچنان تبليغ كرد كه اين كارت را به يك رويا براى همه كاربران تبديل كرد. با ارائه اين كارت Nvidia دوباره تاج را بر سر گذاشت. اين ماجرا ادامه پيدا كرد تا بالاخره انتظار ها به سر رسيد و Geforce fx 5700 Ultra وارد بازار شد و قوى ترين كارت بازار لقب گرفت، اما اتفاقى افتاد كه هيچ كس فكرش را هم نمى كرد ATI به ناگهان باارائه يك سرى كارت جديد نظر ها رابه خود جلب كرد. اين رده Radeon 9800&Radeon 9600 و Radeon 9200 بود كه در عين ناباورى Nvidia را پشت سر گذاشت و بازار از دست Nvidia خارج شد، اين بود كه ATI بهترين شد. Nvidia كه نمى توانست اين شكست را تحمل كند تصميم گرفت پروژه Nvidia 35 را زودتر وارد بازار كند اين شد كه FX 5900 Ultra را وارد بازار كرد، Nvidia در اين كارت تمام كمبودهاى گذشته را اصلاح كرد و باز هم Nvidia بهترين شد.اما ATI هم ورژن جديدRadeon ۹۸۰۰ با۲۵۶MG رم DDR را وارد بازار كرد. و در اينجا بود كه اين دو شركت بزرگ با هم برابر شدند. اما ATI كه قدرتمند شده است پروژه Radeon 9900 Proرا هم روانه بازار كرده است اين در حاليست كه به نظر مى رسد Nvidiaفعلاً پروژه اى را براى ارائه ندارد.
طبق مطالبى كه ATI از محصولات آينده اش ارائه كرده، بايد شاهد يك انقلاب در سرى R400 اين شركت باشيم.
rayaneh.com
به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستی ، یک شمع روشن کن.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shadow.of.death تشکر کرده اند:
oweiys, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, hesperus, ac800fr

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 193 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: نكاتى در رابطه با تهيه كارت گرافيك هاى جديد

توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 26 آذر 1388 01:16

^:)^  ^:)^  ^:)^
این اطلاعات مربوط به دوران دوم زمین شناسی بود !!!!
تازه با غلط غلوط !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان