من یک به اصطلاح نابغه هستم و قصد خروج از کشور دارم

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, شوراي نظارت

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1138 بار
سپاس‌های دریافتی: 1124 بار

من یک به اصطلاح نابغه هستم و قصد خروج از کشور دارم

پست توسط salam_2407 » شنبه 26 دی 1388, 4:55 pm

سلام دوستان
من یک جوان ایرانی هستم که به صورت خدادادی دارای نبوغ فراوانی میباشم و خیلی راحت مسائلی را که نمیدانم میتوان با فکر کردن حل کنم تو 11-12 سالگی به همین خاطر مقداری معروف شدم و سر از روزنامه های محلی در آوردم ولی بعدا به خاطر بعضی مسایل تو انتخاب رشته اشتباه کردم و مسئولان ایران هم اصلا ارزشی برای نخبه و پژوهش قایل نیستند و فقط توقع دارند من برم کشف کنم بیارم تحویلشون بدم و الان خیلی عذاب وجدان دارم من به خاطر ذهن خلاقم احساس مسئولیت میکنم و فکر میکنم اگر خدماتی برای جامعه انجام ندم یه چیزی بدهکارم و در مقابل خداوند باید پاسخگو باشم الان چند سالیه دارم رو یه نظریه کار میکنم به اسم تعادل که اگر بتونم قوانینش را تکمیل کنم فکر میکنم انقلابی در علم ایجاد میکنه و تمام شاخه ها رو چه فیزیک شیمی نجوم پزشکی زمین شناسی ...... حتی سیاست و اقتصاد را هم دگرگون میکنه و کلا خیلی جامع هست به خاطر همین به کمک خیلی ها از نظر علمی احتیاج دارم و الان به خاطر این بی مهری مسولان قصد دارم از ایران برم میگن اونور به علم بیشتر بها میدن لطفا راهنماییم کنید .
ممنون
((راستی الان 22 ساله هستم))
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 73 بار

Re: من یک به اصطلاح نابغه هستم و قصد خروج از کشور دارم

پست توسط R@ha » شنبه 26 دی 1388, 5:10 pm

قصد مهاجرت به کجا را دارید؟ مهاجرت باید برنامه ریزی شده باشه وگرنه نتیجه عکس میده و کلا کار سختی هم هست مخصوصا اگه دستت خالی باشه.

New Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

پست توسط armyiran » شنبه 26 دی 1388, 5:22 pm

فكر نكنم اينقدراهم اين طوري باشه كه شما مي گي... شايد نظريتون رو باور ندارن مگر نه جمهوري اسلامي هم ضد علم و دانش نيست!!!
حالا واقعا اين نظريه كه گفتي سر كاري نيست؟؟

نكته بسيار مهم:
فقط هر جا كه رفتي،
ايران رو از ياد نبرد!

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

پست توسط HARD » شنبه 26 دی 1388, 6:09 pm

منم همین مشکلو داشتم :grin: ولی وقتی فهمیدم واسه مهاجرت به امریکا باید 200 تا بسلفم(فقط امریکا به درد ما میخوره)بی خیال شدم
در ضمن شما این نظریه رو با کیا مطرح کردی تا الان؟شاید از ریشه مشکل داشته باشه...گفته باشم
البته بگم نخبگی من با شما فرق داره(...حالا...) :grin:

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 150 بار
سپاس‌های دریافتی: 861 بار

پست توسط pckho0r » شنبه 26 دی 1388, 10:12 pm

اگر مرد هست از هنر بهره ور ----------- هنر خود بگوید نه صاحب هنر

منم از این نظریه ها زیاد داشتم ! یادش بخیر یه زمانی قانون نسبیت خاص رو نقض کرده بودیم !

شما که اینقدر نابغه ای بگو ببینم تا حالا یه قرص سرماخوردگی اختراع کردی ؟! اصلآ چیزی ، کاری ، نمونه ای ، پژوهشی و ... خلاصه چیزی که ثابت کنه شما نابغه ای اگه اینطوره لازم نیست که اینقدر به خودت سختی بدی خودشون میان دنبالت !!!

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار

پست توسط Galadriel » یک شنبه 27 دی 1388, 2:49 pm

اگه منطور از نابغه بودن، ضریب هوشی بالاست که منم ضریب هوشی بالا دارم، خیلی های دیگه هم دارن...
اگه دنبال این هستی که برات فرش قرمز پهن کنن، هیچ کس این کار رو نمی کنه.....
باید همت کنی، هر جائی که می خوای بری، به قول دوستمون، اگه کاری کردی، مقاله ای، مدرکی شروع کنی به مکاتبه......
وقتی هنوز خورشید نبود، زمین و آسمون نبود وقتی اثر از خلقت و نشونی از کهکشون نبود، نفس نبود، صدا نبود، هوا نبود
خدا خودش تنها نشست، قصه عالم رو نوشت، از جنس عشق شهرکی ساخت، اسم اونو گذاشت بهشت، از آب و خاک و گل اون، پیکر آدم رو سرشت

Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 2381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1171 بار

پست توسط nasir irani » یک شنبه 27 دی 1388, 4:22 pm

خب شما الآن چه رشته ای تحصیل می کنید!؟
البته اینکه با فکر کردن خیلی از مسائل را حل می کنید نشان دهنده خلاقیت بالای ذهنی شماست ولی چه مسائلی!؟ علمی مثل ریاضیات فیزیک شیمی؟ علوم انسانی؟ مسائل فنی؟
پایه جهان بر اساس تعادل بنیان شده و خود مرگ محکمترین دلیل وجود این تعادل است!
البته در بیشتر کشورهای جهان سوم مهاجرانی که بخاطر رویاهای شیرین ابداع رسانه های غرب یا غرب گرا طاعت از کف داده و به هر قیمتی درست به هرکاری می زنند خود بحثی مفصل دارد!!

Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط pckho0r » یک شنبه 27 دی 1388, 7:08 pm

ولی بعدا به خاطر بعضی مسایل تو انتخاب رشته اشتباه کردم و مسئولان ایران هم اصلا ارزشی برای نخبه و پژوهش قایل نیستند و فقط توقع دارند من برم کشف کنم بیارم تحویلشون بدم

1-تو کنکور چه رتبه ای اوردی ؟! گرچه رتبه کنکور معیاری برای سنجش هوش و نبوغ افراد نیست ولی به خوبی میزان همت و تلاش فرد رو نشون میده !!!

2-اتفاقآ مسءولان ایرانی خیلی به این چیزا بها میدن (بعضی هاشون نه همه ) اما تجربه چیز دیگه ای رو نشون میده ،به نظر من بیش از 90 درصد افرادی که خودشون رو نابغه میدونن و منتظرن که یکی بدون حساب و کتاب حمایتشون کنه دراصل نه نابغه هستند و نه ارزش سرمایه گذاری رو دارند !

یه توصیه برادرانه بهت میکنم :

اگه سقفی بالاسرته و سفره ای که هر شب سیر از پاش پا میشی و پدر و مادری که دوسشون داری و دوستانی که از بودن باهاشون لذت می بری بهتره همین جا بمونی و به طمع ارزوهای سراب اینده خودتو خراب نکنی ، کسی که اینجا نتونسته کاری کنه یقینآ اونور اب که شرایط به مراتب مشکل تر و سخت تره هرگز نمی تونه دووم بیاره !

به نظر من فقط 2 گروه اونطرف میتونند دوام بیارن :

1_ بچه مایه داری که غصه نون شب نداره و اونقدر سرمایه با خودش برده که اگه تا اخر عمرش هم بیکار ول بگرده از گشنگی نمیره !

2_ کسی که همت و تلاشش مرز نداشته باشه ، لازم هم نیست نابغه باشی فقط باید اونقدر قوی باشی که اگه لازم شد روزا تو رستوران ها مثله یه کارگر درجه 2 کار کنی و چون یک مهاجر هستی باهات رفتار درستی نداشته باشند و تو هم نباید صدات دربیاد و هرچی زدن تو سرت هیچی نگی تا بتونی هزینه تحصیلت رو دربیاری و اونقدری که از گشنگی نمیری بعد شب ها درس بخونی و اون هم نه مثل درس خوندن اینطرفی ها !!!

دنبال گردش و تفریح هم نباشی چون اصلآ وقت خوابیدن هم نداری چه برسه به ولگردی ، مثلآ متر کردن منهتن !

اگه تونستی 4 سال به این شیوه زندگی کنی تا بتونی یه مدرک استخوان دار از یه دانشگاه معتبر بگیری ، مدرک اینور ابیت رو هم میتونی بزاری دم کوزه ابشو بخوری چون برای اونها با کاغذ باطله فرقی نداره مگر اینکه تو یکی از 2-3 دانشگاه معتبر ایران مثل شریف درس خونده باشی !

حالا بعد 4 سال شدی مثل یه ادمی که میلیون ها نمونه ازش تو جامعه امریکایی وجود داره !!!!!اگه میخوای مایکروسافت از بین این همه ادم بیاد سراغ تو پس باید بهشون ثابت کنی که با اون بقیه فرق داری و تازه ماجرا از این جا اغاز میشه ... !!!

به نطر من اینطرف اب شرایط برای پیشرفت 1000 برابر ساده تر از اونطرفه !

به سادگی و با رتبه صدو خورده ای هزار تو یه دانشگاه بزرگ ولی نامعتبر مثل ازاد قبول میشی و با هزینه ای که برای اینوری ها زیاده ولی در مقایسه با شهریه های چند ده هزار دلاری اونطرف حکم پول توجیبی رو داره تو 4 سال خیلی راحت مدرک میگیری ! صبح تا شب هم با دوستان ول میگردی و اخر ترم جزوه 20 صفحه ای استاد رو میخونی که توش سوالات مهم رو هم بت گفته ! و میری سر جلسه میگری 5.25 ، استادم دلش به حالت میسوزه و چون از قیافت خوشش اومده یه 10 بهت میده تا کارت راه بیفته و تو شادان و خندان از اینکه این ترم 20 واحد پاس کردی !!!
در اخر هم با معدل 12.41 مدرک لیسانس میگری و همه خونواده و فامیل برات کف میزنن و اق مهندس اق مهندسشون دلت رو قلقلک میده و هرجا میری بهت احترام میزارن و برات پا میشن و ... !

دست اخر هم این مملکت اونقدر بزرگ و بی دروپیکر هست که برای چنین مهندسی کار وجود داشته باشه و حقوق یک مهندس رو میگیری در حالی که کاری که ازت میخوان رو یک کارگر افغانی با 5 کلاس سواد هم میتونه انجام بده !!!

و اینچنین هست که زندگی زیباست ولی ما قدرش رو نمیدونیم !

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 73 بار

پست توسط R@ha » یک شنبه 27 دی 1388, 11:07 pm

همش بستگی به رشته تحصیلی ات دارد.در چه زمینه نخبه ای؟ به رشته های علوم پایه اینجا بهای مناسبی داده نمیشه و کمتر کسیه که فارغ التحصیل شیمی یا فیزیک یا ریاضی و...باشه و به کار تحقیقاتی مشغول باشه و غم نان نداشته باشه حالا هرچه قدر درسش خوب باشه اونجا اگه ببینن با استعدادی کمکت میکنن ولی باید ثابت کنی.در مورد مدرک اینجا باید بگم در خارج اعتبار داره برخلاف حرف برخی دوستان مدرک دانشگاه ازاد هم انجا اعتبار داره فامیل خود ما اینجا ازاد دندانپزشکی خواند و الان در امریکا دندانپزشکی موفق است. کسی را میشناسم اینجا زیست شناسی می خواند و همه میگفتند بیکار میمونی و....الان در کانادا زندگی اش از دکترهای اینجا بهتر است.همش به خودت بستگی داره.مهاجرت هدفمند برای بهبود شرایط زندگی خوب است اما برنامه ریزی شده.اگه واقعا راهنمایی درست می خواهی باید کمی بیشتر از خودت و رشته ات اطلاعات بدهی.

Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط pckho0r » دو شنبه 28 دی 1388, 10:05 am

به رشته های علوم پایه اینجا بهای مناسبی داده نمیشه و کمتر کسیه که فارغ التحصیل شیمی یا فیزیک یا ریاضی و...باشه و به کار تحقیقاتی مشغول باشه و غم نان نداشته باشه

شما یه سر به بزن به زیرمجموعه های سپاه و وزارت دفاع و همچنین سازمان انرژی اتمی ببین چند نفر از این گونه افراد در حال انجام پروژه های تحقیقاتی هستند.نمونه اش استاد تمام فیزیک یکی از دانشگاه های کشور که نمی تونم اسمش رو ببرم ولی در طراحی زیردریایی با وزارت دفاع همکاری داشته.
بسیاری از اون افرادی که شما میگی ، از سر ناچاری و رتبه پایین کنکور رفتن سراغ اینجور رشته ها چون نتونستند که تو رشته های دیگه قبول بشن و به شیوه اب دوغ خیاری شیش لا پنج لا درس ها رو پاس کردند و شدند یه فارغ التحصیل فیزیک و شیمی که از حل کردن یه معادله ساده حرکت دو بعدی هم عاجز اند و تنها کاری که ازشون برمیاد اینه که به چهار نفر دیگه لنگه خودشون تدریس کنند !
اونوقت شما انتظار داری که فرضآ یه شرکت یا مجموعه ای بیاد اینا رو استخدام کنه و میلیون ها و گاهی میلیارد ها تومن پول رو بده دستشون تا تحقیقات کنند !!!!!!! احیانآ بعده 100 سال اگه عمری باقی باشه اون پروژه به نتیجه میرسه !

در مورد مدرک اینجا باید بگم در خارج اعتبار داره برخلاف حرف برخی دوستان مدرک دانشگاه ازاد هم انجا اعتبار داره فامیل خود ما اینجا ازاد دندانپزشکی خواند و الان در امریکا دندانپزشکی موفق است

مراجعه کنید به اداره مهاجرت و یا سفارت خانه های خارجی و دفترچه های راهنمای مهاجرت به اون کشور رو مطالعه کنید.

مدرک دانشگاه ازاد نه در امریکا و نه در هیچ یک از کشورهای اتحادیه اروپا فاقد اعتبار است.
اما مدارک دولتی + دانشگاه پیام نور هم در امریکا و هم در اتحادیه اروپا اعتبار دارند اما اعتبار رسمی نه علمی !

به عبارتی مثلآ اگه شما با لیسانس کامپیوتر از دانشگاه ازاد بری امریکا شما رو به عنوان فرد دیپلمه قبول دارند و نمی تونی برای دوره دکتری ادامه تحصیل بدی بلکه بایستی اول دوره لیسانس رو بگذرونی تا مجوز تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکترا را دریافت کنی.

مدارک دانشگاه های دولتی ایران در امریکا و اتحادیه اروپا دارای اعتبار رسمی هستند ولی به لحاظ فنی و علمی فاقد اعتبارند و تقریبآ هیچ کمپانی شما رو با این مدارک استخدام نخواهد کرد ! اما میتونید برای ادامه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در ازمون های ورودی دانشگاه ها شرکت کنید.

کسی را میشناسم اینجا زیست شناسی می خواند و همه میگفتند بیکار میمونی و....الان در کانادا زندگی اش از دکترهای اینجا بهتر است.

اره از صد هزار نفری که میرن 100 تاشون مثل این اقا موفق میشن ولی بگو اون 99900 نفر چه بلایی سرشون میاد و چنتاشون دست از پا درازتر برمیگردن !

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

پست توسط Solver » دو شنبه 28 دی 1388, 2:09 pm

,

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] پذیرای شما دوست عزیز هست، چه در ایران چه در خارج از کشور.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11995 بار

پست توسط Mil@d » دو شنبه 28 دی 1388, 2:18 pm

به نظر با پست های شدیدالمتلک برخی دوستان این رفیق نابغه ما برای همیشه از انجمن پا به فرار گذاشت!
  بی  

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”