در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 353 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

محل سکونت

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

اولين دستگاه وضوساز خودکار افتتاح شد

توسط ganjineh » يکشنبه 11 بهمن 1388 18:11

ایندستگاه با قیمت 10 هزار رینگت تا 6 ماه آینده وارد بازار خواهد شد و مخترعآن تا کنون سفارش‌های زیادی از کشورهای عربستان سعودی، کویت و سایرکشورهای خاورمیانه دریافت کرده است.
به گزارش شيعه آنلاين، خبرگزاریرسمی مالزی در خبری نوشت: اولين دستگاه وضوساز خودکار افتتاح شد. ایندستگاه روز گذشته به عنوان اولین دستگاه خودکار وضوساز در جهان اسلام توسط"تون‌ نجیب‌ رزاک" افتتاح شد.
دستگاه مذکور توسط یکی از مخترعین مالزیایی به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از احتمال خطا در هنگام وضو ساخته شده است.
ایناختراع توسط یک تاجر مالزیایی و با همکاری یک خلبان و مهندس پرواز ساختهشده و به مسلمانان کمک می‌کند که به صورت ایستاده و بر اساس دستورات قرآنپیش از نماز وضو بگیرند.
مخترع این دستگاه – آنتونی گومز- در شرح ایندستگاه گفته است: در سال 2006 و هنگام سفر با قایقی بر روی دریای اردن 40نفر را مشاهده کردم که با یک تشت آب در حال وضوگرفتن بودند. آنجا ایده‌یساخت این دستگاه به ذهنم رسید و دو سال طول کشید تا به مرحله نهایی برسم.برای ساخت این دستگاه مبلغ 2.5 میلیون دلار صرف هزینه‌های مطالعاتی وتحقیقی کرده‌ام.
آنتونی با اشاره به قابلیت این دستگاه در خشک‌کردن دستوپای نمازگزار آن را برای جلوگیری از هرگونه بیماری‌های پوست و استخوانناشی از رطوبت مفید دانسته است.
گفته می‌شود این دستگاه با قیمت 10هزار رینگت تا 6 ماه آینده وارد بازار خواهد شد و مخترع آن تا کنونسفارش‌های زیادی از کشورهای عربستان سعودی، کویت و سایر کشورهای خاورمیانهدریافت کرده است.
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ganjineh تشکر کرده اند:
Mahdi1944, SAMAN, achachi98, Reza6662, حسن2568, DTN, Mahdi Mahdavi

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان