کدوم مرورگر اینترنت سرعت بیشتری داره؟

در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران / م انقلاب
سپاس‌های ارسالی: 88 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

کدوم مرورگر اینترنت سرعت بیشتری داره؟

پست توسط vahidm007 » شنبه 12 دی 1388, 12:27 am

سلام
کسی میدونه که در بین مرورگر های اینترنت ، کدومشون از سرعت بالاتری برخورداره ؟؟ تصویر

Internet Explorer
Mozilla Firefox
Netscape Navigator
Opera

((( علم اگر در ستاره سهیل باشد مردمانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد )))

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
یا علی جان مقتدای من توئی

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3544 بار

Re: کدوم مرورگر اینترنت سرعت بیشتری داره؟

پست توسط sand_fighter » شنبه 12 دی 1388, 12:31 am

سرعتو کار ندارم ولی از همه مناسب تر Mozilla Firefox است

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر

پست توسط vahidm007 » شنبه 12 دی 1388, 12:43 am

از چه نظر مناسب تره؟ :-(

یعنی سرعت مرورگرها با هم فرق نمیکنه؟
((( علم اگر در ستاره سهیل باشد مردمانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد )))

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 809 بار
سپاس‌های دریافتی: 2689 بار

پست توسط shadow.of.death » شنبه 12 دی 1388, 12:44 am

بله عزیزم در این زمینه فایرفاکس (آخرین نسخه) بی رقیبه....
opera اونم در کنار chrum جز پرسرعتها هستن.
البته چروم گویا مشکل امنیتی داره اگه فایرفاکس استفاده نکردی ، اپرا رو پیشنهاد میدم.
به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستی ، یک شمع روشن کن.

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر

پست توسط vahidm007 » شنبه 12 دی 1388, 12:51 am

آره ، به نظر میاد که Mozilla Firefox از همه مرورگر ها بهتر باشه
چون من همین الان داشتم Netscape Navigator رو هم امتحان میکردم اما دیدم که این Mozilla Firefox یه چیزه دیگس!... :-)

از رفقا کسی میدونه که این مرورگرها چه فرقی با هم میکنن که یکی صفحه وب رو سریعتر میاره اما یه مرورگر کند کار میکنه؟؟ :-(

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5880 بار
سپاس‌های دریافتی: 12409 بار
تماس:

پست توسط Solver » شنبه 12 دی 1388, 1:48 am

,

بحث درباره مرورگرها به صورت فراوان هست و بسته به نیاز باید مرورگر انتخاب کرد. من الان 4 مرورگر دارم و در زمان آنلاین بودن بیشتر مواقع محتاج به هر 4 تای آن هستم. چون هر کدام مناسب سایت و فعالیتی هستند.

راستی، Netscape که خیلی وقت هست تولید نمیکند، به جاش نسخه جانشین عرضه شده با نام flock که بر پایه موزیلا است اما بسیار کاملتر از موزیلا. اما خوب باز هم مثل نت اسکیپ بیشتر مناسب کاربران aol و آمریکایی است تا ایرانی ها. آخرین نسخه ای که من ازش استفاده کردم 2.0.3 بود که الان هم روی سیستم من نصب هست و بیشتر برای کار در Cpanel خودم ازش استفاده میکنم به علت اینکه مناسب تر از باقی مرورگرها در این مورد است.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 70470 بار
سپاس‌های دریافتی: 31263 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » شنبه 12 دی 1388, 3:02 am

از نظر سرعت

Google Chrome 4x
Opera 10.10
FireFox 3.5.6
IE هم که اصلا قابل توجه و بحث نيست!

اما با توجه به تمامي موارد من Opera رو پيشنهاد ميکنم، چه از نظر امنيت و چه از نظر سرعت برترين هست، تنها مشکل Opera عدم رندر درست برخي استانداردها هست که در حال رفع شدن هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5880 بار
سپاس‌های دریافتی: 12409 بار
تماس:

پست توسط Solver » شنبه 12 دی 1388, 4:17 am

Mahdi1944,

اینطور که من متوجه شدم، پیگیری های برخی دوستان در مورد اصلاح نمایش زبان فارسی در اپرا، بی نتیجه بوده و جالب تر اینکه گفته شده اصلاً برنامه ای برای حل این مشکل در دستور کار نیست. البته به نقل از مقصد، که توسعه دهنده پروژه های open sorce هست.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6669 بار
سپاس‌های دریافتی: 12004 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » شنبه 12 دی 1388, 9:12 am

پس مرگ بر IE !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 70470 بار
سپاس‌های دریافتی: 31263 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » شنبه 12 دی 1388, 3:01 pm

Negar.int,
مشکلي که اشاره شده در انجين Opera 10 رخ داده و چيزي نيست که قبلا هم بوده باشه، در اين نسخه که هنوز هم رسما به نام 10 نامگذاري نشده و 9.80 شاخته ميشه، مانند ابتداي ارتقا از 8 به 9 مشکل عدم تنظيم فاصله در برخي استاندارهاي زبانهاي RTL مثل Unicode هست که صرفا يک باگ ظاهري هست و مثلا زمان ارسال متن تايپ شده هم درست ارسال و نمايش داده ميشه، گزارشات هم در Opera معمولا براي اولين گزارش دهنده جواب ارسال ميشه و بر اساس تعداد گزارشات در اولويت قرار ميگيره، اگر در ليست اصلاحات نسخه‌ي 10.10 هم ببينيد، بهبود اين موضوع عنوان شده، اما هنوز به طور کامل رفع نشده، من فکر ميکنم تا نسخه‌ي 10.50 رفع خواهد شد

متاسفانه FF3.5 شديدا مشکل لود و کندي اجراي فرايندهاي دروني داره که قول داده شده در نسخه‌ي 3.6 که فکر ميکم چند روز آينده ارائه خواهد شد کاملا رفع خواهد شد، که بايد منتظر بود

Chrome هم گوگل سرمايه گزاري سنگيني روي اون انجام داده، هر از چند روز نسخه‌ي بتاي جديدي ارائه ميکنه، جالب اينکه گوگل نسخه‌ي سه رو پشت سر گذاشت بدون اينکه حتي يک نسخه‌ي رسمي Stable و غير بتا از او ارائه کنه که اين هم در نوع خودش جالب هست! اين مرورگر در سرعت اجرا و سرعت رندر و باز کردن صفحات بي‌نظير هست، همچنين در سازگاري با استانداردها چيزي از FF کم نداره، اما هنوز در بعد امکانات جانبي از opera و FF فاصله‌ي زيادي داره، به هر حال من فکر ميکنم آينده Chrome از FF پيشي خواهد گرفت
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: I.R.Iran
سپاس‌های ارسالی: 4472 بار
سپاس‌های دریافتی: 2733 بار
تماس:

پست توسط CentralWeb » یک شنبه 13 دی 1388, 9:19 am

بحث جالب شد!
حالا منم یه چیزی اضافه می کنم!
در Opera 10.10 با افزوده شدن خصوصیت Opera Turbo که یک ویژگی بی نظیر هست سرعت بارگذاری صفحات تا 5 برابر افزایش پیدا میکنه!
بخصوص با اینترنت ذغالی خودمون Dialup معروف 56 کیلوبایتی!
من که خیلی خوشم اومده!
:razz:
خدمات شارژ سيمکارت | *** [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] *** | مجله الکترونيکي مرکز انجمنهاي تخصصي

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر

پست توسط vahidm007 » دو شنبه 14 دی 1388, 12:36 pm

من که با تجربه شخصی این چند روزه متوجه شدم که مرورگر Mozilla Firefox از همه ی مرورگرها بهتره :shock:
و سرعت load صفحه وب در این مرورگر به نسبت بقیه بالاست...

(البته بنده از DSL256k استفاده میکنم و نمیدونم روی Dialup چه جور جواب میده؟!) :-)

ارسال پست

بازگشت به “سوالات و اشکالات نرم افزاري”