جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1073

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 شهریور 1386 18:41

آرشيو سپاس: 4435 مرتبه در 739 پست

سفر به مریخ تنها در 39 روز!

توسط SadafG » دوشنبه 10 اسفند 1388 18:09سفر به مریخ تنها در 39 روز!
دانشمندان علوم راکتی سازمان ناسا اعلام کردند فناوری جدید فضایی می تواند مدت زمان سفر زمین به مریخ را از سه سال به تنها 39 روز کاهش دهد.


به گزارش خبرگزاری مهر، محققان موسسه MIT اعلام کردند دستیابی به سیاره سرخ با استفاده از راکت پیشرفته VASIMR می تواند با سرعت بالاتری انجام گیرد. این راکت از اکنون به دهها سال دیگر برای تکمیل و فعال شدن نیاز خواهد داشت. این راکت به سرعت به بخش مرکزی استراتژی های آینده ناسا تبدیل شده است و این سازمان در جستجوی شرکتهای خصوصی است تا بتواند با توسعه دادن این فناوری با هزینه های اکتشافات فضایی مقابله کند.

سازمان ناسا که پس از ضربه شدید تصمیم سیاسی برای متوقف کردن پروژه Constellation هنوز هشیاری کامل خود را به دست نیاورده است به شرکتهای مختلف سفارش فناوریهای جدیدی را که بتوانند انرژی مورد نیاز کاوشگران، خودروها و یا ماموریتهای انسانی در فضا را تامین کنند داده است.

در راکت جدید VASIMR انرژی الکتریکی برای تبدیل سوخت هایی مانند هیدروژن، هلیوم یا دیوتریوم به گازهای پلاسمایی که حرارت آنها تا 19.8 میلیون درجه فارنهایت افزایش پیدا می کند مورد استفاده قرار می گیرد. سپس این گاز پلاسمایی با استفاده از میدان مغناطیسی برای انرژی دادن به فضاپیما به لوله های موتور انتقال داده می شوند.

این فناوری می تواند یک فضاپیما یا شاتل را با سرعتی 55 کیلومتر بر ثانیه بیشتر از پیش به مریخ یا ماه بفرستد. به گفته محققان شتاب بالای فضاپیماها در این فناوری می تواند منجر به شکل گیری سفرهای 39 روزه به جای سفرهای سه ساله به مریخ شود.

بر اساس گزارش زی نیوز، همچنین استفاده از سوختهای یونیزه شده می تواند با ایجاد میدان مغناطیسی در اطراف فضاپیما از آن در برابر تابشهای کیهانی محافظت کند. تا کنون مدل کوچک این فضاپیما تحت نظارت ناسا و در شرایط خلا ساخته شده و مورد آزمایش قرار گرفته است و قدم بزرگ بعدی آزمایش مداری این فناوری تا انتهای سال 2013 با استفاده از نمونه 200 کیلوواتی از موتور این راکت جدید خواهد بود.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SadafG تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, SAMAN, shola, Reza6662, Mahdi1944, aliTOPGUN, Fariborz, noora, Shahryar, DTN, sokuteasemuni

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان