در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

تشكيل گردان هاي جنگنده صاعقه در مقابل تهاجم هوائي

توسط Shahryar » چهارشنبه 5 اسفند 1388 16:19

تشكيل اولين گردان جنگنده‌هاي صاعقه با قابليت مقابله با تهديدات هوايي

امير خلبان سيد محمد‌علوي معاون عمليات نيروي هوايي ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با اعلام اين خبر گفت: اين گردان اولين گردان شكاري بمب‌افكن با تجهيزات و جنگده‌هاي ساخت داخل است كه اين جنگده‌ها توسط پرسنل نيروي هوايي ارتش و وزارت دفاع به صورت مشترك ساخته شده است.
علوي با بيان اينكه معمولا اسكادران‌ها از 12، 18 و 24 فروند جنگده تشكيل مي‌شوند، خاطرنشان كرد: امروز ما به استعدادي رسيده‌ايم كه مي‌توانيم يك اسكادران جنگده تشكيل داده و به دنبال آن هستيم تا با اضافه كردن جنگده‌هاي جديد با كمك وزارت دفاع، اين تعداد را به حد نهايي خود برسانيم.
وي آموزش خلبانان اين اسكادران در داخل كشور را از نقاط قوت آن دانست و تاكيد كرد: تمامي خلبانان حاضر در اين اسكادران در داخل كشور آموزش ديده‌اند و اين جنگده‌ها نيز طي چندين مرحله در رزمايش‌هاي مختلف با مهمات مشقي و جنگي تست شده‌اند و توانايي حمل انواع مهمات را نيز دارند.

* نسل 4 و 5 صاعقه در راه توليد

معاون عمليات نيروي هوايي ارتش خاطرنشان كرد: اين جنگده‌ها پرواز در سطح آب و خشكي و هدف قرار دادن اهداف دوربرد را با موفقيت پشت سرگذاشته‌اند و ما اميدواريم بتوانيم ضمن ارتقاء جنگده صاعقه، نسل‌هاي 4 و 5 آن را نيز توليد و به توان نيروي هوايي ارتش اضافه كنيم.
علوي پشتيباني سطحي از نيروها، ماموريت شكاري بمب‌افكن و مأموريت شكاري رهگير را از جمله مأموريت‌هاي اين اسكادران جديد دانست و يادآور شد: اين اسكادران هم توانايي رهگيري هواپيماهاي متجاوز و مقابله با آنان را دارد و هم مي‌تواند اهداف زميني را در هر نقطه‌اي به خوبي مورد حمله قرار دهد و اين جنگده‌ها توانايي حمل بمب، انواع راكت و مسلسل را دارا هستند.


خبرگزاري فارس
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
kayvan6079, Mahdi1944, Ruozbeh, hamed_713, Shahbaz, CAPTAIN PILOT, SAMAN, حسن2568, shola, sokuteasemuni, nasir irani, hermes_PERSIAN, Present, ramin11, Fariborz

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان