در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1385 22:52

محل سکونت

مشهد

آرشيو سپاس: 201 مرتبه در 112 پست

عرضه پیش از موعد پردازنده های چهار هسته ای اینتل

توسط sohrab_poet » يکشنبه 1 مرداد 1385 08:49

شرکت اينتل در ادامه روند جاري خود در جهت بهبود نتايج مالي و سهم فروش در بازار پردازنده ها، قصد دارد پردازنده هاي قدرتمند چهار هسته اي خود را پيش از موعد مقرر و جدول زمان بندي، به بازار عرضه کند. اين مطلب رسما در کنفرانس فصلي شرکت اينتل توسط پاول اُتليني، مدير اجرايي شرکت اينتل بيان شد. طبق گفته مدير اجرايي شرکت اينتل، کاربران شاهد ورود پردازنده هاي چهار هسته اي موسوم به Clovertown در اواخر سال جاری ميلادي و پس از آن پردازنده چهار هسته اي با کدنام Kentsfield خواهند بود.http://www.thg.ru/cpu/20051205/images/p ... proved.jpg
پردازنده چهار هسته ای Kentsfield اینتل


برداشتي که از جمله پيش از موعد مقرر به ذهن مي رسد، آن است که شرکت اينتل به توانايي خود براي ساخت و آزمايش نهايي پردازنده هاي چهار هسته اي که پيش از اين تاريخ عرضه آنها اواسط سال 2007 اعلام شده بود، اطمينان کامل دارد. اما به اعتقاد تحليل گران، اين تصميم گيري براي عرضه زود هنگام پردازنده هايي که تاکنون مشابه آنها در دنياي کامپيوتر و سخت افزار وجود نداشته، کار ساده اي نمي باشد. با اين حال احساس مي شود که اينتل با برنامه ريزي هاي اخير خود سعي در بازگرداندن برتري ساليان گذشته خود به هر ترتيب ممکن در برابر رقيب ديرينه خود يعني شرکت AMD که خصوصا در دو سال گذشته گوي سبقت را از اينتل ربوده، دارد. نکته اي که بخصوص پس از عرضه پردازنده دو هسته اي ارزانقيمت Pentium D-805، توليد پردازنده هاي سري Core و همچنين کاهش مکرر قيمت ها از طرف اينتل، شاهد بوده ايم.


در خبر هاي گذشته توضيحات کاملي در مورد پردازنده Kentsfield به اطلاع رسانديم. اما در مورد پردازنده Clovertown بايد گفت که اين پردازنده اولين سري از نسل پردازنده هاي چهار هسته اي خواهد بود که به بازار وارد خواهد شد. اين پردازنده از چهار موتور اجرايي يا هسته، یا به عبارت دیگر ترکیب دو پردازنده دوهسته ای Woodcrest که در قالب (DIE - محفظه ای که پردازنده در آن جای میگیرد و ما آن را به عنوان پردازنده می شناسیم) یک پردازنده ارایه خواهد شد. از دیگر مشخصات این پردازنده می توان به 8MB حافظه نهان یا کش، گذرگاه (باس) 1333 مگاهرتزی اشاره نمود. گفته می شود سرعت هرکدام از هسته ها در این پردازنده برابر 2.0 گیگاهرتز و درکل سرعتی برابر با 8.0 گیگاهرتز باشد.


در جدول کاری شرکت اینتل پردازنده چهار هسته ای دیگری با کدنام Tigerton نیز به چشم می خورد

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان