در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

توليد انبوه مهمات‌هاي هوشمند و ليزري در نيروي هوايي ارتش

توسط Shahryar » چهارشنبه 21 بهمن 1388 13:02

توليد انبوه مهمات‌هاي هوشمند و ليزري در نيروي هوايي ارتش آغاز مي‌شود
به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير خلبان سيد محمد علوي معاون عمليات نيروي هوايي ارتش صبح امروز در حاشيه مراسم تجليل از بازنشستگان اين نيرو كه در مجموعه 22 بهمن نهاجا برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به توليد هواپيماي رادار گريز نيروي هوايي به نام "سفره ماهي "، با بيان اينكه اين هواپيما به دست متخصصان داخلي و كاركنان جهاد خودكفايي نهاجا ساخته شده است، اظهار داشت: اين هواپيما از نسل جديد و رادار گريز است كه مراحل تست و ارزيابي آن طي چند مرحله با موفقيت انجام شد و خدا را شاكريم كه نيروي هوايي به چنين توانمندي خاصي در اين عرصه رسيده است.
علوي افزود: اميدواريم با توليد انبوه اين هواپيما بتوانيم از توانمندي‌هاي آن در عرصه‌هاي مختلف عملياتي و تاكتيكي بهره برداري كنيم.
وي با اشاره به آمادگي بالاي نيروي هوايي در حراست از آسمان كشور، خاطرنشان كرد: توان رزمي نيروي هوايي در يك سطح مناسب است و مهمات هوشمند، دوربرد و نيز مهمات‌هايي كه هم به صورت ليزري و هم تلويزيوني بتوانيم آنها را به صورت STAND OF JAMMR از راه دور رها كنيم، مراحل تست و ارزيابي آنها با موفقيت انجام شد.
معاون عمليات نيروي هوايي ارتش اضافه كرد: اين مهمات‌ها به دست جهاد خودكفايي نهاجا به توليد انبوه خواهد رسيد هر چند برخي از آنها در رزمايش‌هاي اخير به كار گرفته شد.
علوي با تاكيد بر اينكه نيروي هوايي ارتش با شتاب بالا در مسير ارتقاي توان بازدارندگي حركت مي‌كند، در خصوص نصب سامان‌هاي موشكي آمريكا در كشور‌هاي اطراف تصريح كرد: اين موشك‌ها وابستگي زيادي به تجهيزات مورد نياز دارد و البته ما نيز به توانمندي‌هايي عليه آنها دست يافته‌ايم تا بتوانيم هم آنها را منحرف كرده و هم از تجهيزاتي استفاده كنيم كه اين سامانه‌ها به اهداف خود دست پيدا نكنند.
وي خاطرنشان كرد: همانطور كه اين كشورها در ساخت تجهيزات پيشرفت‌هايي داشتند ما نيز آرام ننشسته و به توانمندي‌ها و پيشرفت‌هاي مهمي دست يافتيم كه البته به دليل رعايت طبقه‌بندي مجاز به اطلاع رساني در اين خصوص نيستيم.خبرگزاري فارس
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, reza4087, shola, Reza6662, moh-597, sinaset, Mahdi1944, kayvan6079, حسن2568, hamed_713, SAMAN, Shahbaz, Fariborz, Persian Cat, chad

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان