در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: «آواتار» ركورد «تايتانيك» را شکست

توسط Solver » يکشنبه 18 بهمن 1388 02:40

Mil@d,  

اول اینکه،

کلاه قرمزی، اخراجی ها بهترین فیلم های سینمای ایران بودند؟
خیر. اما پر فروشترین ها بودند.
همان تایتانیک و برباد رفته بهترین فیلم ها بودند؟
پرفروشترین ها بودند. اما بهترین ها نبودند.

جهت بررسی میتونی به سایت های Review فیلم ها سر بزنی (البته نه قسمت فروش، بلکه قسمت رنک ها و نظرات)، یا اگر هم مشت نشانه خروار است از دوستان بپرسی ببینی چند نفر این دو فیلم را به عنوان بهترین فیلمی که دیده اند انتخاب میکنند.

ضمناً اینجا قرار نیست زاویه فضایی حساب شود، ملاک سنجش، نظر افراد است، از تو بعید بود این حرف که کارشناسی و ...

البته به هر حال ممکن است عده ای از این فیلم خوششان بیاد، عده ای نیاد. من نظر خودم را گفتم.

کار ندارم شاید همه دنیا یک اثر به نظرش قشنگ بیاد و به نظر من زشت باشد، من راحت و شفاف میگم به نظر من قشنگ نیست. از دسته آدم هایی نیستم که به خاطر نظر دیگران از چیزی خوشم بیاد. :?

فیلم هم که دیگه میدونید یک معقوله احساسی هست نه منطقی، پس اینکه من خوشم نیامده معنیش این نیست که هر کس خوشش آمد بد سلیقه است یا بر عکسش. اما برای من تعجب داره افرادی از این قبیل فیلم ها خوششون میاد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mohammad 1985, Ruozbeh, ganjineh

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » دوشنبه 19 بهمن 1388 02:31

صرف پر فروش بودن دلیل بر بهترین بودن نیست !
به عنوان مثال تایتانیک واقعا زیبا بود موزیک متن طراحی صحنه بهترین بازیگرها جلوهای ویژه همه در حد عالی بودن و به خصوص آهنگ بسیار زیبایی که در آخر فیلم توسط خواننده کانادایی خونده شد که پر فروشترین آهنگ اون زمان هم شد ولی با این همه این بهترین فیلم تاریخ نبود واقعا کسانی که سینما رو به طور حرفه ای دنبال می کنن می تونن دهها فیلم معرفی کنن که از اون قشنگتر بودن تازه این فیلم آواتار که به جز جلوهای ویژه هیچ چیز نداشت !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
pedmehr, Solver

Major

Major

نماد کاربر
618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

توسط pedmehr » دوشنبه 19 بهمن 1388 16:35

درسته که بهترین ها پر فروش ترین ها نیستند اما به هر حال مشهور شدن و فروش بالای یک فیلم هم میتونه یه فاکتور مهم به حساب بیاد و تا نباشد چیزکی ....
فکر میکنم که دیگه هر کسی قبول داره که جوائز اسکار و نظائرش بهترین معیار سنجش کیفیت یک فیلم هست که البته اگر به همون اسکار هم دقت کنیم میبینم رابطه ی مستقیمی بین فروش فیلم و نامزد یا برنده شدن اسکار وجود داره ( تایتانیک , بتمن , ارباب حلقه ها )
حالا باید دید که آواتار در اسکار چه کار میکنه . من که خیلی بهم چسبید این فیلم
در روح و جان من میمانی ای وطن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pedmehr تشکر کرده اند:
Mohammad 1985, Mil@d

قبلي