سقوط 2 فروند جنگنده کره جنوبی...

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22516 بار
سپاس‌های دریافتی: 14739 بار

سقوط 2 فروند جنگنده کره جنوبی...

پست توسط Shahbaz » جمعه 14 اسفند 1388, 10:39 am

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
      
 وزارت دفاع کره جنوبي امروز سه شنبه از ناپديد شدن دو جنگنده نيروي هوايي اين کشور خبر داد   
  فروند جنگنده کره جنوبی که به گفته مقامات وزارت دفاع هنگام پرواز آموزشی ناپدید شده بودند، در منطقه ای کوهستانی سقوط کرده اند.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از یک مقام نیروی هوایی کره جنوبی گزارش داد، 2 فروند جنگنده اف پنج این کشور، لحظاتی پس از آغاز پرواز آموزشی به کوهستانی در شرق سئول برخورد کردند.

مقام نیروی هوایی کره جنوبی که نامش ذکر نشده است، افزود: درحال حاضر سرنوشت سه سرنشین خلبان این جنگنده ها که در پیونگ چانگ ، حدود 180 کیلومتری شرق سئول سقوط کردند، نامعلوم است.

بر اساس این گزارش، نیروی هوایی کره جنوبی درپی ناپدید شدن جنگنده های این کشور ، 2 فروند بالگرد را برای یافتن خلبانان به منطقه اعزام کرده است.

خبرگزاری یونهاپ گزارش داد، تاکنون علت این سانحه مشخص نشده است.

شبکه تلویزیونی YTN کره جنوبی نیز گزارش داد، جنگنده های نیروی هوایی این کشور پس از برخاستن از باند فرودگاه منطقه برای پرواز آموزشی، از صفحه رادار محو شده اند.

نیروی هوایی کره جنوبی بدون تایید سقوط جنگنده ها، اعلام کرد، عملیات تجسس و تحقیقات برای تایید صحت و سقم این گزارش ها آغاز شده است.
 
  
  
  
  تی . 
 
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4295 بار
تماس:

Re: سقوط 2 فروند جنگنده کره جنوبی...

پست توسط Reza6662 » جمعه 14 اسفند 1388, 8:31 pm

 تصویر  ://macleans.files.wordpress.com/2008/11/081106_planeonfire. 
  ناتوانی پرواز در شب و غروب، همچنین سیستم ضعیف و ناتوان رادار، مشکلی است که گریبانگیر اغلب جنگنده های اف-5 می شود. در اوایل جنگ با عراق نیز ما خلبانان زیادی را با اف-5 بدین طریق از دست دادیم: شهید کاظم ظریف خادم به کوه خورد و شهید پرویز ذبیحی نیز به هنگام شیرجه جهت حمله به یک پایگاه بعثی ها به زمین اصابت کرد. نمونه های دیگری نیز همچون شهید هارونی (استاد خلبان اف-5) هستند که به علت نداشتن IFF در اف-5 ، هواپیمایشان هدف پدافند خودی قرار گرفته است. در کل نیروی هوایی ایران اگر بتواند با خرید یک تایپ پیشرفته همچون J-10 یا FC-1 جنگنده های اوراق و قدیمی اف-5 و اف-7 را از رده خارج کند، بزرگترین خدمت خود را پس از جنگ 8 ساله انجام داده است. 
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”