در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
57

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 آبان 1388 20:11

آرشيو سپاس: 79 مرتبه در 24 پست

درخواست مدار شارژر 24،یک امپری

توسط ALIMAMIZADE » جمعه 9 بهمن 1388 11:18

کسی میتونه یه مدار شارژر سویچینگ 24 ولت حد اقل 1 آمپر بذاره؟

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

Re: شارژر

توسط SAMAN » جمعه 9 بهمن 1388 16:30

سلام

دوست عزیز من نتونستم مدار شارژر 24 ولت رو پیدا کنم.  اما با عنایت به انعطاف پذیری الکترونیک قانونا" میشه که مدار شارژر اتوماتیک 24 ولت رو طراحی کرد. البته دستگاه آداپتور 24 ولت 3 آمپر و 1 آمپر در بازار موجود هست! اندازه ی کوچکی دارند و قیمتشان هم مناسب هست.

اما مدار:

با کمک2 مدار: منبع سویچینگ  و 1 مدار مقایسه گر که از یک قسمت از مدار شارژر اتوماتیک برداشته ام  مورد نظر ساخته خواهد شد.

فایل زیر حاوی مدار سویچینگ 12 ولت 1 آمپر هست که خوشبختانه فیبر مدار چاپی رو  هم در اختیار گذاشته! فقط مشکل قطعات رو داریم مثلا" ترانسفورماتور داخلی مدار و ترانس ف_*ل_ن*__ر ورودی که در هر مدار سویچی موجود هست!
اما دیود های سرعت بالا  در هر صورت معادل دارند!

اما شاید بپرسید که من مدار 24 ولت احتیاج داشتم و این 12 ولت هست! باید عرض کنم بله , ما باید 2 نمونه از این مدار بسازیم و در نهایت خروجی  دو مدار را با هم سری کنیم.

توجه: به هیچ عنوان دو مدار نباید منفی مشترک با هم داشته باشند باید به صورت دو مدار کاملا" جدا گانه ساخته شوند.

با ساخت دو مدار و سری کردن خروجی ما تازه یک آداپتور 24 ولت 1 آمپر ساخته ایم و برای تبدیل آن به یک شارژر اتوماتیک باید مدار زیر را هم اضافه کنیم. در مداری که عرض میکنم خدمتتون, قطعات شماره ندارند و باید خودمان آنها را حساب کنیم. البته چیز مهمی نیست.

فایل PDF با حجم 800 کیلو بایت (منبع 12 ولت 1 آمپر فلای بک)

http://www.irf.com/technical-info/refde ... ismps4.pdf

شکل مدار ساخته شده

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
ali1155, Mahdi1944, saeed_hz, SadafG, Ruozbeh, arashtabaie