در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
52

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 4 آبان 1388 20:27

آرشيو سپاس: 76 مرتبه در 22 پست

مویی داخل مانیتور!

توسط R@ha » پنج شنبه 17 دی 1388 20:09

سلام دوستان.
من مشکل عجیبی دارم و ان اینکه یک موی کوچک داخل صفحه مانیتورم رفته. اول فکرکردم روی سطح مانیتوره اما وقتی دست زدم دیدم نه انگار رفته تو! چکارش کنم؟؟

Captain I

Captain I

no avatar
820

تشکر کرده: 189 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 18 مرداد 1386 23:58

آرشيو سپاس: 2263 مرتبه در 462 پست

Re: مویی داخل مانیتور!

توسط حسن2568 » پنج شنبه 17 دی 1388 20:37

سلام مانيتورتون چه مدلييه .از اول مو در داخل مانيتور بوده يا بعدا اين مشكل ايجاد شده
در داخل مانيتورهاي سي آر تي بعيد ميدونم چنين مشكلي پيش بياد چود سي دي تي ها بصورت حباب خلاء هستند روي ماژول هم كمي عجيبه لطفا توضيح بيشتري بديد .من چون تا دو ماه پيش در شركت توليد كننده مانيتور بودم موارد عجيبتري هم ديدم اما اين مورد را كمي بيشتر توضيح دهيد .
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب حسن2568 تشکر کرده اند:
ARSAM 88, SAMAN, Mahdi1944, shola

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
52

تاريخ عضويت

توسط R@ha » پنج شنبه 17 دی 1388 22:23

ال سی دی LG مدلL1720B
من این مانیتور را سه ساله خریدم و امشب ناگهانی متوجه شدم وگرنه از اولش هیچ مشکلی نداشت از ظاهرش معلومه یک تار موی کوتاه است قسمت پایین صفحه مانیتور هست

Captain I

Captain I

no avatar
820

تاريخ عضويت

توسط حسن2568 » جمعه 18 دی 1388 00:21

اين مدل l1720b تو كارخانه از نظر مونتاژكاري براي پرسنل جزءمدلهاي سرطان !محسوب ميشه سه ساله كه داريد استفاده ميكنيد .پس ديگه مسكل گارانتي مانع نيست .به را حتي ميتونيد فرانت وبك را از هم جدا كنيد به يك پيچ گوشتي هم براي باز كردن پيچ شيلد پشت ماژول احتياج داريد .مراقب باشيد سيمي كه از پانل به برد وصل شده با جدا كردن بك كاور كنده نشه.سطح ماژول هم زخمي نشه چون در آنصورت مانيتور ارزشي نخواهد داشت .اتصال بك (قسمت بدنه پشت مانيتور)با فرانت (بخشي از بدنه كه دور ماژول يا همان صفحه نمايش به وصيله خارهاي پلاستيكي به هم قفل ميشود وبا دست هم ميشه جداشون كرد فقط احتياط كنيد خارها نشكنند چون در آنصورت بك و فرانت دوباره چفت نميشوند .البته زياد هم مهم نيست اين كارها تو كارخانه ماديران توي جيك ثانيه انجام ميشه
چيزي شبيه تلق به صورت چسبيده وجزئي از ماژول ميباشد كه به هر دليل يك تار مو به اين لايه نفوذ كرده .دورادور نميشه با اطمينان گفت اما با توضيحاتي كه داديد راحت ميشه با باز كردن پشت مانيتور از شر اين مو خلاص شد
موفق باشيد
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

shola, mahdimk, ARSAM 88, Mahdi1944, nt, SAMAN

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » جمعه 18 دی 1388 11:28

من هم یک سوال داشتم.
مانیتور من از نوع CRT مدل LG F700B هست.همون مانیتورهای سری لبخند.مدتیه روی شیشه مانیتور یا همون شیشه ضد انعکاسش لکه هایی افتاده.احتمال میدم آب پرتقال پاشیده و لایه ضد انعکاس رو از بین برده.
آیا میشه مثلا بازش کنم و شیشه رویی رو تو بازار پیدا کنم و بندازم روش؟آیا قابل جدا شدن هست؟
ممنونم
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

Captain I

Captain I

no avatar
820

تاريخ عضويت

توسط حسن2568 » جمعه 18 دی 1388 13:34

Mahdi Mahdavi,  سلام
خير اينكار امكان پذير نيست.چون لكه بيرونيست .سي دي تي يا لامپ تصوير مانيتورهاي سي آر تي از بيرون فقط همان شيشه حبابي بوده وداخل آن با فسفر اندود شده .بايد لكه ها از بيرون پاك شوند .از پاك كننده هاي قوي استفاده كنيد .اين احتمال هم هست كه لكه ها از داخل حباب و به خاطر آسيب ديدن فسفر آن باشد .اين لكه ها در حد يك نقطه توي كارخانه هم پيدا ميشه كه در اينصورت مانيتور از قسمت كي يو سي به عنوان ايرادي از خط خارج ميشه.

ARSAM 88, shola, SAMAN, Mahdi Mahdavi

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
52

تاريخ عضويت

توسط R@ha » جمعه 18 دی 1388 20:52

اینطور که شما نوشتین فکرکنم بهتره مو رو تحمل کنم! راستی یعنی چی این مدل سرطان محسوب میشه؟!

Captain I

Captain I

no avatar
820

تاريخ عضويت

توسط حسن2568 » جمعه 18 دی 1388 21:16

بهتره مانيتور را به نمايندگي ماديران بدهيد تا تعمير كنند
سرطان واژه ايست كه بين كارگران خط توليد نهائي مانيتور براي مدلهائي كه در زمان مونتاژ باعث آزار پرسنل ميشن استفاده ميشه يعني كارش سخته اين به كاربر ارتباط پيدا نميكنه فقط ياد كارخانه افتادم درد دل كردم .در باره تحمل تار مو هم خود دانيد ولي راحت ترين كار اينه كه براي تعمير به نماينده تحويل بديد هزينه زيادي نداره تو مراكز استانها تعميرات 2 ساعته هم هست كه به منزل ميان وكار را انجام ميدن .

Mahdi1944, ARSAM 88, R@ha, SAMAN, nt