دیدار عطارد با خورشید در 19 بهمن ماه

جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1073
تاریخ عضویت: پنج شنبه 22 شهریور 1386, 6:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 3957 بار
سپاس‌های دریافتی: 4417 بار

دیدار عطارد با خورشید در 19 بهمن ماه

پست توسط SadafG » پنج شنبه 15 بهمن 1388, 9:47 pm دیدار عطارد با خورشید در 19 بهمن ماه  دبیر انجمن نجوم اهواز با تاکید بر اینکه در روز 19 بهمن ماه سیاره عطارد در نزدیکی خورشید قرار می گیرد، گفت: این فرصت مناسبی برای رصدگران است تا این سیاره صبحگاهی را رصد کنند.


خسرو جعفری زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این مطلب افزود: سیاره تیر با عطارد در روز 19 بهمن ماه جاری به بیشترین حد کشیدگی شرقی از خورشید می رسد و در این زمان جدایی زاویه‌ای آن برابر با 24 درجه و 25 دقیقه قوسی و 4/24 درجه است و این فرصت مناسبی است تا رصدگران بتوانند سیاره تیر را طی چند روز آینده در آسمان صبحگاهی و قبل از طلوع خورشید رصد کنند.

وی ادامه داد: سیاره‌ تیر یا عطارد اولین سیاره منظومه خورشیدی (سامانه خورشیدی) است که در مداری بیضی شکل به دور خورشید در گردش است مدار هر سیاره دارای دو نقطه اوج ( دورترین فاصله ) و حضیض ( نزدیکترین فاصله ) است که نقطه اوج این سیاره برابر با 47 میلیون کیلومتر و نقطه حضیض آن برابر با 69 میلیون کیلومتر است.

دبیر انجمن نجوم اهواز گفت: این سیاره از دید ما ناظران زمینی، به دلیل قرار گرفتن در بین زمین و خورشید، همیشه در نزدیکی خورشید است و در صبحگاه و یا شامگاه دیده خواهد شد، اما در نیمه شب دیده نمی‌شود.

وی سیاره عطارد را "غزال تیزپای آسمان " خواند و اظهار داشت: این روزها فرصت مناسبی است تا رصد گران به دیدن این سیاره صبحگاهی بپردازند.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نجوم”