در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 4 اسفند 1388 23:25

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

تبدیل شدن فولدر به فایل های بدون فرمت!!!

توسط mohamadreza85 » سه شنبه 4 اسفند 1388 23:34

سلام علیکم
از دوستان حرفه ای خودم ملتسمانه خواهشمندم کمکم کنید.قضیه از این قرارهکه چندین فولدر حاوی عکس (فقط عکس) تبدیل شده به یک فایل با همان نام اصلیفولدر ولی بدون پسوند (یعنی EXE. نیست).
تماماً هم 8کیلوبایت حجم دارند.بازهم تاکید میکنم که هیچ پسوندی مثل exe ندارند.

جند تا نکته که ممکنه به دوستان در حل این مشکل کمک کنه:
1. یک فولدر به نام pictures دارم که درون آن چندین فولدر مختلف از عکسهایمختلف هست.که این مشکل برای بعضی فولدر ها اتفاق افتاده نه همه اونها
2. بعضی از عکس ها هم حجم واقعی خودشون را داره اما نمایش داده نمیشه
3. چند وقت پیش کل فولدر pictures را از یک درایو به یک داریو دیگه منتقل کردم.تا قبل و بعد از اون این مشکل نبود.
4. چند وقت پیش سیستمم ناجور ویروسی شد که مجبور به نصب دوباره وییندوز شدم.

حالا چه کار کنم که فولدرها به حالت معمولی در بیان
خواهش میکنم کمکم کنید.با تشکر
[URL=http://www.moresa.blogfa.com][FONT=Arial Black][B][COLOR=#000000]www.moresa.blogfa.com[/COLOR][/B][/FONT] [/URL]

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: تبدیل شدن فولدر به فایل های بدون فرمت!!!

توسط Solver » چهارشنبه 5 اسفند 1388 06:32

mohamadreza85,  

اگر تنظیمات مربوط به Extintion فایل ها را قعال کرده کنید، متوجه خواهید شد که exe. هم به دنبال نام فایل ها هست.  :-)

2 حالت دارد،

یا شما شاهد اثرات ویروس هستید و در حال حاضر نیز ویروس فعال است:

وارد یک شاخه خود بشوید که فایل exe. ایجاد شده ای در آن نیست. سپس خارج شوید و دوباره وارد شوید، اگر فایل ایجاد شد، که ویروس همچنان فعال است.

اما اگر ایجاد نشد،

حالت دوم برای شما وجود دارد که ویروس غیر فعال یا حذف شده و تنها اثرات تخریبی آن را شاهد هستید. حتی ممکن است این فایل ها خیلی هم قدیمی باشند و شما بهشون سر نزده بودید!

راه حل هم روشن است که هیچ چیز نیست جز ویروس یابی. این ویروس 8 کیلوبایتی با آنتی ویروس های متعارف حذف میشود چون مربوط به سال 2006 هست و ضمناً از اون یک دنده ها نیست  :D

فکر کنم ویروس شما از خانواده این است:
http://www.viruslist.com/en/viruses/enc ... usid=96428

با توجه به اینکه ویروس بالا مربوط به سال 2005 هست، همانطور که حدس زده بودم، ویروس شما نسخه جدیدترش هست که حدود 2006 منتشر شده بود.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, nt, Takhrib Chi

Moderator

Moderator

نماد کاربر
935

تشکر کرده: 120 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 تیر 1386 02:01

I.R.Iran

آرشيو سپاس: 3600 مرتبه در 672 پست

Re: تبدیل شدن فولدر به فایل های بدون فرمت!!!

توسط CentralWeb » چهارشنبه 5 اسفند 1388 09:06

در تکمیل گفته های دوست خوبم Negar.int عزیز

حالا بنده دقیق نمی دونم که چرا عکس های شما نشون نمیده ولی یک نوع ویروس قبلا بود که شکل و شمایل یک فولدر بود با این تفاوت که اون ویروس
پسوند exe داشت ...
پیشنهاد می کنم از یک آنتی ویروس خوب مثل کاسپرسکی استفاده کنید و اون رو بروز بفرمائید تا مشکلتون حل بشه!

با تشکر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CentralWeb تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Solver, nt