در این بخش می توانید در رابطه با اخبار و مصاحبه ها در رباتیک به بحث وگفتگو بپردازید
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

522

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 74 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 09:36

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 851 مرتبه در 286 پست

رشته مهندسی رباتیک در مقطع کارشناسی

توسط robotic » دوشنبه 30 آذر 1388 19:19

رشته مهندسی رباتیک در مقطع کارشناسی

Bachelor of Science in Robotics Engineering


تعداد کمی از مردم می دانند که یک ربات می تواند هر دستگاه مکانیکی ساده ، مانند سکوی چرخ دار و یا مانند بازو ی ماهر ، که با محیط خود برای هدفی خاص ، در تعامل است ، باشد . البته ربات می تواند بسیار پیچیده باشد ، به همین دلیل است است که کارشناسی مهندسی رباتیک وجود دارد . به دانشجویان رشته ی مهندسی رباتیک درس های مربوط به ساخت و تنظیمات تمامی انواع ربات هایی که در هر جایی از زمین از آن ها استفاده می شود ، آموزش داده می شود . فارغ التحصیلان رشته مهندسی رباتیک اغلب در کار های توسعه ، بکارگیری و نگهداری سیستم های رباتیک جدید و کنونی در محیط های گوناگون ، استخدام می شوند .

کارشناسی مهندسی رباتیک چیست ؟

کارشناسی مهندسی رباتیک یکی از مهمترین رشته های میان رشته ای مهندسی می باشد. دروس مهندسی رباتیک اصولا ساختاری از ریاضی و مهندسی دارد . علاوه بر این ، در یک برنامه جامع دانشجویان با برنامه های کامپیوتری که مربوط به برنامه نویسی و راه اندازی ربات ها است آشنا خواهند شد . سر انجام ، کارشناسی مهندسی رباتیک ، دانشجویان را به درک عملی از هر چیزی ، از مقدماتی ترین ربات تا سیستم های چند وجهی رباتیک ، می رساند .

تکالیف و شرایط

هیچ نظم کاملی جهت آگاهی از تمامی روش ها ، دانش ها و دستور کار های لازم برای ایجاد مهندسین رباتیک موفق نیست . برنامه آموزشی در مهندسی رباتیک حتما شامل دروس مهندسی ، ریاضی و احتمالا علوم کامپیوتر ، از جمله :

* حساب دیفرانسیل و انتگرال
* آشنایی با مهندسی مکانیک و مهندسی برق
* الگوریتم های کامپیوتری
* آمار و کنترل
* کنترلر های منطقی برنامه پذیر

می باشد .

مهارت ها و دانش اکتسابی

حرفه ای هایی که در مهندسی رباتیک کار می کنند باید همیشه به فکر چالش های مفهومی و راه حل های عملی رباتیک باشند . مدرک کارشناسی مهندسی رباتیک به کارفرمایان نشان می دهد دانشجو مهارت دارد و به طور قابل قبول می تواند :

* مفاهیم علوم کامپیوتر را در رباتیک به کار گیرد
* طرح های سودمند رباتیک را فرمول بندی کند و به زبان ریاضی ادا کند
* برای شرایط مختلف سیستم های رباتیک طراحی نماید
* کاربردهای جدیدی برای ربات ها تصور کند

ویژگی های شغلی

دلایلی برای اخذ لیسانس مهندسی رباتیک


همانطور که سیستم های رباتیک استفاده شده در صنعت معاصر ، امنیت و مراقبت های بهداشتی ، به شدت توسعه می یابند ، دانشجویان مهندسی رباتیک برای جبران عقب ماندگی خود باید به بسیار تلاش نمایند . مدرک کارشناسی مهندسی رباتیک ، دانشجویانی با دانش فنی افزایشی که مورد نیاز برای موفقیت کارگاه های فنی می باشد تربیت می کند . علاوه بر این ، ماهیت بین رشته ای این مدرک حتما فارغ التحصیلانی ماهر و انطباق پذیر تربیت می کند که می توانند مهارت های خود را در انواع شرایط به کار گیرند .

درآمد بالقوه

با توجه به مکان های مختلف سیستم های رباتیک ، حقوق و دستمزد هر یک از فارغ التحصیلان به حرفه ای که او اتخاذ کرده است ، بستگی دارد . با این حال ، اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا گزارش می دهد که متوسط درآمد سالانه مهندسین رباتیک 66190 دلار می باشد . همان منبع گزارش می دهد که یک مهندس رباتیک با تجربه و ماهر می تواند درآمد سالانه ای تا 104250 دلار داشته باشد .

چشم انداز اقتصادی و حرفه ای

طبق گزارش جامعه رباتیک آمریکا ، فرصت های شغلی فارغ التحصیلان علوم کاربردی از مؤسسه های آموزش عالی تخصصی هستند بیشتر در دسترس افراد با آموزش های رسمی بر روی دستگاه مورد استفاده در آزمایشگاه های صنعتی و تاسیسات تولید ، که مطمئنا شامل رباتیک است ، می باشد . علاوه بر این ، همان منبع تاکید می نمایید در حال حاضر ساخت و گسترش سلاح های رباتیک در صنعت رو به ازدیاد است

منبع : education-portal.com

مترجم : محسن جعفرزاده
هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب robotic تشکر کرده اند:
SAMAN, shola, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان