*-* آشنایی با سامانه دفاع موشکی HQ-7 *-*

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهای دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 350 بار
سپاس‌های دریافتی: 1547 بار

Re: *-* آشنایی با سامانه دفاع موشکی HQ-7 *-*

پست توسط iran12345 » شنبه 26 دی 1388, 6:49 pm

اژدر کوسه ساخت ایرانه؟
[HIGHLIGHT=#9bbb59][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرچو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مبادتصویر   

[HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرهمه روی یکسر، به جنگ آوریم جهان بر بداندیش تنگ آوریمتصویر
تصویرهمه سر به سر تن به کشتن دهیم به از آنکه کشور به دشمن دهیمتصویر
تصویراگر کُشت خواهد تو را روزگار، چه نیکو تر از مرگ در کارزارتصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 559 بار
سپاس‌های دریافتی: 3796 بار

پست توسط Morteza313 » شنبه 26 دی 1388, 7:56 pm

به به ،

یا شیخ العظیم :razz:

من هم این احتمال رو میدادم فریبرز خان جان ... وقتی هم که شهریار عزیز برای اولین بار ازاین زاویه جماران عکس گذاشت، به همین دلیل چیزی نگفتم ...

اون موقع هم احتمالهای من سه تا بود ... توسن یا نصر ، آزدرهای 71م ای - ان کی یا همون کوسه یا فجر (فکر کنم) یا هم یه تر کیب نا متعارف از اچ کیو 7،

خوب توسن و نصر به دلایلی منتفی شد ... با توجه به دو دلیل اندازه اژدرهای 71 که باید خیلی بیشتر از مقیاس مدل باشه و همچنین موقعیت نصبشون ، چون به نظرم موقعیت متحرک برای لانچر اژدر خیلی نا معموله و هم چنین قرار گیری پرتابگر ها در مرتفع ترین ناحیه کشتی .... به این نتیجه رسیدم که مال شهاب ثاقبه ... البته احتمال سلاح نا معلوم هم کم نیست.

به هر حال می تونه 71 هم باشه ....

اما دوستان یه چیزی رو در مورد کلا رکروتال بدونید ، نمونه های پایه به دلایل نا معلومی ( به شخصه فکر می کنم ضعف ارتفاع پائین رادار) اونقدر ها هم کار آمد نیستن .... به قول کیوان خان تو خاطرات جنگ هیچ جا نمی بینید که خلبانهای ما از کروتال با 96 درصد احتمال برخورد یاد کنند یا مشکل خاصی براشون داشته باشه ، همون زمان هم عراق رولند رو با برد 8 کیلومتر می خره ، چرا؟

این سیستم یه ضعفی داره و همین ضعف هم باعث شده چینی ها اف ام 90 رو با برد 15 کیلومتر بزنند

جالبه اف ام 80 در برابر جنگنده های پر سرعت 8 کیلومتر برد داره اما 90 در برابر همه اهداف 15 کیلومتر .... چرا؟

این رو هم بدونید حتی اگر شهاب ثاقب تا امروز ستون فقرات دفاعی کوتاهبرد ما باشه ..... امروز داریم موشکهای خیلی خفن تری می زنیم ( خفنیت اینقد بود که نمی شد جلوشو گرفت شرمنده! ).
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12307 بار

پست توسط shola » یک شنبه 27 دی 1388, 6:53 pm

عکس زیر را که نحوه تجهیز ناوشکن جماران با سیستم های چینی است بارها و بارها دیده اید ولی از انجایی که بحث سامانه HQ-7 و جماران بود بد ندیدم نظرتون رو درباره ماکت این ناوشکن که در پایین امده بدونم و اینکه ایا بله ؟

تصویر

و

تصویر
-----------------

Morteza313 نوشته شده:
خوب توسن و نصر به دلایلی منتفی شد ... با توجه به دو دلیل اندازه اژدرهای71 که باید خیلی بیشتر از مقیاس مدل باشه و همچنین موقعیت نصبشون ، چون بهنظرم موقعیت متحرک برای لانچر اژدر خیلی نا معموله و هم چنین قرار گیریپرتابگر ها در مرتفع ترین ناحیه کشتی .... به این نتیجه رسیدم که مال شهابثاقبه ... البته احتمال سلاح نا معلوم هم کم نیست.

در عکسی که قرار داده بودید دقیقا لانچرها در کناره بدنه ناوشکن قرار داشتند که مناسب ترین مکان برای نصب پرتاب کننده های اژدر است(مانند تصویر زیر) به هرحال به نظر من زیاد منطقی نیست که سیستم پدافندی را به جای قرار دادن در جلو یا انتهای کشتی که دارای برد پوشش بیشتر و مناسب تری است در پهلوی ان قرار دهند که فضای کمتری را قادر به پوشش است

تصویر
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

ارسال پست

بازگشت به “موشکهاي دريايي”