در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 353 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

محل سکونت

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

قطاري با سرعت بيش از۳۰۰ كيلومتر در ساعت

توسط ganjineh » پنج شنبه 20 اسفند 1388 00:01

تاکنون ژاپن بابت قطارهای تندرو اش در دنیا یکه تازو معروف بوده، امابرنامه چینی ها برای راه اندازی خط آهن و قطار پرسرعتجدیدشان قرار استگوی سبقت را از همسایه صنعتی شان برباید. با اجرایی شدناین طرح مسافرانمی توانند در کمتر از ۲ روز با قطار از لندن به پکن سفرکنند. همچنین قراراست این خط آهن از پکن به سنگاپور برود تا سفر به اینکشور را هم در ۳ روزامکان پذیر نماید و البته از آن طریق به کشورهای هند وپاکستان هم متصلخواهد شد.
آقای وانگ، یکی از مشاوران ارشد این پروژه که  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد همهست، می گوید که آنها در این برنامه به دنبال راه اندازی قطارهاییهستند کهسرعتی نزدیک به هواپیما داشته باشد. و اعتقاد دارد که با نگاهیخوشبینانهپروژه راه آهن تندرو چین طی ۱۰ سال تکمیل خواهد شد. البته برخیاز منابعسرعت این قطارها را نزدیک به ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت اعلام کرده اند.


برایاینکهتصور دقیق تری نسبت به این پروژه داشته باشید، به سراغ اعداد وارقام میرویم. فاصله مستقیم هوایی بین پکن و لندن ۸۱۶۱ کیلومتر است، یعنیاگرهواپیما با سرعتی بیش از ۸۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند شما تقریبا ۱۰ساعتدر آسمان خواهید بود. کوتاه ترین فاصله زمینی این دو شهر هم حدود۱۳۷۰۰کیلومتر است، یعنی باید بیش از ۵ روز بدون توقف و با سرعت ۱۲۰کیلومتر درساعت رانندگی کنید!


درادامهاین طرح بلند پروازانه، چینی ها تصمیم دارند که خط آهن سریع السیرخود راتا آلمان و روسیه هم ادامه دهند و همچنین آن را به سیستم راه آهنسراسریاروپا متصل کنند. و در بخش سوم پروژه هم قرار است که چین از شمالبهویتنام، تایلند، برمه و مالزی متصل شود.


بهنظرمی رسد با این خطوط فلزی و قطارهای باری و مسافربری که قرار است بررویآنها حرکت کنند، چین کم کم شبیه به اختاپوسی می شود که جهان را درچنبرهخویش گرفته و قصد دارد آن را به یک باره ببلعد!


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


نارنجي.آي آر
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ganjineh تشکر کرده اند:
Mahdi1944, DTN, achachi98, حسن2568, CAPTAIN PILOT

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان