من یک به اصطلاح نابغه هستم و قصد خروج از کشور دارم

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, شوراي نظارت

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 150 بار
سپاس‌های دریافتی: 861 بار

Re: من یک به اصطلاح نابغه هستم و قصد خروج از کشور دارم

پست توسط pckho0r » دو شنبه 28 دی 1388, 3:07 pm

یه چیزی هم یادم رفت بگم :

متاسفانه سیستم غلط اموزشی و ارزشیابی در دانشگاه های ایران باعث شده تا مرز بین یک مهندس واقعی با کسی که فقط مدرک مهندسی داره شناخته نشه !

تو کشورهای غربی یا کسی به دانشگاه راه پیدا نمی کنه یا اینکه واقعآ لیاقتش رو داشته و با زحمت تونسته یکی از صندلی های دانشگاه مورد نظرش رو بدست بیاره و وقتی هم که به دانشگاه راه پیدا کرد از درس های ابکی + جزوه های 20 برگی + خرید سوال + خرید استاد + تقلب + نمره دادن + کم کاری + استاد بی سواد و ... خبری نیست و شرایط تحصیل در این دانشگاه ها به نحویه که بدون رعایت کردن قوانین سفت و سختش کسی نمیتونه 4 سال دووم بیاره و اخر سر هم مدرک بگیره ! شما یا نمی تونی از اون دانشکده فارغ التحصیل بشی یا اینکه اگه شدی لیاقتش رو داشتی و به عنوان یک کارشناس واقعی فارغ التحصیل شدی.

اینجاست که مهندس های اونور واقعآ مهندس هستند و کشورشون رو همینطوری که می بینیم میسازن ولی اینطرف از هر 100 تا فارغ التحصیل دانشگاه های عادی به زحمت میشه یکی دو تا رو پیدا کرد که تو چهار سال واقعآ چیزی یاد گرفته باشن و تو رشته خودشون یک متخصص واقعی شده باشن.

اصلآ خودتون قاضی :

شما یه شرکت ساختمانی تاسیس کردی و میخوای که یه تعداد مهندس معمار ، عمران ، برق و ... استخدام کنی چه رویه ای رو در پیش می گیرید و شرایط استخدامتون چیه؟!!!! (فرض بر اینه خودت هم تو یکی از همین دانشگاه های خودمون تحصیل کردی)

خانه از پای بست ویران ...

به نظر با پست های شدیدالمتلک برخی دوستان این رفیق نابغه ما برای همیشه از انجمن پا به فرار گذاشت!

میلاد جان شما بگو دروغ میگم ...!

یکی بیاد به من ثابت کنه که این حرفا دروغه !
والا این دانشگاه های کشکی ما خصوصآ از نوع ازادش به جای پرورش نیروی متخصص تیشه به ریشه جامعه علمی و مهندسی کشور زدن !

این فرد هم به نفع خودشه که با واقعیت ها کنار بیاد ، والا ملت میشینن این فیلم های هالیوودی رو نگاه میکنن کف بر میشن که ای پسر عجب دانشگاه های خفنی ... ملت عین بز و بزغاله ریختن رو هم و صفا سیتی که میگن همین جاست ، هر شب محفل دوستانه و جشن های خفن !!! کازین*و و ...
خوب کافیه طرف یه کم ساده لوح باشه تا این چیزا رو باور کنه و به خیالش اونطرف عین بهشته و اینور تو قفس گیر افتاده و باید هر طوری شده خودش رو به جزیره ارزوها برسونه !

چند وقتیه که خبرگزاری فارس شرایط اخلاقی و رفتاری تحصیل در دانشگاه های امریکایی رو از روی سایت اصلی دانشگاه ترجمه و منتشر میکنه ، به عنوان نمونه :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

با توجه به شناختی که از امریکایی ها داریم اینا یا قانونی رو وضع نمی کنن یا اگه وضع کردن خیلی سفت و سخت اجراش میکنن و اهل شل گرفتن و پارتی بازی و پسرخاله بازی و ... نیستن.

لینک بالا رو بخونید بعد با بهترین دانشگاه های خودمون مقایسه کنید و ببینید که واقعآ کی با اخلاق تر و منضبط تره و تحصیل واقعی تو چه محیطی امکان پذیره ! البته با این چیزایی که تو فیلم هاشون هم نشون میدن مقایسه کنید تا متوجه بشید تهاجم فرهنگی که میگن یعنی چی !
کافیه یکی از مواردی که هر روز تو دانشگاه های ما میفته تو یکی از همون دانشگاه ها رخ بده ، ایکی ثاینه اخراج و در صورتی که مهاجر باشی Diporting !!!

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: واوان
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار
تماس:

پست توسط Ruozbeh » دو شنبه 28 دی 1388, 3:20 pm

Mil@d نوشته شده:به نظر با پست های شدیدالمتلک برخی دوستان این رفیق نابغه ما برای همیشه از انجمن پا به فرار گذاشت!

نه میلاد اشتباه نکن تصویر
این دوست ما بعد از ارسال پستش تا امروز به این انجمن سر نزده!! تصویر

آخرين بازديد: شنبه 26 دی 1388 17:00تصویر
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 73 بار

پست توسط R@ha » دو شنبه 28 دی 1388, 4:21 pm

گفتم که فامیل ما دکترای دندانپزشکی از دانشگاه ازاد گرفت و الان در امریکا زندگی خوب و مرفهی دارد این نشان دهنده اعتبار مدرک دانشگاه ازاد است همه ما میدونیم دانشگاه ازاد از پیام نور خیلی بهتره که طرف اصلا سرکلاس نمیره حالا من خودم دولتی میخونم حسنش فقط اینه که پول نمیدی تازه این مثلا دانشگاه اسم و رسم دار ماست. میدونید برای دانش اموزان نخبه ایرانی بدون اینکه طرحهای خیلی خاصی ارائه داده باشند از امریکا و کانادا دعوت نامه میاد؟

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4974 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار

پست توسط ARSAM 88 » دو شنبه 28 دی 1388, 5:57 pm

Ali pasha نوشته شده:
Mil@d نوشته شده:به نظر با پست های شدیدالمتلک برخی دوستان این رفیق نابغه ما برای همیشه از انجمن پا به فرار گذاشت!

درود تصویر
فکر می کنم که این دوست نابغه ما پس از تلاش و پیگیری از طریق تمامی مجاری حقیقی و حقوقی و مجازی(از جمله سی سی خودمون) جاری در کشور .......و نومیدی کامل با زدن یک ایمل کوتاه به دفتر ریاست جمهوری امریکا(عمو باراک حسین) اکنون در حال نوشیدن لیموناد در سواحل همیشه گرم میامی و کار بر روی نظریه جدید خود هستند!! تصویر
جدای از شوخی و مزاح ....اگر ما نابغه پرور بودیم که الان جای دکتر علی محمدی و علی محمدی ها در بهشت زهرا نبود!! تصویر
سعديا مرد نكونام نميرد هرگز ******[COLOR=#953734] مرده آنست كه نامش به نكويي نبرند 

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

پست توسط HARD » دو شنبه 28 دی 1388, 7:10 pm

R@ha نوشته شده:گفتم که فامیل ما دکترای دندانپزشکی از دانشگاه ازاد گرفت و الان در امریکا زندگی خوب و مرفهی دارد این نشان دهنده اعتبار مدرک دانشگاه ازاد است همه ما میدونیم دانشگاه ازاد از پیام نور خیلی بهتره که طرف اصلا سرکلاس نمیره حالا من خودم دولتی میخونم حسنش فقط اینه که پول نمیدی تازه این مثلا دانشگاه اسم و رسم دار ماست. میدونید برای دانش اموزان نخبه ایرانی بدون اینکه طرحهای خیلی خاصی ارائه داده باشند از امریکا و کانادا دعوت نامه میاد؟

منم یکی رو میشناسم که فارق التحصیل ازاد بود(پزشکی) رفت امریکا( کالیفرنیا) فوقش رو داره میگیره
ولی خوب این گفته راجع به مهندساش صدق نمیکنه...تصویر

Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present » دو شنبه 28 دی 1388, 7:50 pm

ARSAM 88 نوشته شده:
Ali pasha نوشته شده:

درود تصویر
فکر می کنم که این دوست نابغه ما پس از تلاش و پیگیری از طریق تمامی مجاری حقیقی و حقوقی و مجازی(از جمله سی سی خودمون) جاری در کشور .......و نومیدی کامل با زدن یک ایمل کوتاه به دفتر ریاست جمهوری امریکا(عمو باراک حسین) اکنون در حال نوشیدن لیموناد در سواحل همیشه گرم میامی و کار بر روی نظریه جدید خود هستند!! تصویر
جدای از شوخی و مزاح ....اگر ما نابغه پرور بودیم که الان جای دکتر علی محمدی و علی محمدی ها در بهشت زهرا نبود!! تصویر

شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه
البته یک راه بسیار خوب بلدم ولی مطمئن باش برگشت به ایران نخواهی داشت
برو اونطرف اب یک دو و یا سه تا فحش سیاسی بده که سوژه بی بی سی بشه اقامتت فوری جوره
البته بدون اگر برگردی خوراک ما برادرهای عزیز جونت میشی برای اجرای حکم خائینین
تصویر تصویر تصویر
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 150 بار
سپاس‌های دریافتی: 861 بار

پست توسط pckho0r » دو شنبه 28 دی 1388, 9:32 pm

گفتم که فامیل ما دکترای دندانپزشکی از دانشگاه ازاد گرفت و الان در امریکا زندگی خوب و مرفهی دارد این نشان دهنده اعتبار مدرک دانشگاه ازاد است

احتمالآ دکترا بحثش جداست. شاید اون فامیلتون مجبور شده که تو امریکا یک دوره ای ، ازمونی خلاصه چیزی را بگذرونه تا اجازه طبابت رو بهش داده باشند.همین طور الکی نمیزارن با جون مردم بازی کنی ؟! به هر حال به این سادگی ها هم نیست!

استاد زبان انگلیسی بنده از دانشگاه ازاد مدرک لیسانسش رو گرفته بود و بعد تعریف میکرد که قرار بود از طریق یکی از واسطه ها تو یکی از سفارت خانه های ایران در خارج از کشور به عنوان کارمند استخدام بشه ولی به خاطر مدرک لیسانسش که از دانشگاه ازاد بوده درخواستش رد میشه و ایشون هم که کلی بش برخورده بوده تصمیم میگیره برای فوق ادامه تحصیل بده ولی چون حال درس خوندن نداشته ترجیه میده که به صورت فراگیر در دانشگاه پیام نور تحصیل کنه تا به لحاظ شغلی هم براش مشکلی پیش نیاد و موفق میشه که فوقش رو هم بگیره اما دیگه از سفارت خبری نبوده ، ظاهرآ واسطه ایشون نتونسته کاری کنه ! تصمیم میگیره که تو همون پیام نور تدریس کنه و بشه استاد دانشگاه !

همه ما میدونیم دانشگاه ازاد از پیام نور خیلی بهتره که طرف اصلا سرکلاس نمیره

به لحاظ امکانات که اظهر من الشمس هست و کسی انکار نمی کنه ! پول مفته دیگه !

ولی به خاطر فساد علمی و سهل گیری بیش از اندازه استاد و دانشگاه نسبت به ارزشیابی نمرات دانشجویان به لحاظ علمی مدرک این دانشگاه هیچگونه اعتباری نداره !(حتی در ایران)
همین ترم پیش بنده قرار بود به یکی از دوستان زبان C رو تدریس کنم که یکی از دروس این ترمش بوده وقتی شروع کردم به توضیح دادن احساس کردم که از برنامه نویسی در حد کنجد خام هم سواد نداره و مدام میگفت که ساده تر توضیح بده ! :shock:

جزوه درسیشو که گرفتم داشتم شاخ درمی اوردم برای یک درس 3 واحدی که کمترین کتابش حداقل 500 صفحه است یه جزوه حدودآ 20-30 صفحه ای بش گفته بودن ، اون هم در ساده ترین و نازل ترین سطح ، جالبه که تنها تا مبحث ارایه ها بهشون درس داده بودن و جزوه در خلاصه ترین شکل ممکن بود شاید 10% کتاب واقعی هم نبود !

با 2-3 ساعت توضیح فرستادمش سر امتحان وقتی برگشت میگفت گند زده به امتحان رفته . جالبتر اینکه وقتی کارنامشو گرفته بود این درس رو براش 10 رد کرده بودند ! اونی که من بهش تدریس کردم تو یه امتحان واقعی 2 هم نمیتونست بگیره یا بهش نمره دادن بودن یا امتحانش اونقدر ابکی بوده که این بابا تونسته ازش 10 بگیره ! چقدر هم تابلو 10 کامل نه بیشتر نه کمتر !!! :-(

حالا مقایسه کنید همین امتحانو تو دانشگاه پیام نور که منبع درسیش 550 صفحه است و از ب بسم ا.. تا ن پایانش تو امتحان میاد و کلی هم سنگینه + مثال های مخوف از ساختمان ها و ...
امتحانش هم تستی تشریحیه و نصف نمره از دسترس استاد خارجه و اون نصف بقیه رو هم ذره ای به کسی ارفاق نمی کنه و هر چی بگیری از تستی و تشریحی همونو برات رد می کنند !
دانشگاه پیام نور امکانات نداره و اکثر دانشجویانی که به لحاظ مادی توانایی تحصیل در دانشگاه ازاد رو ندارن میان اونجا از طرفی سطح علمی استاداش هم پایینه و خلاصه دانشگاه نصفه و نیمه است اما مهم ترین ویژگیش اینه که مثل دانشگاه ازاد مدرک نمی فروشه و هر کی بتونه از این دانشگاه فارغ التحصیل بشه واقعآ حقش بوده و همین موضوع هست که باعث شده مدرک این دانشگاه به صورت رسمی در خارج از کشور اعتبار داشته باشه گرچه به لحاظ ارزش علمی قابل بحث کردن نیست !

این کار دانشگاه ازاد هم طبیعیه اگه اینطوری نباشه کی مغز خر خورده که حاضر باشه ترمی 1 میلیون بده بعد مجبور باشه هر درسی رو 5 بار برداره تا بالاخره بتونه پاسش کنه ! اگه دانشگاه ازاد مثل پیام نور سخت گیری کنه قول میدم تو کمتر از 5 سال ورشکست میشه !
اینا با این کارشون چراغ سبز نشون دادن به ملت که اره اگه عرضه درس خوندن و زحمت کشیدن ندارید تشریف بیارید به دانشگاه ما و به صورت تضمینی در 4 سال مدرکتون رو بگیرید ببخشید بخرید !!!

میدونید برای دانش اموزان نخبه ایرانی بدون اینکه طرحهای خیلی خاصی ارائه داده باشند از امریکا و کانادا دعوت نامه میاد؟

والا اگه به این چیزا باشه که چرا واسه ما نمیاد !!!!!!؟؟؟؟؟
بنده از کلاس پنجم ابتدایی انواع و اقسام مدارهای الکترونیکی رو طراحی می کردم و میساختم فقط نقشه مدار حاضری بود ، حتی ساخت برد مدار چاپی (pcb) کار خودم بوده و بعضی قطعات رو پیدا نمی کردم ابتکاری میساختم !
فلزیابی ساخته بودم که تنظیم کردنش جز با اسیلوسکوپ امکان پذیر نبود ولی با یه روش ابتکاری تنظیمش کردم و ... ! ^:)^

الانم که برنامه نویسی می کنم و تو هر چی که بگی سررشته دارم ولی تا حالا یه نامه فدایت شوم هم از طرف کسی برام نیومده چه برسه به دعوت نامه کانادا و ... ! :?

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14744 بار
سپاس‌های دریافتی: 14974 بار

پست توسط oweiys » دو شنبه 28 دی 1388, 11:41 pm

مدرک دانشگاه گوشی موبایل نیست که انقدر راحت بشه در موردش حرف زد که کدومش با ارزش تره کدوم نیست / چه تو دانشگاه آزاد و پیام نور و سراسری دانشجویانی هستند که بار علمی و فنیشون خیلی بالاست و قرار نیست که هرکی که در فلان دانشگاه مدرک داره
سوادش هم بیشتره - تجربه و کار علمی و فنی و ارائه و ترجمه مقالات معتبر - isi و .... اما رفتن به خارج:

- اول نگاه کنید و شرایط خودتون رو بسنجید چون ممکن هست که همینجا شرایطتون بهتر باشه

- رفتن به خارج از کشور برای ادامه تحصیل کار چندان راحتی هم نیست و با توجه به حجم کار عملی در دانشگاههای خارجی اونجارو با صفا سیتی اشتباه نگیرید!

- هرکی هم بره خارج قرار نیست که خائن باشه که در حدیث است که : علم را بیاموز حتی اگر در چین باشد .....

- با در نظر گرفتن شرایطتون و اگر هم رفتید خدا پشت و پناهتون / ان شاء الله وقتی هم که برگشتید علمتون رو در راه کمک به محرومان ایران و جهان به کار ببرید.

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 329 بار
سپاس‌های دریافتی: 448 بار

پست توسط moha684 » سه شنبه 29 دی 1388, 3:05 am

[quote="R@haهمه ما میدونیم دانشگاه ازاد از پیام نور خیلی بهتره که طرف اصلا سرکلاس نمیره[/quote]

لطفا بدون آگاهی در مورد چیزی نظر ندین
من خودم دانشجوی پیام نورم.سطح علمی دانشگاه پیام نور ازخیلی از دانشگاه های دیگه و همچنین همه ی دانشگاه های آزاد بالاتره.
ما تو دانشگاهمون چیزی به اسم جزوه و نمره گرفتن از استاد و... نداریم.تو همه ی دروس باید کتاب های منبع رو کامل بخونیم که البته همه ی این کتاب ها بالای 300 صفحه هستن.حتی واسه درس عمومی 1 واحدی مثل تنظیم خانواده یه کتاب 300 صفحه ای به عنوان منبع معرفی شد که البته من کلشو خوندم.یه مثال دیگه میزنم: درسی مثل استاتیک(که البته به افتاتیک هم معروفه) منبعی 600 صفحه ای داره.حالا شما مقایسه کنین پیام نور رو با دانشگاه های دیگه.
پاس کردن درسا هم به این راحتیا نیست.من خودم واسه هر ترم 2 ماه کامل درس میخونم(روزی 5-6 ساعت). توی درسایی که کلاس تشکیل میشه 6 نمره به عنوان نمره کلاسی در اختیار استاد قرار میگیره.البته کمتر پیش میاد کسی این 6 نمره رو کامل بگیره.
امکانات دانشگاه هم از مدارس ابتدایی پایین تره. متاسفانه ما چندین برابر دانشگاه های دیگه درس میخونیم ولی اعتبار مدرکمون از همه پایین تره.
در ضمن یه سری هم به آمار قبولی های کنکور فوق بزنید تا تفاوت سطح علمی پیام نور رو با دانشگاه های دیگه بفهمید
[FONT=System][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
[FONT=System] 
[FONT=System]618 

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

پست توسط Solver » سه شنبه 29 دی 1388, 7:17 am

R@ha,

در رنکیگ آسیایی دانشگاه پیام نور ایران معتبرترین دانشگاه هست. من هم پیام نور بودم (!) هم دانشگاه آزاد. هم با دولتی در ارتباط نزدیک. بنده با نمرات نسبتاً خوب در رشته فنی مهندسی مثل برق، تاکید دارم سطح دانشگاه آزاد خیلی پایین هست و البته شاهد فساد زیاد چه مالی و چه اخلاقی در پرسنل این دانشگاه هستیم (نه همه پرسنل بلکه بیشتر پرسنل)

در مورد خارج از کشور هم، بنده اون زمان که پیگیر استرالیا و روسیه بودم در هر دو نقطه مدرک دانشگاه آزاد فاقد اعتبار بوده و نیازمند تائید از مراکز دولتی در ایران.

اما پیام نور در مورد استرالیا از دانشگاه دولتی هم معتبر تر، در مورد روسیه اما مدرک دانشگاه دولتی معتبر ترین.

مثلا ً ارمنستان و اوکراین این قبیل کشورها مدرک آزاد را قبول دارن که متاسفانه سطح آموزشی این کشورها از ایران پایین تر است.

آمریکا و ... موارد خاص را پذیرش میکنند و اصلاً توجه به مدرک شما در اینجا و محل اخذش ندارن. مثلاً رتبه های تک رقمی کنکور یا بر اساس پایانامه های ارائه شده و با فاکتورهای متفاوت.

ضمناً این افراد اگر برن آمریکا، کانادا یا مثلاً انگلیس مدرک اونها بر خلاف خیلی کشورها مثل استرالیا و روسیه معادل سازی نمیشه یعنی اونجا به عنوان مثلاً مهندس نیستند. هر چند ممکنه حقوق و شغل بهشون داده بشه اما اگر بخوان به عنوان مهندس مطرح باشند باید مجدد تحصیل کنند.

نمونه های زیادی در دوستان و اقوام بنده بوده و هسند که در مقاطع مختلف عازم انلگیس و آمریکا و البته کانادا شده اند. همگی شرایطشان به همین شکل بوده.  
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 73 بار

پست توسط R@ha » سه شنبه 29 دی 1388, 11:18 am

خب دانشجویان پیام نوربهشون برخورد! ولی واقعیت اینه که هرکی کنکور قبول نمیشه میره پیام نور و سطح علمی دانشجویان پایین هست کسیکه سرکلاس نمیره _ فقط جلسات رفع اشکال اونم اختیاری!_ با دانشجویان مثلا دانشگاه تهران یا علامه که رتبه های بالا اورده و هفته ای چهار روز کلاس دارند قابل مقایسه است؟ من بچه های پیام نور را زیرسوال نمیبرم ولی مدرک این دانشگاه توی خود ایران خیلی جاها اعتبار نداره.
اما در مورد فامیلمون که دکترا از ازاد گرفته بود بله سوال کردم گفتند انجا یک سال و نیم دوره ای گذراند تا اجازه طبابت بگیره اما اینطور هم نبود که مدرکش اونجا کاغذ پاره باشه!

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 329 بار
سپاس‌های دریافتی: 448 بار

پست توسط moha684 » سه شنبه 29 دی 1388, 11:36 am

R@ha,
حالا یه جوری میگی کلاس که انگار تو این کلاس ها چه خبره
مگه تو این کلاس ها غیر از مطالب کتاب تدریس میشه؟البته مطمئنا حجم جزوه هایی که تو این کلاس ها شکل میگیره خیلی از کتاب های ما کمتره و همچنین کاملا ناقص.
ما کتاب کامل رو یاد میگیریم(بدون یک صفحه حذفی) و بقیه دانشگاه ها جزوه های ناقص. حالا بازم شما بگو سطح علمی ما پایین تره
اینو هم بگم که کسایی که درس نمیخونن میرن دانشگاه آزاد و اونایی که پیام نور میرن معمولا توانایی مالی پرداخت شهریه آزاد رو ندارن.هر ترم چند نفر از همکلاسی هام بخاطر سختی کار انصراف میدن(اونایی که از نظر درسی ضعیفن) و میرن دانشگاه آزاد
در ضمن بازم میگم یه سری به آمار قبولی های کنکور ارشد بزنین
[FONT=System][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
[FONT=System] 
[FONT=System]618 

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”