سوالات، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره انجمن در اين بخش مطرح کنيد
Captain

Captain

نماد کاربر
756

تشکر کرده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 دی 1387 22:23

آرشيو سپاس: 3961 مرتبه در 604 پست

ایجاد دیتا بیس

توسط Morteza313 » دوشنبه 14 دی 1388 00:21

چندین راهکار و ایده جدید برای تحول سنترال داشتم که قرار بود در یک یادداشت و به زمانش مطرح کنم...

اما به ضرورت موضوعی هست که ترجیح میدم همه در مورد اون فکر کنند نظر بدن...و اگر آقا مهدی به عنوان مدیر سایت موافقت کردند اجرا بشه...

ما در سنترال خصوصا بخش نظامی کارهای بی بدیلی داریم

کارهای نویی که به جرات می گم هیچ جای نت مطرح نشدن و خاص سنترال هستند..

اما ارئه اونها در تالاهای آزاد بجز گفت و گو و تبادل نظر و اطلاع رسانی به دوستان چه مزیتی برای نویسنده و سنترال داره؟.....

ضعف یک فروم و قوت یک فروم فضای باز اونه که بهش امکان طرح آزاد مباحث و اطلاعات رو میده و از طرفی اظهار نظر های بعضا غیر تخصصی و تاپیکهای بی هدف و سبک ( که بخش غیر قابل حذف و انکاری از فروم هستند ) سندیت دهی به فروم رو کاهش میدن.

بر این اساس پیشنهاد می کنم در سنترال کلابز به عنوان بزرگترین تالار تخصصی فارسی همچون سایتهایی مانند ACIG یک DATA BASE ایجاد بشه تا کاربران حرفه ای مدیران و سایر دوستان که دارای اطلاعات ناب و دست اول هستند این اطلاعات خودشون رو علاوه بر تالارهای گفتگو به همراه یک نسخه پی دی اف مقاله خودشون رو در اون قرار بدن،

البته این بخش برای حفظ اعتبار باید قوانینی خاص داشته باشه مثلا مقالات با نظارت و داوری مدیران که اکثرا تخصص های بالایی در حوزه خودشون دارند، انتخاب بشند،

چکیده مقاله اگر دوستان همت کنند به زبان انگلیسی موجود باشه و به عنوان یک ابتکار نقدهای معتبر وارد بر مقاله هم به انظمام ان قرار بگیرند

این مساله برکات فراوانی خواهد داشت ازجمله:
1-سنترال یک گامبلند به جلو بر میدار وقطعا من بعد در مجامع مهم مثل خبر گذاری ها پایگاههای تحلیل و باشگاههای پرورش فکر مطرح خواهد بود..

2- با این اعتبار میشه از بزرگان نامدار که دست به قلم هستند دعوت به ارائه مقاله در این دیتابیس معتبر کرد

3- سنترال تبدیل به یک مرجع خواهد شد و قطع بدونید اگر مقالات معتبر و با رفرنس و مدرک باشند موسسات بزرگ به اونها استناد خواهند کرد ، چون سنترال یک سایت در معرض دید و پر بازدیده...

4- رشد سایت بسیار سریع تر خواهد بود و دوستان جدید و با تخصص بالاتری فعالانه به جمعمون خواهند پیوست تا نتایج کارهای علمی-ژورنالیستیشون رو ارائه بدن

منتظر اعلام نظر بزرگان هستم،

یا علی.....
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Morteza313 تشکر کرده اند:
ARSAM 88, Fariborz, Mahdi1944, oweiys

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25

آرشيو سپاس: 3760 مرتبه در 806 پست

Re: ایجاد دیتا بیس

توسط sand_fighter » دوشنبه 14 دی 1388 00:40

مرتضا جان و مهدی من برای ترجمه و نوشتن مقاله حاضر به همکاری هستم روی من حساب کنید !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sand_fighter تشکر کرده اند:
oweiys, CAPTAIN PILOT, ARSAM 88, Fariborz, Mahdi1944, Morteza313

Captain

Captain

نماد کاربر
756

تاريخ عضويت

توسط Morteza313 » دوشنبه 14 دی 1388 00:48

ترجمه از خودم هم بر میاد اما مهم بعله گفتن اقا مهدیه، امیدوارم فریبرز شهریار کیوان محمد و سایر دوستان هم در مورد این پیشنهاد نظر خودشون رو بگن....

Fariborz, Mahdi1944, oweiys

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 14 دی 1388 05:09

Morteza313 عزيز
مدتها پيش اين موضوع مطرح شد و همان موقع هم من استقبال کردم که بانکي به همين شکل مد نظر شما ايجاد بشه و در واقع به نوعي مقالات ثبت بشه به نام فرد و ...
در مورد دادن نوع و سطح دسترسي به کاربران هم از نظر فني هيچ مشکلي وجود نداره و ميشه اون رو براي اعضاي خاص قابل دسترس کرد
موضوعي که در همون موقع من مطرح کردم اين بود که اين انجمن حقيقتا بزرگ شده و هر فردي بايد گوشه‌اي از اون رو در دست بگيره، پس اگر فردي مسئول و متولي اين امر باشه، مقالات رو سرو سامان بده و اون رو اداره کنه با اين پيشنهاد کاملا موافقم، به هر حال وقت من اجازه‌ي بيشتر از اين وقت گذاشتن براي امورات انجمن رو نميده و بايد هر طرح جديد يک مسئول مخصوص به خودش داشته باشه

البته اين مسئول نيز بايد مورد تاييد و اعتماد ما باشه

پس اگر فرد يا افرادي مايل به همکاري مستمر در اين طرح ارزشمند هستند، اعلام آمادگي کنند، از اين بين يک نفر مدير و مسئول انتخاب و بعد از اون با توجه به حجم، شکل و برنامه‌ي کاري که تنظيم خواهد شد مديران يا همکاران ديگري نيز در نظر گرفته خواهد شد (بسته به برنامه کاري پيشنهادي مدير مسئول)

منتظر اعلام آمادگي همه‌ي دوستان هستم، از جمله خود شما مرتضي جان :razz:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
oweiys, ARSAM 88, Fariborz, Morteza313, CAPTAIN PILOT

Captain

Captain

نماد کاربر
756

تاريخ عضويت

توسط Morteza313 » دوشنبه 14 دی 1388 09:22

آقا مهدی از توجه شما خیلی ممنونم،

بنده تا اونجایی که بتونم ( و فعلا می تونم ) در خدمتم، امورات مدیریتی مثل اضافه و حذف کردن مقالات رو و سر و سامان دهی به وضعیت اونها رو تا اونجایی که بتونم تقبل می کنم،

اما دوتا نکته،
نکته اول اینه که به نظر من اینکه مقالات با نظر یک نفر انتخاب بشن خیلی خوب نیست، همه چیز را همگان دانند، بهتره این بخش چند زیر مجموعه در حوزه های تخصصی داشته باشه ، و عده ای از مدیران سنترال برای هر بخش در واقع مقالات رو داوری کنند و با رای گیری مقالات انتخاب بشند به نظر من روال کار می تونه به این صورت باشه :

1-ارائه مقاله توسط نویسنده یا در خواست مدیر بخش مقالات از یک نویسنده معتبر برای ارائهء مقاله ای در موردی خاص
2-بازبینی اولیه توسط مدیر یا مدیران بخش مقالات و تائید اولیه و ارسال برای هیئت بازبینی و رای گیری برای صلاحیت انتشار مقاله،
3- انتشار مقاله
4- پیگیری نقدهای وارد بر مقاله و انتشار اونها با همون روند
5- پیگیری ارائه مقالات به مراجع، نشریات و سایتهای معتبر تر مثل خبر گذاری های رسمی یاپایگاه ارگانهای رسمی

ونکته دوم اینه که بهتره دسترسی به این بخش مثل سایر نقاط انجمن باشه تا همه ازش بهره ببرند و بشه در مجامع دیگه اون رو ارائه کرد و به اون استناد کرد.

متشکرم

ARSAM 88, sand_fighter, Fariborz, Mahdi1944, oweiys

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

توسط oweiys » دوشنبه 14 دی 1388 12:51

با سلام و تشکر از پیشنهاد جالب دوستان و به نظرم هم باعث بالارفتن سطح علمی خودمان میشود هم سنترال و چه خوب است که

نقد هم بر روی آن انجام میشود و  اگر تحقق یابد به نظرم انقلابی در سنترال انجام گرفته است  و از این لحاظ توجه و اهتمام  بسیار

مدیران محترم میتواند ببسیار موثر باشد و در صورت تحقق حجم زیادی از دانشپژوهان به سایت سرازیر میشوند.

به نظرم:

در مورد متال کستینگ و بحث متریال هواپیماها و مواد جاذب و مواد بدنه هواپیما و .. متالوژی و اندکی مباحث ادبیات و عرفان روی بنده حساب کنید

در مورد مدیران هم بنده شناخت زیادی نسبت به افراد ندارم اما بنظرم پتانسیلش را در سنترال داشته باشیم  و انتخاب این مدیران

محترم میتواند مفید باشد و با توجه به تخصصی بودن مقاله ها تعیین کننده.

اما در مورد بحث توانایی بنده و مباحثی که قدری پیچیده هستند :

مثلا ترجمه هایی در مورد مواد و ساختار به کار رفته در  استیلتها اساتید دانشگاهی و منابع خارجی شاید با هم قدری در

تناقض باشند و اینجا با توجه به نقدها شاید به موضوع واقعی تر بتوان نگاه کرد و البته به سواد بالایی در این خصوص نیاز است و در مورد

ترجمه ها همانطوری که دوستان اشاره کردند راهنمایی در مورد نویسنده معتبر میتواند راهگشا و تعیین کننده باشد.

با تشکر

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
Fariborz, Mahdi1944, ARSAM 88, sand_fighter