در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major

Majorno avatar
پست ها

278

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 27 اردیبهشت 1388 17:46

آرشيو سپاس: 941 مرتبه در 221 پست

ماهواره‌هاي ديگري غير از "طلوع " نيز در حال ساخت است

توسط KRITER » سه شنبه 29 دی 1388 19:08

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مصلح در حاشيه نوزدهمين همايش بين‌المللي خليج‌فارس در جمع خبرنگاران در خصوص رونمايي از ماهواره ملي طلوع در دهه فجر گفت: در حال حاضر چند تيم در حال ساخت اين ماهواره هستند و اين موضوع در سطح كشور فراگير شده و اين كار در دانشگاه‌هاي ما انجام مي‌شود و تيم ماهواره اميد هم محصول جديد خود را ارائه مي‌دهند.
وي اضافه كرد: ماهواره ملي طلوع مصارف سنجشي دارد.
وحيدي در پاسخ به سئوال ديگري مبني بر احتمال حمله آمريكا به پايگاه‌هاي هسته‌اي ايران گفت: اظهارات متنقاضي در اين خصوص مطرح شده و ايران هم اعلام كرده است به دليل همين تهديدهايي كه صورت گرفته بود سايت فردو را كه به لحاظ استحكامات ايمني در وضعيت بهتري است را تاسيس كرده و ما فكر نمي‌كنيم كه اين بي‌عقلي را انجام دهند و بخواهند به ايران حمله كنند.
وزير دفاع در پاسخ به سئوال ديگري مبني بر همكاري‌هاي ايران و عربستان در منطقه اظهار داشت: ما همواره آماده بوده‌ايم و به عربستان هم اعلام كرديم به عنوان دو كشور بزرگ منطقه، حوزه‌هاي بيشتري را براي همكاري‌هاي اقتصادي، فرهنگي و دفاعي و نظامي دنبال كنيم و از سوي ايران آمادگي‌هايي اعلام شد و آنها هم آمادگي‌هاي اعلام كردند. كه بايد تلاش كنيم اين همكاري‌ها بيشتر شود.
وحيدي در خصوص دخالت ايران در حل بحران يمن تصريح كرد: وزارت خارجه اعلام كرده است كه مي‌تواند در بحث يمن ميانجيگري كند و هر موقع پاسخ مثبتي از طرفين دريافت كرديم ايران مي‌تواند وارد موضوع شود.
وي در ادامه در خصوص روابط ايران و تركيه گفت: همكاري‌هاي بسيار خوبي بين ايران و تركيه وجود دارد و اقدامات تركيه به ويژه در منع رزمايشي كه اسرائيل در اين كشور داشت يك گام مهم دفاعي در اين حوزه قلمداد مي‌شود كه مورد استقبال ايران قرار گرفت.
وي افزود: بسترها روز به روز براي تحكيم روابط و توسعه در همه جوانب از جمله دفاعي ميان ايران و تركيه فراهم مي‌شود و بحث سپر دفاعي كه آمريكا به دنبال راه‌اندازي آن در تركيه است موضوع مبهمي است كه سياستمداران آمريكايي گرفتار آن شده‌اند و نمي‌توانند دورنمايي مشخصي براي آن تعيين كنند و از طرفي هم مسئوليت‌هايي دارد و ما گمان نمي‌كنيم دوستانمان در تركيه كاري كه عليه ايران باشد را انجام دهند.
وحيدي در پايان در خصوص همكاري ايران با كشورهاي مختلف براي مقابله با تروريسم گفت: با كشورهاي مختلف در زمينه امنيتي همكاري‌هايي براي مقابله با جريانات تروريستي داريم و در جاهايي كه لازم باشد دستگاه‌هاي امنيتي ما با دستگاه‌هاي ديگر كشورها همكاري مي‌كنند. تروريسم يك موضوع مشترك است كه بايد از صحنه حذف شود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KRITER تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, shola, Trooper, Mahdi1944, حسن2568, Fariborz, Shahryar, hamed_713, Shahbaz

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 13 مهمان