جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1073

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 شهریور 1386 18:41

آرشيو سپاس: 4435 مرتبه در 739 پست

جشن پایان سال جهانی نجوم در شب یلدا

توسط SadafG » جمعه 27 آذر 1388 12:25جشن پایان سال جهانی نجوم در شب یلدا / آغازی برای صلح ستارگان
عضو شورای مرکزی پروژه صلح ستارگان از جشن پایان سال جهانی نجوم در شب یلدا خبر داد و گفت: همزمان با پایان یافتن سال جهانی نجوم مراسمی از سوی انجمن صلح آسمانی و با همکاری مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در شب یلدا برگزار می شود.


آیرین شیوایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نزدیک شدن پایان سال جهانی نجوم (سال 2009 میلادی) گفت: در راستای پروژه صلح ستارگان یکی از پروژه های ویژه سال جهانی نجوم اختتامیه این سال را در شب یلدا جشن در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود.

وی با اشاره به آغاز به کار این پروژه همزمان با آغاز سال جهانی نجوم افزود: یک سال پیش در شب یلدای سال 1387 عده ای از منجمان آماتور ایرانی گرد هم آمدند و پایه های پروژه صلح ستارگان را همرمان با آغاز سال جهانی نجوم پی ریزی کردند که بعدها به عنوان یکی از پروژه های ویژه سال جهانی نجوم انتخاب شد.

شیوایی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بیش از 30 گروه از 27 کشور جهان عضو این پروژه هستند، اظهار داشت: هدف اصلی این پروژه ترویج علم نجوم و صلح میان انسانها است. گروههای عضو این پروژه در سراسر دنیا برنامه های رصدی مشترکی را در طی یک شب با کشورهای همسایه خود برگزار می کنند تا نشان دهند آسمان، مرزی نمی شناسد و برای همه یکسان است.

عضو شورای مرکزی پروژه صلح ستارگان با بیان اینکه پس از گذشت یک سال اعضای صلح ستارگان قصد دارند اختتامیه سال جهانی نجوم را در شب یلدا جشن بگیرند خاطرنشان کرد: این مراسم به معنای پایان پروژه صلح ستارگان نخواهد بود بلکه آغازی برای این پروژه به شمار می رود چرا که صلح و نجوم پایانی ندارند.

وی به جزئیات برنامه های این مراسم اشاره کرد و ادامه داد: این مراسم در روز یکشنبه مورخ 29 آبان ماه جاری از ساعت 17 الی 19 در سالن آسمان نمای مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار خواهد شد. ارائه گزارش فعالیت "پروژه صلح ستارگان در سال جهانی نجوم در ایران و جهان" توسط شورای مرکزی پروژه، اعلام چشم انداز آینده صلح ستارگان به عنوان میراث زنده سال جهانی نجوم و برگزاری میزگرد آزاد از برنامه های این شب است.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SadafG تشکر کرده اند:
Mahdi1944, mahshid-banoo, SAMAN, Fariborz, ganjineh, sokuteasemuni

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان