در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

ویروس یابی بدون حذف نرم افزار خاصی

توسط nt » جمعه 18 دی 1388 22:44

سلام بر اعضای سنترال کبیر
بعضی مواقعی با سیستمی مواجه میشویم که دارای یک نرم افزار حسابداری هست و حال ویروسی گردیده و ترس از این داریم که با ویروس یابی نرم افزار حسابداری یا سیستم عامی ویندوز ما حذف گردد (بعضی از فایل های حیاتی آن ها)
حال شما با برخورد با چنین سیستمی چه کاری انجام میدهید؟که هم ویروس یابی شود و هم نیاز به تعویض ویندوز نشوید و از همه مهمتر نرم افزار حسابداری آسیبی نبیند .
نکته:(فرض بر آن بگیرید که با اسیب رسیدن به نرم افزار حسابداری باید مبلغی را باز به شرکت جهت دریافت یا نصب آن نماییم)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nt تشکر کرده اند:
SAMAN, SHAHRAM

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

Re: ویروس یابی بدون حذف نرم افزار خاصی

توسط SHAHRAM » شنبه 19 دی 1388 00:04

nt,   خوب آنتی ویروس به خودی خود فایلی رو پاک نمیکنه و در تمام آنتی ویروس ها (حتی انتی های هوشمند)قابل تنظیم که به هر فابل مشکوکی بر خوردی از من سوال بپرس که برخوذدی داشته باشم؟پاکش کنم با اصطلاحا قرنطینش کنم؟.در این حالت اگر فایل  مربوط به نرم افزار خاص بود میشه ازش گذشت کرد....معمولا بعضی وبروس ها فایل های exe و چند نوع پسوند دیگر برنامه ها سیستم رو ویروسی میکنند که انتی ویروس ها اون ها رو شناسایی میکنند.....  .در ضمن طبق تجربه من برای همچین سیستم هایی ابتدا یک بک آپ کامل از سیستم مورد نظر بگیرید (مثلا با ghost) تا در صورت بروز هر مشکلی به راحتی برش گردنید...در ضمن سعی کنید از انتی ویروس هایی برای اینک کار استفاده کنید که درصد خطای شناسایی شون کم باشه :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Mahdi1944, nt, mahdimk, SAMAN

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

www.ir-dl.ir

توسط nt » شنبه 19 دی 1388 00:58

SHAHRAM,  عزیز ممنون :razz:
در این حالت اگر فایل  مربوط به نرم افزار خاص بود میشه ازش گذشت کرد

منظورت از این اینکه میشه ازش گذشت چیه؟
خوب اگر یکی از فایل های نرم افزار حسابداری آلوده به ویروس بود چی؟
یافایل های حیاتی ویندوز ؟
آیا با قرنطینه مشکل حل میشه؟
خوب اگر قبل از هرکاری پشتیبان بگیریم و بعد که یکی از فایل های اصلی که بر اثر ویروس آلوده شده بود و حذف گردید با ریکاوری نیز ویروس بر میگردد درسته؟
بازم ممنون

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 19 دی 1388 02:57

nt,
راههاي زيادي وجود داره براي ترميم موارد اسيب ديده
شما اول آنتي ويروس رو تنظيم کنيد که به صورت خودکار فايلي رو پاک نکنه و فقط اگر ميتونه اونها رو ترميم و از ويروس پاکسازي کنه
در مرحله بعد کل سيستم رو اسکن کنيد تا ويروسها رو شناسايي کنه، بعد اونها رو بررسي کنيد و اگر از فايلهاي مهم و حياتي هستند، ببينيد به چه نوع ويروسي آلوده هستند، بسياري از اين نوع ويروسها cleaner مخصوص براشون ارائه شده و ميشه بعد از شناسايي نوع آلودگي از اونها استفاده و فايلها رو ترميم و از ويروس پاکسازي کرد، براي اين کار من مثل هميشه Kaspersky 2010 رو پيشنهاد ميکنم
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
SAMAN, nt, CAPTAIN PILOT

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

www.ir-dl.ir

توسط nt » شنبه 19 دی 1388 13:00

Mahdi1944,  عزیز ممنون :razz:
خوب من قبلا از مکافی استفاده می کردم که Clean داشت اما از وقتی اومدم تو سنترال و شما گفتید که Kaspersky بهتر هست منم از اون موقع ورژن های Kaspersky را نصب می کنم اما تا حالا ندیدم که Clean داشته باشد حال :
1- چگونه Kaspersky را تنظیم کنم که در برخورد با ویروس اول سوال کند بعد عکس العمل انجام بده که چه کاری با اون بکند(فکر کنم پیش فرض همین طور باشه)
2- چونه به Kaspersky گزینه Clean را اضافه کنم؟
راستی اگر Kaspersky فایلی را آلوده یافت میشه کاری کرد که بیخیال بشه و به همان حال رها کند که بعد بتونیم با نرم افزار مخصوص خودش اون را پاکسازی کنیم
ممنون

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 19 دی 1388 13:38

nt,  
در Kaspersky گزينه‌ي Disinfect به معني Clean هست
براي تعيين دستي نحوه رفتار با ويروس وارد Kaspersky>>Settings>>File Antivirus شده و در قسمت Action قسمت Select Action رو انتخاب کرده و تيک Delete if disinfection fails رو برداريد تا اگر امکان پاکسازي وجود نداره اونها رو حذف نکنه و به شما پيام بده

در کاسپر ميتونيد فايلهاي آلوده رو در ليست safe mode قرار بديد تا اونها رو اجرا کنه اما توابع خطرناک اونها رو اجرا نکنه و يا برخي موارد که خطر کمتري دارند رو ميشه زمان شناسايي limit کرد، و يا ميشه فايل شناسايي شده رو از ليست reports با راست کليک روي نام اون گزينه‌ي add to execution رو انتخاب کرد تا امکان اجرا رو داشته باشه، البته در اين صورت ديگه فرايندهاي خطرناک ويروس امکان اجرا خواهند داشت و ممکنه مشکلاتي ايجاد کنند، هر چند همان ويروس امکان آلوده کردن ديگر فايلها رو نداره

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

SAMAN, nt, CAPTAIN PILOT

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

www.ir-dl.ir

توسط nt » شنبه 19 دی 1388 22:45

بازم ممنون :razz:  :(
Kaspersky به طور پیش فرض اول Disinfect میکنه یا Delete یا اینکه Disinfect و بعد اگر نتوانست Delete  می کند؟
Kaspersky چند % مواقع Disinfect میکنه یعنی منظورم اینکه بیشتر مواقع Clean میکنه یا Delete ؟
چگونه میشه فایل آلوده را در ليست safe mode قرار داد؟
Mahdi1944,   مدتی است که می خواستم بپرسم دلیل شما برای انتخاب Kaspersky چیست و میشه تو این فرصتی که پیش اومده مزایای اون را بفرمائید چون به همه دوستان استفاده اون را پیشنهاد میدم حال می خواستم مزایا اون را نسبت به بقیه آنتی ویروس ها بهشون بگم
در ضمن یکی از دوستان از Quick Heal Internet Security 2010 را پیشنهاد میداد و میگفت قدرت خاصی در زمینه پاک سازی را دارد حال می خواستم اگر تجربه ای در این مورد شما یا بقیه کاربران گرامی دارید را بدونم
در آخر کاش تاپیکی در مورد Kaspersky در سایت بود و چنین نکته های ریزی را به ما تازه کارا هم یاد میداد
ممنون از توجهتون

Moderator

Moderator

نماد کاربر
935

تشکر کرده: 120 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 تیر 1386 02:01

I.R.Iran

آرشيو سپاس: 3600 مرتبه در 672 پست

توسط CentralWeb » يکشنبه 20 دی 1388 13:00

nt جان
هر آنتی ویروسی رو که می خواهید نصب بفرمائید بخصوص Kasper فقط آنتی ویروس Avira نصب نکنید که شخصا شاهد بودم همین بلایی که اشاره فرمودید بر سر من هم اومد
این آنتی ویروس یعنی Avira با یک اسکن خالی زد و تمامی فایل های اجرایی منو پاک کرد یعنی تمامی فایل هایی که پسوند exe داشتند
یا به نحوی فایل های اصلی برنامه ها رو پاک کرد و باعث شد تمام برنامه ها حتی Win media player 11 رو هم پاک کنه!
برای همین مجبور شدم کل برنامه و ویندوز رو از اول نصب کنم!
اینو از روی تجربه به شما می گم و دلیل این کار Avira رو هم نمی دونم و نفهمیدم! اما پشت دسم رو داغ کردم که بجز kaspersky دیگه از چیری بخصوص آویرا استفاده نکنم!
این تجربه مربوط به حدود 6 ماه پیش بنده هست!

با تشکر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CentralWeb تشکر کرده اند:
nt

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 22 دی 1388 14:48

nt,  
1- ابتدا سعي در Disinfect و در صورتي که امکان‌پذير نبود delete
2- درصد؟! به طور کلي از اغلب آنتي ويروسها قدرت پاکسازي بالاتري داره
3- از قسمت My Security Zone امکان add کردن فايل يا برنامه در ليست Safemode وجود داره
4- در مورد اينکه چرا Kaspersky رو پيشنهاد ميکنم بحثهاي کاملي صورت گرفته در انجمن که ميتونيد جستجو کنيد
5- تعريف QuickHeal رو شنيدم، اما شخصا تست نکردم
6- وقت من فرصت چنين کارهايي رو حداقل در شرايط فعلي نميده، اما اگر خواستيد يک تاپيک در اين مورد ايجاد کرده و سوالات در مورد kaspersky رو در اون مطرح کنيد تا به مرور نکات مطرح و تاپيک تکميل شود

موفق باشيد

SAMAN, CAPTAIN PILOT, nt, CentralWeb, noora